Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A pokolban nincs tűz meg...

A pokolban nincs tűz meg kínzó forróság?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam,hogy amitől elfordul az Isten,az energiátlanná válik,és ezért talán a pokol egy dermesztő,fagyos,mozdulatlan világ.Ilyesmi nincs az írásokban?
2010. febr. 6. 19:43
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
36%
Miért, mi van a XXI. században, ami miatt ez annyira más lenne?
2010. febr. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
a pokolban éhezés van,fáradtság,szomjúság,erőszak,tudatlanság,mocsok és bűn,háborúk,katasztrófák,kínyzás,ölés,istentelenség...szerintem ismerős helyről beszéltem,na ki találja ki hol van a pokol szerintem? :) segáz,ennél már csak jobb lehet!
2010. febr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
a pokol nem valami, hanem valaminek a hiánya. Isten hiánya. ez mindenkinek mást jelent.
2010. febr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
0%
A pololban mindenki aki oda kerül, örök kárhozatra van ítélve, ami azt jelenti hogy a súlyos bűneiért örökre szenvedni kell a lelkének , pontosabban egy izzó vulkán belsejében van a pokol de nem a földön,Istennek egy elrejtett bolygó részén a világegyetemben. A lelkek akiket oda száműz az Isten, forró,izzó lávában vannak odafeszítve és folyik rajtuk a vörösen izzó láva, de a legborzalmasabb az, amikor a több millió lelkek ordítanak, üvöltenek a fájdalomtól, ami örökkön örökké tart. Sok bűnös lélek mint pld.Hitler,Sztálin és stb. ajánlásokat tesznek az angyaloknak akik őrzik ott őket, ígérnek nekik mindent, csak váltsák meg őket, de az angyalok az Istent szolgálják, mindig. Ezt az egészet a nagymamám mesélte el álmomban, aki már 4 éve meghalt.Tudnék még mesélni, de az igen sokáig tartana, talán örökké...
2010. febr. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
90%
csak nem szegény nagyi is oda került?
2010. febr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
jó meglátás, ez nem csak a XXI századra jellemző, hanem az elmúlt húszra is.
2010. febr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

A pololban mindenki aki oda kerül, örök kárhozatra van ítélve, ami azt jelenti hogy a súlyos bűneiért örökre szenvedni kell a lelkének , pontosabban egy izzó vulkán belsejében van a pokol de nem a földön,Istennek egy elrejtett bolygó részén a világegyetemben. A lelkek akiket oda száműz az Isten, forró,izzó lávában vannak odafeszítve és folyik rajtuk a vörösen izzó láva, de a legborzalmasabb az, amikor a több millió lelkek ordítanak, üvöltenek a fájdalomtól, ami örökkön örökké tart. Sok bűnös lélek mint pld.Hitler,Sztálin és stb. ajánlásokat tesznek az angyaloknak akik őrzik ott őket, ígérnek nekik mindent, csak váltsák meg őket, de az angyalok az Istent szolgálják, mindig. Ezt az egészet a nagymamám mesélte el álmomban, aki már 4 éve meghalt.Tudnék még mesélni, de az igen sokáig tartana, talán örökké..."


ugye te is belátod,hogy ez csak mese?!

nincs olyan kegyetlen isten,aki ezt megengedné,inkább elpusztítja a lelket,amit ő teremtett.Az örök kínzásból egy lélek sem tudna okulni,fejlődni,pedig ez Isten célja,nem pedig az örök kárhozat.És ne félelemből viselkedjünk már erkölcsösen,normálisan!Mostmár meg lehet mondani,hogy nincs pokol,sztem,mert már csak nem fognak rosszat tenni..dehogynem..mindegy..Addig éljen az ember ebben a tudatban,amíg magától rá nem jön,hogy jót kell tenni,mert ez a helyes út,mégha nincs is pokol,amivel ilyesztegetnek,csak úgy maguktól,magukért,és a fejlődésükért kell jól cselekedni!Amíg erre nem képesek,addig szükség is van erre a mesére,különben miért ne tennének bármi rosszat,

ha úgyse kapnak érte büntetést..

mert az ember olyan fajta még,hogy benne van a rosszakarás.Amikor ezt legyőzik,akkor maguktól,csak úgy jól fognak cselekedni,nem kell őket fenyegetni a pokollal,mert nem lsz rá szükség..most sajnos még van!

Amúgy itt is van tűz is,meg kínzó forróság is,pl a sivatagban,de ugyanúgy van jéghideg is,és kellees kis fagyási sérülés is,tehát látható,hogy hol is van az a kínzó pokol..

2010. febr. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
13:44-es vagyok: Nem dehogy, nem került oda a nagymamám, ő volt a világ legjobb nagyija, élt a családjáért, sok mindenen keresztül ment. Neki az angyalok mesélték.
2010. febr. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
a pokol nem a halál után van. az ember az saját életét teszi mennyé vagy pokollá.
2010. febr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Ez a problémám bizonyos vallásokkal, a félelemkeltés, bűntudat keltés, ijesztgetés. Ezért fordultam el a kereszténységtől, pedig hívő vagyok. Isten a SZERETET, én a pokolban nem hiszek, legfeljebb csak a földi pokolban, ami szintén elég rossz.
2010. febr. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!