Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnám elfogadtatni a...

Hogyan tudnám elfogadtatni a családommal?

Figyelt kérdés

Lelkésznő szeretnék lenni.Ez minden vágyam, hogy az Úrat szolgálhassam.

De a családomból ezt senki sem támogatja...sőt lehurrognak érte. És ez elég rosszul esik. El nem tántoríthatnak a döntésemtől, csak azt szeretném, hogy fogadják el...

A családunkban csak én vagyok vallásos vagyis más is meg van keresztelve de ennyi, semmi több.

Szóval nem tudom hogyan fogadtassam el velük. Egyedül a barátom, aki kántor ő támogat és persze sok lelkész ismerőm is...Csak a család nem:(


2010. jan. 31. 13:42
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:

Ülj le velük, és sorold fel az érveidet. Ha csak megkeresztelve vagy, de nem jártatok templomba, akkor lehet hogy nehéz lesz megértetni velük.

(Én megkeresztelve sem vagyok, apámék igen, de utálják, mikor a nagymamámmal elmegyünk misére)

23/l

2010. jan. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
Az evangélikus egyház majdnem olyan mint a református, az úrvacsora szertartásában van egy kis különbség. (én református vagyok). Sztem nem rossz ötlet lelkésznőnek menni, lehet férjed és az egyház támogatja a sok gyereket, meg nagyon szép misszió fenntartani a keresztény egyház erkölcsét, és több ezer éves kultúráját. Bár sztem egy nőnek feladata gyermeket szülni, azért terhesség mellett ellátni az egyház dolgait egy kényes kérdés tud lenni.
2010. jan. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
szerintem sok mindent nem tudsz tenni,egy idő után majd beletörődnek
2010. jan. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
szervusz a biblia tele van Istenhez hűséges, lojális, önfeláldozó asszonyokkal és nőkkel, akiről a biblia szépen, elismerően beszél. Jézus egy olyan korban is tisztelettel bánt a nőkkel, amikor ez egyáltalán nem volt szokás. én sem tiszteletlenségből, épp az ellenkezője miatt kérdeznélek: vajon van-e a bibliában arra példa, hogy egy asszony, vagy lány lelkésznő, vagy papnő lesz? azért nincs, mert a biblia szerint a nők nem oktathatnak a gyülekezetekben, (1 korintusz 14:33-34-35)csak nagyon kivételes, ideiglenes esetekben. nem azért, mintha butábbak, vagy alsóbbrendőek lennének, nem erről van szó. olvasd el, miért: 1 timóteusz 2:13 (11-15) kérlek, ne érts félre: egy asszony rengeteg hasznos dolgot tehet Istennek.
2010. jan. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:

ezt én is leírhattam volna, mint ahogy utaltam is rá, de a kérdező iránti tiszteletből nem tettem

nem úgy, mint jehovatanúja...

2010. jan. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:

Nem tudom, én nem hinném, hogy csak azért, mert nő vagyok nem hirdethetném úgy az Isten igéjét mint férfi.Értem én, hogy nem azt mondjátok, hogy a nő nem egyenrangú a férfival, csak mégis...:) Ismerek női lelkészt is és ők mind nagyon boldogok és azt mondják, hogy jól döntöttek, hogy azok lettek.

A gyerekvállalással meg csak annyit, hogy szeretnék gyerekeket, nem hinném, hogy akadály jelenthetne ebben.

És azt is tudom, hogy egy év alatt sok minden történhet, de már megtanultam, hogyha kitartok a döntéseim mellett, akkor akár 1000 év is eltelhet akkor is kiállok amellett amit egyszer elhatároztam, tudom makacs dolog de én ezt szeretném csinálni

Ja és még egy. Ha az Úr nem nézné ezt jó szemmel, akkor úgysem engedi, hogy megtegyem, valamilyen módon tudatná velem,vagy csak szimplán meggátolná.

Én mindent meg fogok tenni, hogy lelkésznő lehessek, rajtam nem fog múlni. És ha az Úr is azt akarja akkor az leszek:)

2010. jan. 31. 17:36
 17/47 anonim ***** válasza:
12%
Nem legyél lelkész! Nem kell, hogy még többen hülyítsék bugyuta mesékkel az embereket. Csinálj valami hasznosat, értelmeset. Az ilyen foglalkozások, mint pap vagy lelkész csak arra jó, hogy semmi munkával pénzt keress.
2010. jan. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:

Nagyon aranyos lány lehetsz.:)


De hadd tegyek egy megjegyzést.


"Ha az Úr nem nézné ezt jó szemmel, akkor úgysem engedi, hogy megtegyem, valamilyen módon tudatná velem,vagy csak szimplán meggátolná."

Ha isten meggátolja a neki nem tetsző dolgok megtörténését, akkor miért hagyta pl, hogy a vallásellenes kommunisták majdnem száz esztendeig uralmuk alatt tartsák a fél világot?

2010. jan. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
igaz
2010. jan. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
76%

Papi szolgálatot az ószövetségben csak a férfiak végezhettek. De néhány kivétel már ott is, akkor is volt. Például az egyik bírája Izraelnek Debóra volt. Jézusban a Biblia szerint nincsen nő és férfi. Ha a férfiak nem állnak a helyzet magaslatán, Isten azzal szégyeníti meg őket, hogy nőket hív el az ő szolgálatába. Tehát te csak arra vigyázz, az elhívásod Istentől legyen. A nélkül ne menj, de ha Isten hívott el, légy engedelmes. Szüleidet tiszteld, Istenedet szolgáld. Hogy Isten hogyan tud megáldani egy nőt, aki engedelmes neki, olvasd el Traus Liza néni életét, vagy nézz utána a Magyar Belmisszió Biatorbágyi történetének. A kettő lényegében ugyan az.


Isten áldása legyen életeden, szolgálatodon!



A Jézusba vetett hit reményt ad, elfogadhatnám az evolúciót is, de az nekem nem ad semmit.

2010. jan. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!