Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha az iszlám tiltja a vallás...

Ha az iszlám tiltja a vallás nevében elkövetett gyilkosságot és a terrorizmust, akkor a terroristák bizonyos hányada miért hivatkozik az iszlámra, amikor terrorcselekményt követ el?

Figyelt kérdés
Valaki elmagyarázná nekem? Nem értem miért pont az iszlámra kell hivatkozniuk a terroristáknak, ha az iszlám alapból ellenzi a vallás nevében elkövetett gyilkosságot és a terrorizmust.

2015. jan. 12. 00:07
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
0%

"Azt írtad, hogy krisztusi szellemben éltek az első századi keresztények, ehhez képest megölték Ananiást és Saphirát, mert a házukért kapott vételár egy részét megtartották maguknak és nem adták be a közösbe."


Bocsánat, de a keresztény korszakban és az első sz-ban már SENKI sem ölt embert a tanítványok közül, ezt igen rosszul tudod! A két szóban forgó emberről sem olvasod, hogy az apostolok ölték meg, mert nem ez történt. Az Isten ítélete volt, amit azon keresztény szolgáján keresztül valósított meg, aki néhány másik társával együtt részesült a szellem azon ajándékában, mellyel Isten által(!) ideiglenesen bűnöket tudott megbocsátani.


Az isteni ítélet a végén mindenkit elér majd. A szeretet nem arról szól, hogy minden megátalkodott gonoszt megtart Isten.

2015. jan. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
Kedves 20-as válaszoló. Azt írod, "ne ölj", ezt írja a Korán is - KIVÉVE??? Van-e kivétel vallási, politikai okokból? Mert ugyanis a Biblia nem nevez meg "kivételt" a keresztényeknek ez alól az említett okokból.
2015. jan. 14. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 Pietrosol ***** válasza:
18%

# 21!


Szerinted a "Szeressétek egymást" Isten vagy az emberek ölték meg Ananiást és Saphirát?

2015. jan. 14. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 Pietrosol ***** válasza:
30%

# 21!


Egyébként söprögess a saját házad táján! Jehovád nevében a fél keletet kiírtották. Ez rendben van?

2015. jan. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
6%

"A két szóban forgó emberről sem olvasod, hogy az apostolok ölték meg, mert nem ez történt. Az Isten ítélete volt, amit azon keresztény szolgáján keresztül valósított meg, aki néhány másik társával együtt részesült a szellem azon ajándékában, mellyel Isten által(!) ideiglenesen bűnöket tudott megbocsátani. "


Éértem! Tehát Isten nevében szabad gyilkolni, ha azt Isten parancsára teszed? Vagyis ha rajtad keresztül valósítja meg Isten a büntetését, akkor szabad a vásár?


Az ilyen fanatikusoktól mentse meg a világot az Isten...

2015. jan. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
35%

Ti itt most sportot űztök a félremagyarázásból és a hülyeségből? Leírtam világosan, hogy Isten ítélete volt, és nem az emberekre hagyta annak a végrehajtását sem Ananiás és Saphira esetében! Talán a Mindenható meg tudja ítélni, hogy kinek a szíve reménytelenül gonosz. Ugyanezt fogja tenni Armageddonkor is.


Még csak az sem igaz, amit a 24-es válaszodban írtál Pietrosol! Legalább néznél utána a tényeknek, mielőtt vádaskodsz. :-)


25-nek: hol írtam én, hogy Isten nevében szabad gyilkolni, meg hogy "Isten ezt parancsolja"? Miért hazudtolsz meg??


"Vagyis ha rajtad keresztül valósítja meg Isten a büntetését, akkor szabad a vásár?"


Még bizonyos úgymond "demokratikus" államokban is létezik az emberi igazságszolgáltatásban a halálbüntetés, pedig abban bőven benne van a tévedés lehetősége, mivel az ember magában nem tud abszolút tisztán látni és ítélni. De ez Istennél nem így van. Az említett esetben is ez történt.


Még mielőtt lefanatikusozól másokat, szállj magadba

2015. jan. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:

"25-nek: hol írtam én, hogy Isten nevében szabad gyilkolni, meg hogy "Isten ezt parancsolja"?"


"Az Isten ítélete volt, amit azon keresztény szolgáján keresztül valósított meg, aki néhány másik társával együtt részesült a szellem azon ajándékában, mellyel Isten által(!) ideiglenesen bűnöket tudott megbocsátani."


"Isten ítélete volt", gondolom ez alatt azt érted, hogy Isten halálra ítélte őket. "amit azon keresztény szolgáján keresztül valósított meg,", vagyis Isten szerinted az embert ("keresztény szolgáját") használta fel arra, hogy végrehajtsa az ítéletét. Ergo keresztény szolgája közreműködésével, vagyis végeredményben emberi kéz által hajtotta végre ítéletét. Ezt nem lehet másként értelmezni. És ez szerinted rendben is van, nincs is vele semmi baj?


Ennyi erővel én is leszúrhatnám valamely hozzátartozódat, aztán hivatkozhatnék arra, hogy Isten engem csak felhasznált az ítélete végrehajtása érdekében, mert részesültem a szelem ajándékában. Erre te pedig csak megrántanád a vállad, hogy akkor ez így van jól? Azért álljon már meg a menet...

2015. jan. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 Girgoy ***** válasza:

Pedig én úgy olvasnám tovább a muszlim fickó és a rá normálisan reagáló emebr(ek) párbeszédjét, mert tegnap ez végre magasabb színvonalat ütött meg.


Erre ma megint a hülye provokátorok terelik el másfelé az irányt. Légyszi 23%-os, ne ragálj a provokátorokra és beszélgess a tegnapi színvonalom tovább a muszlimmal, ha ő is hajlandó erre. Engem - és szerintem másokat is - tényleg sokkal jobban érdekel, hogy mit tanít a Korán e téren és ez mennyire összeegyeztethető a terrorakciókkal, mint az unalmas keresztényellenes provokálások... Nem kell mindenre reagálni.


Kedves Muszlim! Megértem, hogy ugyanolyan szar, ha egy normális muzulmánt azonosítanak olyan bűnökkel, amit nem ő követtet el, mint egy keresztényt, de szerinted - ha mégsem a semmiből - akkor honnan születhetnek ezek a csoportok, mint pl. az ISIS? Minden vallás - de nemcsak vallás, hanem bármiylen ideológia, láttuk a múlt században, hogy pl. az ateizmus is képes erre - átmehet fanatizmusba, pláne ha hatalmi pozícióba kerül. De itt szerintem mi okozza a terrorista csoportok felemelkedését, miért akarják lejáratni az iszlámot? Köszi!

2015. jan. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 Girgoy ***** válasza:
szerintem = szerinted (a végén), bár lehet, hogy rájöttünk. :)
2015. jan. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:

Kedves 22!


Iszlámban az emberölés az egyik legnagyobb bün. Kivétel van, önvédelem esetében, de akkor is csak legvégső esetben. Szerinted az elitélhető ha valaki, a vagyonát, életét vagy a hazáját védi a jogtalan támadástól?


Egyébként a jogos védelem szerepel a magyar jogban is és sok más ország jogrendszerében. Büntethetőséget kizáró ok. Akkor Úgy látod hogy a magyar törvények is az ördögtől vannak? :)

2015. jan. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!