A külön élő apukának mennyivel kell támogatnia a gyerek iskolakezdését? Mennyit költöttetek az elsős gyermeketek iskolakezdésére?
A páromnak van az előző kapcsolatábl egy 7 éves kisfia, aki idén kezdi az iskolát. A párom exe minden hülyeséget összevásárol, ráadásul nem nézi az árakat (hitelkártyák), majd követeli mindennek a felét. Csak az érdekelne, hogy ilyenkor van-e valami ésszerűségi határ vagy az ex szabadon költhet?
Az én egyik fiam is most lesz elsős, tehát van némi sejtésem, hogy mi mennyibe kerül. Ezért is vagyok elhűlve az eddigi költségeiktől.
Hát szabály biztos nincs, de felnőttek, nyilván meg tudják beszélni,hogy mi fér bele a normákba, és mi sem.
Mennyi egyébként az a horribilis összeg?
Hivatalosan: semennyivel, ha egy általános válást veszünk. A legtöbbször a gyerektartáson felül semmilyen anyagi kötelezettségi nincs a különélő félnek, de ehhez ismerni kéne a részleteket, ők miben állapodtak meg papíron.
Ésszerűen a reális költségek fele természetesen. A különélő szülőnek illik fedezni a költségek felét, ha van rá lehetősége, de nem várható el, hogy mindenből a luxust vegyék. A füzet használható a szabvány kék, piros borítóval is, nem kell rajta focicsapat logójának vagy kiscicáknak szerepelnie rajta. Nem kell évente új tolltartó, táska, csak azért, mert a gyereknek már más tetszik, mint egy éve. Ha nagyon elszaladnak a költségek, apuka vegyen meg mindent, és azt a költséget felezzék, ne az anyuka vásároljon.
Amennyivel tudja, ez nyilván mindenkinél más.
Konkrétan az iskolakezdésnél szerintem úgy lenne igazságos, ha a két szülő felezné a költségeket. De nyilván ne hülyeségekre költsék, hanem amire szükség van, amit kérnek a suliban. Menjenek el együtt vásárolni és felezzenek. Ha az anyuka szeretne még pluszban vásárolni, akkor vegyen még, amit akar, de azt saját maga fedezze.
En is megismertem egybol A kėrdėst!:))) akkor vitasuk meg hogy jo az ex vagy sem...mert az elözö kerdeseben nem volt jo lelku az ex... itt viszont nem szol bele hanem ossze vissza vasarol meg mindent....
Most melyk az igaz?????
Hát most pontosan nem tudnám megmondani, de egy olyan 50 ezer körül biztos volt az iskolakezdés (és a tornacucc még nincs megvéve), mert ugye kellett iskolatáska, íróasztal, ez volt a két legdrágább tétel, de ezen felül még ott volt a sok apróbb dolog is. Nem bántam volna, ha a fiam vérszerinti apja kifizeti a felét, de tekintve, hogy évek óta nem is adott hírt magáról, már az elképzelés is nevetséges a mi esetünkben. Szerencsére a párommal, akivel közösen neveljük a fiamat, tudtunk annyit félretenni, hogy ne legyen gond az iskolakezdés.
Nem tudom, hogy van-e rá bármi szabály, hogy az ilyen nagyobb, alkalmankénti kiadásokat hogyan kell rendezni, de mintha már hallottam volna róla, hogy ebben a különélő szülőnek is pluszban be kell szállni, ami azért végül is logikus elgondolás. De nyilván értelmes, felnőtt emberek egyeztetnek egymással, hogy mi az a keret, ami mindkettőjüknek belefér még.
Ha a gyerek anyja ésszerűtlenül össze vásárol mindent, az az Ő gondja.
Ha a gyerektartás összege a havi 20.000-ft sem éri el, akkor az apa megveheti a tankönyveket.Feltéve ha azzal nem veszélyezteti a másik családja megélhetését.
JOGILAG a gyerektartáson felül nem köteles semmit adni.
Erkölcsileg viszont illene ésszerü határokon belül beszállnia, amennyiben ez nem veszélyeztetei a saját illetve az új csaladja megélhetését.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!