Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi legyen a gyerek vallása?

Mi legyen a gyerek vallása?

Figyelt kérdés

Katolikus keresztény vagyok a férjem pedig muzulmán. A vallásomhoz, a kereszténységhez már nem fűz olyan szoros kapocs mint régen, csalódtam a papokban és már nem is járok olyan lelkesedéssel szentmisére mint régen. Férjem hite viszont nagyon "stabil" és tényleg boldoggá teszi őt. Ismerem a muzulmán vallást, az ünnepeket, stb. és párom is a keresztény ünnepeket (tartunk karácsonyt, húsvétot stb.) , olvastam a Koránt, férjem a Bibliát. A születendő gyermekünk hitéről viszont nem tudunk dönteni, mivel az uram nem akarja ráerőszakolni a muzulmán vallást (ahogy rám sem), míg én sem az enyémet, viszont úgy érzem, h párom sokkal jobb és stabilabb példát tudna a gyermeknek majd mutatni vallás terén mint én. Ti hogyan döntenétek?

köszönjük!



2014. aug. 27. 20:28
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
34%

Mit nevezünk Szent Könyvnek?

Spekulációkkal teli dajkameséket?

A mesekönyv alatt a Koránt meg a Bibliát értem.

Nem kellene fontosságot tulajdonítani egyiknek sem, mindegyik spekulációkra alapoz.


Mózes sétált a sivatagban és beszélt hozzá egy fa vagy bokor. Nem azért de ha valaki a sivatagban sétál könnyen lát vagy hall dolgokat, amik nem léteznek. Valaki oázist lát, nagymellű playmatekkel, más isteneket vél vallani. Az meg még nagyobb ostobaság, hogy a drága pedofil Mohamed egy angyallal beszélgetett.



A Szent Könyveket is emberek írták.

Tele van mesékkel, minthogy szüzen szülés, angyalokkal való beszélgetés, a Sátán eljövetele meg egyéb légből kapott marhaságok. Az Iszlám és a Kereszténység ugyanaz. Csak Mohamed úrnak nem tetszett a Jézus-féle változat és létrehozott egy másik ágat. Aztán ezek ketten háborúztak. Ha valami értelmes dolgokért háborúzik azt megértem, na de hogy Istenekért, amiknek a létezése nem bizonyított az már ciki.


És mind a Taoizmus mind a Buddhizmus nem arra megy ki, hogy elterjesszük és mindenki ebben higgyen. Ugyanis ezekben nem kell hinni. Mindkettő vallás vagy inkább filozófia valós dolgokat foglal magában. Vagyis nem kitalációkon alapul. Mint például, hogy Isten megteremtette a világot. Köztudott hogy a világ az Evolúció miatt lett olyan amilyen. Nem az Isten műve. Mint ahogy bebizonyosodott az is, hogy a Menny nem az Égben van, vagy a Föld középpontjában, esetleg az Űrben. Hányszor rácáfoltak már minderre, de a hívek nem hajlandók elfogadni, hogy nincs se Isten, se Allah. De még szerintem azt se fogadják el, hogy Mózes hallucinált a sivatagban.


Én csak azt mondom, hogy a gyereket nem kell hülyíteni valótlan, nem létező dolgokkal. Tudom jópofák azok a mesék amik a Bibliában is le vannak írva, de attól még nem léteznek. És mint a Taoizmus mind a Buddhizmus lényegében Ateista szemléletmód amely magában foglalja a tudományt. Nem pedig arról szól, hogy egyszer volt-hol nem volt volt egyszer az Isten Fia, lejött az emberek közé meg hasonló agyrémek.


De vegyük alapul az Evolúciót.

Régen az ember fejletlenebb volt.

Aztán ahogy egyre fejlettebb lett elkezdett elmélkedni. Gondolkozni a világról és a létének értelméről. Mivel akkoriban nem volt még tudomány, se kellékek se semmi így a világról alkotott képet a fantáziájára bízta. Arra gondolt, hogy sok dolog van a világon. És hogy biztos valaki megteremtette őket. Elnevezte Istennek. Mivel tanulatlan volt a kezdetleges ember... így bármit is látott, nem kezdett el kutakodni azt mondta, hogy Isten műve. Ha árvíz volt azt mondta, hogy Isten ellen tettek valami rosszat. Vegyük a Majákat. Ha sokáig rossz idő volt azt hitték az Istenek haragszanak rájuk ezért embert áldoztak. Aztán létrejöttek a vallási szekták, amiknek célja az emberek irányítása volt. Főleg itt a Kereszténység emelkedik ki negatív értelemben. A papok ha a nép nem tette azt amit ők akartak azt mondták a népnek, hogy ha továbbra is így viselkedtek magatokra haragítjátok az Urat. Volt olyan is, hogy megkereszteltek egy "pogány" királyt és irányították. A királynak bebeszélték, hogyha nem csinálja azt amit a papok mondanak/tanácsolnak neki akkor ő a Pokolban fog égni. Vagyis konkrét agymosást végeztek. Vagyis ez az egész vallásmizéria egy óriási nagy marhaság. Most meg főleg. Itt a tudomány kora, már nincs szükség Istenekre meg vallásokra mivel a tudomány megmagyarázta hogy hogy alakult ki az élet.

2015. júl. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim válasza:
Mi lett végül a gyerek Taoista vagy Buddhista? Gondolom a többiről lebeszéltek...
2019. febr. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Azt majd a gyerek eldönti felnőttként.
2019. júl. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!