Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnám elfogadtatni a...

Hogyan tudnám elfogadtatni a családommal?

Figyelt kérdés

Lelkésznő szeretnék lenni.Ez minden vágyam, hogy az Úrat szolgálhassam.

De a családomból ezt senki sem támogatja...sőt lehurrognak érte. És ez elég rosszul esik. El nem tántoríthatnak a döntésemtől, csak azt szeretném, hogy fogadják el...

A családunkban csak én vagyok vallásos vagyis más is meg van keresztelve de ennyi, semmi több.

Szóval nem tudom hogyan fogadtassam el velük. Egyedül a barátom, aki kántor ő támogat és persze sok lelkész ismerőm is...Csak a család nem:(


2010. jan. 31. 13:42
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:

Máté evangéliumában van egy rész, amelyben az áll, hogy pár zsidóra egy ünnepen (nem emlékszem pontosan, az is lehet, hogy nem ünnepen) rádőlt egy oszlop, és agyoncsapta őket.

Erre más zsidók kijelentették, hogy ez azért történt, mert nem tartották meg a parancsokat.

Erre odament Jézus az ezt hirdetőkhöz, és azt mondta nekik, hogy egyáltalán nincs igazuk, és hogy az állításaik összeegyeztethetetlenek az isteni igével.


Ha meg akarsz győződni erről, nyisd ki a Bibliád.


Egy ateista.:)

Nem ciki, hogy többet tudok nálad a keresztény tanításról?

2010. febr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:

Ne magyarázd a Bibliát, ha nem értesz hozzá! Lukács evangéliuma 13,1-5.


Lk 13,1

Voltak ott abban az időben néhányan, akik hírt adtak neki azokról a galileaiakról, akiknek a vérét Pilátus az áldozatukéval elegyítette. 

Lk 13,2

Jézus megszólalt, és ezt mondta nekik: "Azt gondoljátok, hogy ezek a galileai emberek bűnösebbek voltak a többi galileainál, mivel ezeket kellett elszenvedniük? 

Lk 13,3

Nem! Sőt - mondom nektek -: ha meg nem tértek, mindnyájan hasonlóképpen vesztek el. 

Lk 13,4

Vagy azt gondoljátok, hogy az a tizennyolc, akire rádőlt a torony Siloámban, és megölte őket, vétkesebb volt minden más embernél, aki Jeruzsálemben lakik? 

Lk 13,5

Nem! Sőt - mondom nektek -: ha meg nem tértek, mindnyájan ugyanúgy vesztek el."



Öreg akkor most ezek után mond azt a marhaságot amit az előbb írtál!


Én vagyok az a hülye aki hisz Jézusban.

2010. febr. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:

felhívnám a figyelmed külön erre a mondatra:


Sőt - mondom nektek -: ha meg nem tértek, mindnyájan ugyanúgy vesztek el.


Kétszer egymás után megismétli Jézus, hogy még csak véletlenül se tudd félreérteni, ha meg nem térsz elveszel!


A Bibliára mond, hogy hülyeség. De ne mond, hogy ismered.


Én vagyok az a hülye, aki hisz Jézusban.

2010. febr. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:

A zsidóság nem lett keresztyénné. Vannak egyes zsidók akik igen, de őket a többi szidó kiközösíti. Európa nem keresztyén vallású, ha így lenne, nem vitatkoznánk. A spanyol hódítók Isten nevében mentek aranyat lopni, csak ezt nem lehet a Bibliából megmagyarázni. Mert ilyen parancs, utasítás nincs benne. Ha én pofán vágok valakit a te nevedben azért te felelsz? De Isten azt is engedte.


A keresztyénség nem bálványimádás. Láttál néhány vidám vasárnapot, és ismered a keresztyénséget?


Az apostolok mind mártírhalált haltak. Nesze neked, szolgáld Istent.


A Római arénákban számlálatlanul gyilkolták a keresztyéneket. Az első században volt 10 év, amikor olyan törvény volt érvényben, ha valaki megölt egy keresztyént, nem hogy nem kapott érte büntetést, még a keresztyén vagyona is az övé lett. Szerinted, gyilkolták a keresztyéneket? És a sok Isten barma még is ragaszkodott Jézushoz, inkább meghalt. Valami csak van e mögött a Jézus mögött nem?


Én vagyok az a hülye, aki hisz Jézusban

2010. febr. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:

Én is hülye voltam,(hangsúlyozom, voltam, ellentétben veled, aki állandóan az vagy saját bevallásod szerint)amikor azt hittem, hogy egy ilyen lököttnek a figyelmét rá lehet irányítani az állításainak Bibiliával való ellentmondásosságára érveléssel.


(Lehet, hogy azt anno Lukácséban olvastam, ezen esetben rosszul emlékeztem, bár lehet, hogy Máté evangéliumában is megvan.)

Nem azt akartam bizonyítani, hogy a drága jézuska szerint elveszik az, aki nem hisz a meséiben, mert ezt mindenki tudja.

Vagy direkt értetted félre a mondandómat, hogy eltereld a szót, és hogy ne kelljen elismerned azt, hülyeségeket beszélsz?

Mindegy.

A lényeg az, hogy arra kívántam rámutatni, hogy a Biblia szerint azok, akik természeti katasztrófák vagy háborúk áldozatai, semmivel sem rosszabbak a többi embernél.

Érted? Tehát nem azért lettek büntetve, mert másoktól rosszabb életet éltek volna.


Ha tudtam volna, hogy hitgyülis vagy, akkor el sem olvastam az ökörségeid, és nem kellett volna újból szembesülnöm az emberi butaság határtalanságával...


Amit a többi észrevételhez fűztél, arra inkább nem reagálok.

Talán egy kivételével, az azért mókás volt.:)


Te tulajdonképpen azt állítod, hogy az apostolokat azért, mert az ószövetségi parancsok megtartása helyett elfogadták Jézus tanait és az újszövetséget, isten vértanúhalállal büntette meg másokon keresztül.:)


Ha nem érted, az nem az én hibám...

Egyszerűen semmit sem értesz sem a teológiához, sem a kereszténységhez, e téren teljesen analfabéta vagy, inkább hagyd az érvelést hozzáértőbb személyekre, mert a saját hited járatod csak le.

2010. febr. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:

Egyébként van valóban egy másféle értelmezési lehetőség is, de ez azt jelentené, hogy mindenki, aki nem tartja magát a parancsaihoz, úgy végzi, ahogy ők, azaz meghalnak erőszakos halál által.

Ez pedig valahogy nem valósul meg a világban.

Ha pedig úgy értelmezendő, hogy csak a túlvilági síkon veszünk el, akkor pedig nem ugyanaz történik velünk...

2010. febr. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 A kérdező kommentje:

Nem járatja le! Ha téged igazán érdekelne a dolog utána néztél volna, hogy hol is van az a rész amit nem tudsz pontosan elmondani...

Én nem érzem úgy hogy szégyent hozna arra amiben hisz. És a válaszai a HÍVŐ emberek számára hasznosak, a többiek pedig röhögjenek azon amin akarnak, az ő problémájuk.


Ha Isten csak a gonoszokat pusztítaná el, akkor mások számára nem lenne intő példa...


Volt egy történet ami szöget ütött bennem:

Egy férfi bemegy egy fodrászüzletbe és a hajvágás közben beszélgetnek a fodrásznővel. Kitérnek a vallásra. A férfi hívő, a nő viszont nem. A nő azt állítja ha volna Isten akkor nem lennének betegek, koldusok, árvák, Stb... A hajvágás után a férfi fizet és elmegy. Egy óra múlva visszajön és hoz magával egy hajléktalan, torzonborz kisfiút és ezt mondja a nőnek:

"Fodrászok márpedig nincsenek!"

Erre a nő: "Miről beszél, hiszen itt állok ön előtt és én bizony az vagyok!".

"Ha ön fodrász akkor hogy van az, hogy több ezer ember haja ápolatlan és elhanyagolt?"

"Nem tehetek róla, hogy nem jönnek be az üzletembe megnyiratkozni!"

"Isten sem tehet róla, hogy az emberek nem fogadják el a létezését..."

2010. febr. 1. 17:42
 38/47 anonim ***** válasza:

"Ha Isten csak a gonoszokat pusztítaná el, akkor mások számára nem lenne intő példa..."


Éppen ez lenne az intő példa arra, hogy nem szabad gonosszá válnunk, mert akkor úgy járunk, ahogy ők...


Egyébként arról tudsz, hogy a tradicionális keresztény felekezetek (amik körébe az evangélikus vallás is tartozik, ami követője vagy) finoman szólva sincsenek elájulva a hitgyülisek és hasonlók tanításától?


Egy kérdés, csak az érdekesség kedvéért: Te magyar vagy?

Az evangélikus vallás inkább a németekre és szlovákokra jellemző, persze vannak magyar hívek is.

2010. febr. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 A kérdező kommentje:
Igen magyar vagyok! És attól, hogy az országban legtöbben Római Katolikusok, az Evangélikusok száma sem elenyésző...
2010. febr. 1. 18:01
 40/47 anonim ***** válasza:

Bocs, nem vagyok HIT-es baptista közösségben tértem meg, ma református gyülekezetbe járok. Nem az a gond, hogy az igehelyet nem jól tudtad, én se tudom fejből. Amit tanít azt értelmezed rosszul. Persze te a te igazad igazolását keresed a Bibliában is. És ebben nincs semmi kivetnivaló. De aki ismeri a mélyebb összefüggéseket, az tudja, hogyan oldódnak fel a Biblia ellentmondásai.


Én tudom, miért hiszek Jézusnak. Azt gondolom, akik vállalták a mártírhalált, ők is tudták. És egyet ne felejts el. Azok az apostolok, akik Jézus keresztre feszítésének éjszakáján úgy tűntek el, és remegve kussoltak, mert nem csak Péter tagadta meg Jézust, hanem mind a 11-en, életük végén mind vállalták érte a kínhalált. Még sosem gondolkoztál el, mi történt ezzel a 11 gyáva nyámnyila emberrel, hogy mártírrá váltak? Tényleg elhiszed, hogy mártírhalált haltak egy hazugságért? Már pedig, ha senki más nem, ők tudták az igazat. De ők tegyük fel összebeszéltek, hogy jól átverjenek minket, és hihetetlen akarattal mind a 11-en végig csinálták. De a római keresztyének miért vállalták inkább a halált, mint Jézust megtagadják. És hogy voltak képesek Istent magasztaló éneket énekelni? És ott nem harcedzett hősök voltak. Egyszerű hétköznapi férfiak, nők, és gyerekek. És minél inkább ölték őket annál inkább terjedt a keresztyénség. Mert Rómában halált látni mindennapos dolog volt. De embereket így meghalni, addig nem láttak. És ne mond hogy ez nem igaz, mert hiteles történelmi feljegyzések beszélnek erről. Nincs az az ateista történész, aki ezt megkérdőjelezné.


A Jézusba vetet hit reményt ad.

2010. febr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!