Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fontosnak tartjátok a vallást?...

Fontosnak tartjátok a vallást? Leírom róla az én véleményem.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nos a kérdésem egyszerűnek tűnik, de nem az. Nem tudom, hogy fejezzem ki magam. Nos a vallásról a következőt gondolom:


Még annyit, hogy már maga a kereszténység (ahogy minden más maszlag) taszít.

Mikor kialakult a kereszténység milliókat üldöztek, milliók lettek rabszolgák, milliók haltak meg. (Lásd: az amerikai őslakókkal való viszony anno)

Ugyan nem sok írásos emlék maradt meg róla, de ez alatt az idő alatt a keresztények többszörösen annyi ártatlan embert mészároltak le, és tettél őket rabszolgává, mint a második világháborúban a németek.

És ezek az emberek napjainkban képesek imádni egy ilyen jelképet? Ez egyszerűen undorító.

Mindezt egy olyan istenért, aki hagyja hogy milliók éhezzenek, hagyja, hogy a "teremtett" emberisége mészárolja egymást főleg a kiválasztott népe.

A vallásosakhoz szól a kérdésem:

Mitől érzitek magatokat jobbnak, és többnek, hogy egy olyan istent imádtok, aki nem is létezik?

Azt gondolom, az ilyen emberek csak MENEKÜLNEK valami elől, gyávák, és félnek szembenézni a félelmükkel.

Úgyhogy gyertek szépen, és várom a vitapartnereimet!



2014. júl. 17. 21:32
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

3-as vagyok:

"A budhizmus lenyege, hogy lemondanak a vagyaikrol, es ezzel elerik a nirvana allapotat. "


Ebből látszik, hogy nem igazán ismered a buddhizmust. Való igaz, a végső célja ez, de a lemondás inkább a szerzeteseknek mérvadó. A világi híveknek főleg az erkölcsös élet és a dána(adakozás) gyakorlása a fő cél. A világiak arra törekednek, hogy erkölcsös élet által megtisztítsák magukat, és ezáltal kevesebb vágyuk legyen. Mint mondtam, a lemondás a szerzeteseknél van.

2014. júl. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 openyoureye ***** válasza:

Kérdező!


Az amit leírtál nagyon is szembeötlően magánvélemény, mert ennyi marhaságot máshonnan nem nagyon tudsz összeollózni. Úgy mondasz véleményt, hogy fogalmad sincs egyetlen vallásról sem. És még mieltőtt belelendülnél a megtorlásba, vagy lerobbanna a fejed a dühtől, elárulom NEM vagyok vallásos!


Az addig világos, hogy nem kedvesed őket.


"Mikor kialakult a kereszténység milliókat üldöztek, milliók lettek rabszolgák, milliók haltak meg. "


- Milliók biztos nem, de valóban a kereszténység kialakulásakor sokakat üldöztek és oroszlánok elé vetettek a nép szórakoztatására. A csavar viszont ott van, hogy ezek az emberek a keresztények voltak, ugyan is a kereszténység hajnalán őket üldözték, nem pedig fordítva volt.



"Ugyan nem sok írásos emlék maradt meg róla, de ez alatt az idő alatt a keresztények többszörösen annyi ártatlan embert mészároltak le, és tettél őket rabszolgává, mint a második világháborúban a németek."


- Váó és ez honnan jöt? Mutatnál egy linket vagy valamit? Komolyan azt állítod, hogy TÖBBSZÖRÖSEN annyi ember halt meg mint a II. Világháborúban? Látod az ilyen kijelentéseid miatt válsz nevetségessé és nem vesznek komolyan, sem a vallásosak, sem pedig az ateisták.



"És ezek az emberek napjainkban képesek imádni egy ilyen jelképet? "


- Miről beszélsz? A nácik, ők jelképet imádtak a vallásosak, vagy jelen esetben a keresztények nem jelképet imádnak, ők a biblia szerint élik az életüket és a teremtőjüket imádják. A kettő nem ugyan az.



"Mindezt egy olyan istenért, aki hagyja hogy milliók éhezzenek, hagyja, hogy a "teremtett" emberisége mészárolja egymást főleg a kiválasztott népe. "


- Ebbe nem nagyon mennék bele, de a háborúkat isten indította? Nem. Az éhezők ő miatta éheznek? Nem. Ennyi erővel téged is felelőségre lehetne vonni ezekért, mégsem teszi senki.



"A magunk istene vagyunk, és ezeket a képességeinket ha jóra használnánk, csak a képzeletünk szabhat határokat, hogy mire lennénk képesek."


- Sajnos nem vagy tisztában rengeteg fogalommal, ezért nincs vitapartnered. Senkinek sem akaródzik leereszkedni a szintedre. Csak a képzelet szabna határt annak amire képesek lennénk? Te melyik mesét nézted mielőtt nekifogtál eme mondatok bepötyögéséhez? A ráfordított időért is kár volt.



"Igen! Es tudod hogy miert? Mert az nem megoldas amit a budhizmus kepvisel. Sokat tudok a vallasokrol, hidd el, nem csak ugy hobbibol utalom. "


- Fúha, a fentebb olvasottakból is ez jött le, hogy te milyen sokat tudsz a vallásokról. Ne fényezd magad, mert annál nagyobb lesz a pofáraesés barátom!



"Kerdezem en, mi ertelme van az ilyen eletnek? Az emberiseg azert tart itt ahol es az kulonboztet meg minket az alatoktol, mert celjaink, terveink vannak. Ha elertuk a celjainkat, moho modon magasabb szintet akarunk elerni.

Semmivel nem jutunk elorebb, ha bezarkozunk a hegyekbe el a kulvilagtol, es eljuk az eletunket. "


- Tehát te a technikai fejlődést tartod az istenednek. Rendben, ez el is fogadható, de miért próbálod összehasonlítani a vallást a techniki fejlődéssel? A kettő teljesen más irányba keresgél, kutat. Teljesen más kérdések foglalkoztatják őket. Megmondanád, hogy szerinted mi az élet értelme? Ne, várj, kitalálom: Haverok fanta buli? Ugye eltaláltam.

Arról inkább meg ne kezdjünk vitatkozni mennyire fejlett a világ:


https://www.youtube.com/watch?v=jydUrEz3JXM



"Tegnap elvertem a felesegem, de ma mar jobban vagyok mert elmondtam 10 miatyankot. Holnap valoszinuleg megint megverem."


- Az ilyen ember nem vallásos, csak álszent. Hasonlóan hozzád, aki nem azért ment iskolába, hogy tanuljon, hanem hogy a haverokkal legyen, meleg helyen és eltöltse az időt. Bocs, ha kicsit nyers voltam, de az eddigi megnyilvánulásaidból ez jött le.



"van aki csak azert imadkozik, mert ugy tartja kedve? Nem. Annak oka van. Ergo gyava, es menekul."


- Mi elől menekülne? Hacsak nem beszél ilyen sületlenségeket, mint te akkor biztos nem kergeti őket senki. Egyedül neked van okod félni, mert ha ezt nem itt, hanem személyesen embereknek mondtad volna, már rég szaladnod kellene a felbőszült emberek elől. Szerencsétlen.

2014. júl. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


"Mikor kialakult a kereszténység milliókat üldöztek,"


Összetéveszted a tant a hibás fejleménnyel.


Jézus szavai:"Szeressétek egymást! Amint én szerettelek benneteket, úgy szeressétek ti is egymást."


Ami ettől eltér, az nem keresztény, hanem annak torzult megjelenése. De ez nem a tanítást hitelteleníti.

2014. júl. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Vallás = hit valamiben, amit nem érzékelsz és nem persze érthetsz.
2014. júl. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Mikor kialakult a kereszténység milliókat üldöztek, milliók lettek rabszolgák, milliók haltak meg."


Hoppá! A kereszténység előtt ilyesmit soha nem csináltak az emberek? Meg ilyen csak ott alakult ki ahol volt "kereszténység"?

Ugye ezt te sem mondod komolyan?


"Ugyan nem sok írásos emlék maradt meg róla, de ez alatt az idő alatt a keresztények többszörösen annyi ártatlan embert mészároltak le, és tettél őket rabszolgává, mint a második világháborúban a németek."


Biztos hogy keresztények voltak?

Mert a Bibliában az áll hogy: - Ne gyilkolj!

1János 5:3 Mert az az Isten iránti szeretet, hogy a parancsolatait megtartjuk; az ő parancsolatai pedig nem nehezek.

Akkor ez most hogy van? Keresztények de mégsem azt teszik ami írva van?

Na ez tényleg maszlag. Már hogy kereszténynek mondja magát és közben halomra gyilkolja az embereket.


"És ezek az emberek napjainkban képesek imádni egy ilyen jelképet?"


Ha a jelkép alatt a keresztet érted akkor lenne egy kérdésem.

Mit jelent az hogy keresztény?


"Mindezt egy olyan istenért, aki hagyja hogy milliók éhezzenek, hagyja, hogy a "teremtett" emberisége mészárolja egymást főleg a kiválasztott népe."


A kiválasztott népének hányszor parancsolt valamit és hányszor nem azt tette a "kiválasztott" népe?

Éhezés? Isten nem hagyja hogy az emberek éhezzenek a Földön elég élelmiszert lehetne termelni ahhoz hogy mindenkinek jusson belőle.

Csak egy dolog akadályozza meg ebben az embereket a pénz. Mert nem tudják megfizetni az élelmet sokan. Élelem van! Csak nem tudják megfizetni. Ki találta ki a pénzt? Ki határozza meg az árakat? De jobb kérdés az hogy miért a bankokat mentették az adófizetők pénzéből és miért nem azokat akik ugyan fizették a törlesztőt de ahogy emelkedett ez az összeg már nem voltak képesek hogy fizessenek?

Termőföld van elég hogy legyen annyi élelem hogy mindenkinek jusson. Csak épp az ember önző és gazdagodni akar.

Neked hány felesleges holmid van otthon? Miért nem ajándékozod el a rászorulóknak?

Ilyen az ember önző ,harácsoló ,pénzimádó ,hatalomra vágyó. S meg is szerzi amit akar átgázol embertársain. De a Bibliában nem ez van leírva. Pedig az Isten szava csak nem tartják be. Bár sokan nem is ismerik és sokan nem is akarják megismerni.


"Mitől érzitek magatokat jobbnak, és többnek, hogy egy olyan istent imádtok, aki nem is létezik?"


Nem vagyok sem jobb sem rosszabb. Isten számodra nem létezik. De miért hiszed azt hogy a hívőknek sem létezik?


"Azt gondolom, az ilyen emberek csak MENEKÜLNEK valami elől, gyávák, és félnek szembenézni a félelmükkel."


Mitől félnek? Miért gyávák?

2014. júl. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

"Vallás = hit valamiben, amit nem érzékelsz és nem persze érthetsz."


A halott vallás talán tényleg ilyen. De az élő hit nem egy elv van, hanem egy személy, Aki hajlandó kijelenteni magát. Kérdezz meg bárkit, akinek élő hite van, hogy rendszeresen tapasztalja-e Isten jelenlétét! A válasz az lesz, hogy igen. A hit kapujában kell úgy hinned, hogy csak szavakat hallasz, amikről nem tudsz meggyőződni, csak egy vonzást tapasztalsz. De ha be mersz lépni az ajtón, az olyan, mintha felkapcsolták volna a villanyt. Azért gondolod, hogy Istenről nem lehet tapasztalatokat szerezni, mert összetéveszted a magad tapasztalatait, a tapasztalatok teljességével. De ez nem így van, Isten megtapasztalható, de a hit megelőzi a tapasztalatot.

2014. júl. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

#16


Érdekes, hogy csak a vallásos személyek látják Istent, sőt ők is mind máshogy "látják". Tehát Isten csak egyéni megtapasztalás útján érzékelhető. Ez nekem kicsit furcsa.


Gondolom, mindjárt jön egy "kvantumfizikában jártas" egyén, hogy elmagyarázza nekem: Isten csak annak "materializálódik", aki hisz benne, és ez pont olyan mint a fotonnál tapasztalt hullám-részecske kettősség, itt Isten a hullám, és aki hisz benne (megfigyelő a kétrés kísérletnél, máris részecskeként viselkedik), annak jelenik meg. És hasonló áltudományos zagyvaságok...

2014. júl. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Nem, de Jézus szavait beidézem neked erről, bár nem sokra mész vele, ha nem hiszel Őbenne: "Még egy kevés idő és a világ nem lát engem többé; de ti megláttok engem: mert én élek, ti is élni fogtok." (Jn 14,19)


A "ti" a tanítványokra vonatkozik, a "világ" pedig az összes többi emberre. Ha a világ megláthatná Jézust, az valóban cáfolná a Bibliát. Arról azonban semmilyen módon nem tudsz meggyőződni, hogy a hívők maguk mit tapasztalnak meg ténylegesen és mit nem. Olyan ez, mint a Mátrix. Ahhoz, hogy megértsd, neked magadnak is be kell lépned az ajtón. Ha kinn maradsz, mondhatsz bármit, de csupán a kapun kívüli világot tapasztalhatod meg. Pedig még a természetes világban is létezik olyan, hogy adott dolgot csak bizonyos nézőpontból láthatsz meg. Például minden ember szemében van vakfolt, de csak bizonyos szögből, bizonyos módon leplezhető le a létezése, és szerintem az emberek 99,99999%-a csak akkor győződött meg erről, amikor elmondták nekik, hogy hogyan. Ilyen a hit birodalma is. Ahhoz, hogy láss, ténylegesen be kell lépned. Ha ezt nem teszed, nem is fogod megérteni azokat, akik bent vannak.

2014. júl. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 TappancsMancs ***** válasza:

#7

"Szerintem nincs olyan ember aki jora hasznalja a vallast. "


:D Szerintem meg nincs olyan ember aki jóra használja a technikát. :D

2014. júl. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

19# Igazad van, ezzel egyetértek :)


Kérdezőnek:


A kérdésedben általánosítasz. Mintha minden vallás ilyen lenne. Mi van a pogányokkal? Mi nem tartozunk ezek közé, de persze a rengeteg pogány vallás közül van olyan, ami hasonló dolgokat tett, mint a kereszténység. (Pl. emberáldozatok, ami gyakori volt sajnos...)


Többnek nem érzem magam, attól még hogy a Földanyában hiszek és jobb se vagyok másoknál. Ugyan olyan kis szorgos méh vagyok, mint mindannyian.


Létezni pedig az létezik, amiben hiszünk :) De ott van a Schrödinger macskája elmélet is :D Ha be tudod bizonyítani hogy nem létezik egy felsőbb hatalom, akkor elfogadom, de kérünk bizonyítékot, addig nem zárható ki az se hogy létezik és az se hogy nem létezik.


Én általában nyugodt természetű vagyok, de amikor a sok Biblia idézetet olvasom, nem értem miért gondolják az emberek, hogy egy olyan könyvvel kell dobálózni, amit más emberek írtak? :D Itt, a Vallás kategóriában még oké, de amikor átmennek az Ezoterikába, aminek kb. 1% köze van a valláshoz meg a kereszténységhez, miért kell ezt? :D

2014. júl. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!