Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha iszlám vallású vagyok,...

Ha iszlám vallású vagyok, akkor ehetek olyan ételt, amiben vörösborecet van?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a vörösborecetben nincs alkohol. Ettől még lehet benne alkohol? És már önmagában az, hogy vörösborból készült, az kizáró ok arra, hogy fogyasszam?

#iszlám #Vörösborecet
2015. jan. 6. 09:03
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Igen ehetsz olyan ételt. Az hogy vörösborból készült nem kizáró ok. Speciel alkoholmentes sört is ihatsz.
2015. jan. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Te nem iszlám vallású vagy, az magának a vallásnak a neve. Az iszlám követőit muszlimoknak hívják, magyarosan mohamedánoknak.
2015. jan. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első válaszolónak!

Második: én tényleg muszlim vagyok. Vagy szerinted miért tenném fel ezt a kérdést?! A muszlim, muzulmán teljesen ugyanazt jelenti, mint az iszlám vallású ber. Azt, hogy melyik változatot használom, azt majd én eldöntöm.

2015. jan. 6. 09:26
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Ha valóban az vagy, akkor hogy lehet, hogy nem tudod, hogy mit ehetsz és mit nem? És olyanokról kérdezel, akik nem is ilyen vallásúak?
2015. jan. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Kamuzulmán
2015. jan. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Nem eheted meg.Semmi olyan ételt, amiben alkohol származék van.
2015. jan. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit vitatott, hogy honnantól számít haramnak az alkohol, de én is úgy tudom, hogy az alkoholból készült termékek ha már nem tartalmaznak alkoholt, akkor okésak.


Szintén vita tárgyát képezik azok az ételek, amik alapvetően nem alkoholosak, de erjesztéssel készülnek, és emiatt van bennük egy minimális mennyiség, mint pl. a kefír esetében.


És persze van, aki lesz.rja, és elfogyasztja a konyakos meggyet is, mert azért attól sem lehet berúgni.

2015. jan. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ha van kiírva nincs alkohol vagy alkohol mentes akkor szabad .ha csak 0.01 % tartalmaz alkohol nem szabad .
2015. jan. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
NEM NEM NEM ÉS NEM NINCS ALKOHOL és kedves barátom nem vagy te iszlám vallású mert akkor tudnád hogy muszlim vagy :)
2015. jan. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
43%
Sör bor pálinka kizárva. Ha van benne alkohol ha nincs, szeszesital. Én įğý ťųđõm
2015. jan. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!