Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi legyen a gyerek vallása?

Mi legyen a gyerek vallása?

Figyelt kérdés

Katolikus keresztény vagyok a férjem pedig muzulmán. A vallásomhoz, a kereszténységhez már nem fűz olyan szoros kapocs mint régen, csalódtam a papokban és már nem is járok olyan lelkesedéssel szentmisére mint régen. Férjem hite viszont nagyon "stabil" és tényleg boldoggá teszi őt. Ismerem a muzulmán vallást, az ünnepeket, stb. és párom is a keresztény ünnepeket (tartunk karácsonyt, húsvétot stb.) , olvastam a Koránt, férjem a Bibliát. A születendő gyermekünk hitéről viszont nem tudunk dönteni, mivel az uram nem akarja ráerőszakolni a muzulmán vallást (ahogy rám sem), míg én sem az enyémet, viszont úgy érzem, h párom sokkal jobb és stabilabb példát tudna a gyermeknek majd mutatni vallás terén mint én. Ti hogyan döntenétek?

köszönjük!



2014. aug. 27. 20:28
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
87%

SEMMILYEN!


A gyerek vallását ne ti döntsétek el helyette, hagyjátok felcseperedni, és ha valamelyik megtetszik neki, majd megtér. Nincs jogotok eldönteni viszont helyette, hogy hogyan gondolkodjon, hogyan éljen! Adjátok meg neki a választás lehetőségét.

2014. aug. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
És amíg felnő a valláshoz, addig mi lesz vele?
2014. aug. 27. 20:32
 3/33 anonim ***** válasza:
10%
Én gyerekem biztos keresztény lenne,felnőttként ha akar áttérhet. Magyar iskolába mégis hol járhatna muzulmán vallás órára? Sehol mehetne hittanra vagy erkölcstanra.
2014. aug. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Addig hagyjátok békén. Szép dolog, hogy egyikőtök sem akar a másikra kényszeríteni semmit, de akkor a gyerekre miért akarjátok kényszeríteni valamelyiket??
2014. aug. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Szokást nem kell rá eröltetni, erkölcsöt meg nem lehet.

A legjobb, ha barátok vagytok.

2014. aug. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se kell egyik vallást sem. Majd ő eldönti.

Gyerekként pedig az alapvető emberi értékeket kell neki átadni, az pedig mindkettőtök "vallásában" megvan.

2014. aug. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
94%
Ismertessétek meg mindkettővel, és bízzátok rá a döntést, amikor elég idős lesz hozzá. Onnantól a másikkal hagyjátok is békén. Elvileg a muszlim férjed azért vehetett el keresztény nőként, mert az ő társadalmukban fel sem merül, hogy a nő esetleg eltérő vallása domináljon a férfiéval, a családfőével szemben, ergo nem jelenthetsz akadályt a gyerek iszlám szerinti nevelésében. Míg a muszlim nő nem mehet, csak muszlim férfihoz, ugyanezen okból. A gyakorlatban itt Európában sokszor liberálisabbak, 4 vegyesházasságot ismerek közelebbről, csak az egyikben lettek muszlimok a gyerekek, ott sem hord a lány fejkendőt.
2014. aug. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2014. aug. 27. 20:46
 9/33 anonim ***** válasza:
8%

Szia

Ha nagyobb lesz, mindenképpen beszélnék neki arról, amit Jézus tett értünk, Isteni mivolta ellenére lejött hozzánk emberi testben, mert Isten annyira szerette a világot, hogy egyszülött fiát adta, hogy aki hisz Őbenne, el ne vesszen. Az Ő kegyelméből méltóak vagyunk a bennünk levő Isteni erő használatára a Szentszellem által. Ezt azt hiszem nagyon fontos tudnia. Minden betegség és probléma csak ezzel oldható meg, semmi mással. E mellett neked is erős hitet kellene tenned. A muzulmán vagy bármilyen más vallás, bár vannak benne jó dolgok, nem mutat a megváltásra.

2014. aug. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Hogy magyarázatot adjak arra, h miért akarunk vallást választani neki, mert mindketten "beleszülettünk" a vallásunkba, kiskorunktól kezdve. Férjem körül lett metélve, járt mecsetbe stb, én meg lettem keresztelve, templomba jártam és egyszerűen nem tudom elképzelni, h a gyerekünknek ez majd kimarad a gyerekkorából.
2014. aug. 27. 20:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!