Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnám elfogadtatni a...

Hogyan tudnám elfogadtatni a családommal?

Figyelt kérdés

Lelkésznő szeretnék lenni.Ez minden vágyam, hogy az Úrat szolgálhassam.

De a családomból ezt senki sem támogatja...sőt lehurrognak érte. És ez elég rosszul esik. El nem tántoríthatnak a döntésemtől, csak azt szeretném, hogy fogadják el...

A családunkban csak én vagyok vallásos vagyis más is meg van keresztelve de ennyi, semmi több.

Szóval nem tudom hogyan fogadtassam el velük. Egyedül a barátom, aki kántor ő támogat és persze sok lelkész ismerőm is...Csak a család nem:(


2010. jan. 31. 13:42
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:

19:03

Van egy válaszom amit szeretném ha értékelnél. De csak azért mert sokszor látom a válaszaidat és nagyon tetszenek! És bízom benne, hogy ha valakitől szívesen kapnék kritikát az te vagy!

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

"Figyelj az emberek nagy része...." kezdetű

2010. jan. 31. 19:14
 22/47 Srapnel ***** válasza:

"hogy a nő nem egyenrangú a férfival, csak mégis..."


Na, kezdesz eltávolodni a hitrendszeredtől. Mégis csak benne van az elmédben az a mag, ami az ateistáknál meg szárba is szökkent.


"Ja és még egy. Ha az Úr nem nézné ezt jó szemmel, akkor úgysem engedi, hogy megtegyem, valamilyen módon tudatná velem,vagy csak szimplán meggátolná."


Na, hát akkor vagy jó szemmel nézte, vagy nem nézte jó szemmel, de mégis engedte, de szimplán nem gátolta meg a holokausztot.

2010. febr. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:

A nő egyenrangú a férfival, csak nem ugyan azok a képességei. Egyik sem különb a másiknál. Egy férfi teljesen alkalmatlan egy gyermek kihordására. Egy nő képtelen gyermeket nemzeni. Ketten együtt jók. A szerepek nem felcserélhetők. A nő nőnek tökéletes, a férfi férfinak. Nem tudok jó szót, ami kifejezné pontosan mit érzek, ha egy nő férfias, vagy egy férfi nőies. Én a nőies nőket és a férfias férfiakat gondolom helyesnek, Isten szerint valónak. Ebből következik, a homoszexualitás túl van ezen a területen. És tönkre is ment eddig is, és tönkre fog menni most is és ezután is minden társadalom, amelyik felborítja Isten teremtési rendjét az élet bármely területén. Ez pont olyan törvényszerű, mint a gravitáció. Nem tudod kiiktatni.



Én vagyok az a hülye, aki hisz Jézusban.

2010. febr. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:

A linkel kapcsolatban nehezet kérsz tőlem. Én magam nem hiszem az evolúció megtörténtét, a Biblia egyetlen említést sem tesz róla. A teremtésről, mint folyamatról is igen keveset tudunk. Én azt gondolom, Isten minden fontosat elmondott, kijelentett a Bibliában, amire a földi életünk során szükségünk van. A teremtés nem a központi üzenete az igének, nem erről beszél a legtöbbet. És azt gondolom a teremtés folyamata messze az emberi felfogó képességet meghaladó történés. Ami biztos a Bibliából, Istennel kezdődik minden. "Kezdetben teremtette Isten". Hogy előtte mi volt, azt Isten nem tartotta fontosnak kijelenteni, és nekem elég is, hogy Ő van , mindent Ő alkotott, és ma is Ő felügyel mindent. A történelmet, a természetet, egészen a lehulló hajszálamig minden a felügyelete alatt van.


Darwint én a vallásos emberek közé sorolom, nem volt keresztyén, nem hitt Jézusban, mint érte személyesen meghalt, és neki ezzel üdvösséget szerző, Istennel egyenlő személyben. Tény, hogy a teológiát elvégezte, volt teológusi diplomája, de ez sem nem feltétele, sem nem garanciája a keresztyén közösséghez tartozásnak.


Az ateisták kedvéért, de hogy mégis beazonosítható legyek:


Én vagyok az a hülye, aki hisz Jézusban.

2010. febr. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 Srapnel ***** válasza:

"Ebből következik, a homoszexualitás túl van ezen a területen. És tönkre is ment eddig is, és tönkre fog menni most is és ezután is minden társadalom, amelyik felborítja Isten teremtési rendjét az élet bármely területén"


Oké. Akkor a homoszexuálisok mégis mit csináljanak? Mert egyrészt nem ők akarták, hogy azok legyenek, másrészt meg nem lehet "kigyógyulni belőle". Ez veleszületett, nem akaratlagos tulajdonsága valakinek, amit nem lehet megváltoztatni (nagyjából olyan lenne, mintha téged akarna valaki homoszexuálisnak átformálni). Most akkor mi van?


"Én magam nem hiszem az evolúció megtörténtét, a Biblia egyetlen említést sem tesz róla. A teremtésről, mint folyamatról is igen keveset tudunk."


Sőt, igazából kevesebbet, mint az abiogenezis+evolúció kettősről.


"És azt gondolom a teremtés folyamata messze az emberi felfogó képességet meghaladó történés."


Ha kitalálsz egy hipotetikus (képzelt, feltételezett) folyamatot, ami eleve bonyolult és még csak tippünk sem lehet, hogy hogyan történhet, akkor nem csoda, hogy az emberi felfogó képességet meghaladja.


"A történelmet, a természetet, egészen a lehulló hajszálamig minden a felügyelete alatt van."


Ja, mondom, a holokauszt, haiti, a gyerekrák, a családon belüli erőszak, stb. esetén ez kissé zavaró számomra.

2010. febr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:

"Ja, mondom, a holokauszt, haiti, a gyerekrák, a családon belüli erőszak, stb. esetén ez kissé zavaró számomra."


Ok. Holokauszt. Kik csinálták? Isten? Vagy van bármilyen utasítás vagy parancs a Bibliában, aminek engedelmeskedve tették a nácik amit tettek? Isten megengedte a holokausztot, mert más kép nem történhetett volna meg. Isten világosan megmondta népének Izraelnek, ha átveszik más népek isteneit, szokásait, és bálványimádók lesznek, kiszolgáltatja őket azon népeknek, melyek isteneit imádják. Az egész ószövetség erről szól. Izrael elhagyta az egyedül igaz Istent, lecserélték a babiloni istenekre, mentek is a babiloni fogságba, had imádják ott azokat az isteneket. Hívják ott segítségül őket, hátha segítenek. Amikor Izrael ezt felismerte, és vissza tért az egyetlen Isten szolgálatába, Isten helyre állította őket, mehettek haza az ígéret földjére. A zsidóság a 19. században Európa szerte majdnem teljesen egyé vált azon országok népeivel, ahol éltek. Erre jött a holokauszt, Isten kicsit félre nézet, és kiszolgáltatta a hűtlenné vált népet. Ha más Isten kell, segítsen rajtatok az. Isten nem kevesebbet állít magáról, mint hogy féltőn,/féltékenyen/ szerető Úr. Ha más istenhez fordulsz, rá ne számíts! Ha az evolúcióban hiszel, rendben van. De ha bajban, hozzá kiálts, az evolúciót hívd segítségül! Aztán ha rá jössz, mégis csak többre mégy egy valóságos és létező Istennel, mint az evolúció tényével, és úgy hívod segítségül az egyetlen igaz Istent, át éled, megtapasztalod, van segítség, van megszabadulás. Ki mondta volna meg 1943-ban, hogy 5 év múlva 1948-ban újra a zsidóké lesz az ígéret földje? Hidd el, senki! De még is így lett, mert Isten parancsol, és Ő uralkodik a történelem felett is.



A Katrina hurrikán pontosan azon az útvonalon söpört végig, ahol minden évben a meleg felvonulást tartották. Egy picit elnézett oda Ő is.


A cunami ott pusztított, ahol a leginkább virágzott a gyermekprostitúció. Oda is bekopogtatott. Ahol a bűn uralkodik, jön az ítélet. Isten nem árul zsákba macskát.



Családon belüli erőszak. Hány keresztyént családot ismersz, aki éli a hitét, és érintve van?


Ha nem kell Isten, ne keljen a védelme se. Ezt tanítja a Biblia. Ha te tudod mi a jó neked, Isten hagyja hogy "élvezd"!


Tudod hány ember tér meg a beteg gyermeke ágyánál? Ott kiderül, mennyit ér az evolúciós tudat. És aki ott sem tér meg, az menthetetlen. Azon az Isten sem tud segíteni. A gyermek megy a menybe, apu anyu a kárhozatba. Isten döntött így? Nem! Apu meg anyu!



Tudom, nem tetszik amit, és főleg ahogy írtam. De jobb ha tudod: Isten tud szelíden szólni, de tud keményen is.



Én vagyok az a hülye, aki hisz Jézusban.

2010. febr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:

A hozzászólásom a hülyének szól.


"Isten világosan megmondta népének Izraelnek, ha átveszik más népek isteneit, szokásait, és bálványimádók lesznek, kiszolgáltatja őket azon népeknek, melyek isteneit imádják.


A zsidóság a 19. században Európa szerte majdnem teljesen egyé vált azon országok népeivel, ahol éltek."


Kedves hülye, ateista létemre is tisztában vagyok azzal, hogy az ószövetséget felváltotta az újszövetség, amely a teljes emberiséggel kötött szövetség, és ez alól a zsidók sem kivételek.

Még hogy azért büntette volna a zsiókat isten, mert átálltak a Jézusba vetett hitre...

Te nem vagy az eszednél, de hát ez egy hülye esetében nem is meglepő.


Az evolúcióval kapcsolatos ökörségeidet pedig inkább nem is minősítem.

2010. febr. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
Egyébként isten az apostolokat is megbüntette azért, mert az ószövetségi hitről átálltak Jézus tanításának elfogadására?
2010. febr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:

És még valami.

A fenti írásoddal magad jegyezted meg, hogy a kereszténység bálványimádás, és hogy az ószövetség az üdvözítő.


Akkor mégis minek hiszel Jézusban?


Vagy talán egy agyatlan hitgyülis vagy? Ők ám szeretik keverni a dolgokat, meg a zsidók s.ggét nyalni...

2010. febr. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 Srapnel ***** válasza:

"Ok. Holokauszt. Kik csinálták? Isten?"


Nem, hanem a teremtményei. Az a baj, hogy ti, hol egy entitásként, hol sok entitásként kezelitek az emberiséget, ami így elég sok ellentmondást szül. Mi az, hogy egy egész népet egységként kezel? Ha én egy ilyen népbe születek és ezért büntetnek, akkor hol az én szabad akaratom? Vagy etikus engem, a szabad akarattal rendelkezőt ezért sújtani?


"Izrael elhagyta az egyedül igaz Istent, lecserélték a babiloni istenekre, mentek is a babiloni fogságba, had imádják ott azokat az isteneket."


Nincs olyan, hogy "Izrael elhagyta". Itt emberek milliói vannak, önálló döntéssel és sorsokkal. Egy nép ilyen szempontból nem egy objektum. Az meg különösen zavaró, hogy több olyan "nép" van, amelyik nem zsidó, mint zsidó. Érezték is a "fejesek", hogy itt az Újszövetségben kell valamit csinálni, hogy ezt a problémát megoldják, mert a nem zsidó népek nem tudnak mit csinálni egy zsidó-központú eszmerendszerrel, így a vallás meg nem tud teret hódítani. Kb. mintha salsát tanítanál eszkimóknak. Nem a kultúrájuk része. No, ezért csináltak is egy módosítást: ekkor jött Jézus, aki az egész emberiséggel kötött valami szövetséget. Hurrá, most már terjedhet nem zsidók körében is a vallás.


"Erre jött a holokauszt, Isten kicsit félre nézet, és kiszolgáltatta a hűtlenné vált népet."


A sok gyereket? Vagy ezt hogy érted? Jámbor állampolgárokat, akik véletlenül nem voltak elég fehér bőrűek?


"Ha az evolúcióban hiszel, rendben van."


Az evolúció meg nem tudom, miért csípődött be neked ennyire, mert kb. a fizika és a matematika is ellentmond a Bibliának, az meg nem zavar?


"A Katrina hurrikán pontosan azon az útvonalon söpört végig, ahol minden évben a meleg felvonulást tartották. Egy picit elnézett oda Ő is."


Úgy érted az óceánban is van melegfelvonulás? Az Andrássy úton nem volt hurrikán. Meg hurrikánok akkor is voltak, amikor még nem voltak melegfelvonulások. Hogy is van ez?


"Ahol a bűn uralkodik, jön az ítélet."


Bezzeg az ingatlanpanamásokat, a maffiózókat, meg a korrupt politikusokat nem bántja. Fura egy istened van neked.


"Hány keresztyént családot ismersz, aki éli a hitét, és érintve van?"


Ehhez statisztika kellene, amit egyikünk sem ismer.


"Ott kiderül, mennyit ér az evolúciós tudat. És aki ott sem tér meg, az menthetetlen. Azon az Isten sem tud segíteni. A gyermek megy a menybe, apu anyu a kárhozatba. Isten döntött így? Nem! Apu meg anyu!"


Te figyelj, akkor minek mennek a hívők kórházba? Hiszen ha hisznek, meg kellene gyógyulnia a gyereknek, nem? Ha meg amúgy is az a sorsa, akkor meg mindegy mit hisz apu és anyu.

2010. febr. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!