Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi legyen a gyerek vallása?

Mi legyen a gyerek vallása?

Figyelt kérdés

Katolikus keresztény vagyok a férjem pedig muzulmán. A vallásomhoz, a kereszténységhez már nem fűz olyan szoros kapocs mint régen, csalódtam a papokban és már nem is járok olyan lelkesedéssel szentmisére mint régen. Férjem hite viszont nagyon "stabil" és tényleg boldoggá teszi őt. Ismerem a muzulmán vallást, az ünnepeket, stb. és párom is a keresztény ünnepeket (tartunk karácsonyt, húsvétot stb.) , olvastam a Koránt, férjem a Bibliát. A születendő gyermekünk hitéről viszont nem tudunk dönteni, mivel az uram nem akarja ráerőszakolni a muzulmán vallást (ahogy rám sem), míg én sem az enyémet, viszont úgy érzem, h párom sokkal jobb és stabilabb példát tudna a gyermeknek majd mutatni vallás terén mint én. Ti hogyan döntenétek?

köszönjük!



2014. aug. 27. 20:28
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
80%
Miért gondolod, hogy a gyereknek szüksége van egyáltalán egy vallásra? Abszolút nincs. Ne neveld vallásosnak, ne bélyegezd meg egy vallással sem.
2014. aug. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
azért van szüksége vallásra, h ne olyan legyen mint te!
2014. aug. 27. 21:05
 13/33 anonim ***** válasza:
72%
Az lenne vele szemben a legtisztességesebb, ha mindkettőtök vallását megismerné, és amikor felnőve döntetni tud, ő maga döntené el. Sem katolikus, sem muzulmán nem vagyok, de úgy tudom, a ti hitetekben sincs akadálya annak, hogy valaki felnőttként "csatlakozzon".
2014. aug. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
64%

Ne legyen értelmes? A te döntésed.

Ha szellemileg bántalmazni szeretnéd a saját gyermeked... tedd azt. Előre sajnálom szegényt.

2014. aug. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
86%

Na, kérdező, eddig tisztességesen válaszoltam, de burkoltan lehülyézni azt, aki nem vallásos, nem vall túl sok intelligenciára, toleranciára meg aztán főleg nem... Pedig komolyan azt hittem eddig, egy normális, intelligens hívő keresztény nő vagy.

(13-as voltam)

2014. aug. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

már elnézést, de én az egyik hozzászóló válaszából olyat feltételeztem kiolvasni, h ne legyen vallása

és én tisztán leírtam, h nem fűz szoros kapocs a vallásomhoz

2014. aug. 27. 21:11
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

"azért van szüksége vallásra, h ne olyan legyen mint te!"


A modorodból kiindulva inkább az a sajnálatos, ha olyanná válik, mint te.


Vallásos ember létedre gondolom számodra a tolerancia, elfogadás, megértés, megbocsájtás fontos - kellene hogy legyen...


Ugyanis a másik válaszadó csak felvetett egy olyan gondolatot, hogy hagyd meg a gyermekednek a választás lehetőségét, ne kényszerítsd. Erre te agresszíven és kirekesztően reagáltál, holott te vagy az, aki meg akarja fosztani a saját gyermekét egy lehetőségtől.


Most akkor ki itt a rossz ember...?

2014. aug. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
85%

Egyetértek a 11. hozzászólóval. A vallás semmit nem tesz hozzá egy ember életéhez. Az, hogy te minden áron vallásosnak szeretnéd nevelni, az a te felelőtlenséged és tudatlanságod eredménye. Lehülyézni pedig tényleg nem kellett volna, pozitív választ írt.


Én viszont most valóban lehülyéztelek :) Ilyen ez...

2014. aug. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
40%
Bevallom, nekem még a vegyes házasság is magas. Feltételezem, valaki azért vallásos, mert hisz istenben. Csakhogy mindkét vallás egyistenes, és mindkettőben más-más ez az egy isten. Ezek szerint te tudod, hogy a férjed el fog kárhozni, és ez nem zavar, ő viszont azt tudja, hogy a paradicsomba nem követheted őt, és szintén nem izgatja magát rajta. Hm. Mondom, nekem ez magas.
2014. aug. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, és ha valaki szerint egy gyereknek ne legyen vallása, akkor szerinted az illető hülye? Hát, ha ilyenek a hívők, akkor tényleg jobb vallás nélkül a gyereknek.
2014. aug. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!