Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fontosnak tartjátok a vallást?...

Fontosnak tartjátok a vallást? Leírom róla az én véleményem.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nos a kérdésem egyszerűnek tűnik, de nem az. Nem tudom, hogy fejezzem ki magam. Nos a vallásról a következőt gondolom:


Még annyit, hogy már maga a kereszténység (ahogy minden más maszlag) taszít.

Mikor kialakult a kereszténység milliókat üldöztek, milliók lettek rabszolgák, milliók haltak meg. (Lásd: az amerikai őslakókkal való viszony anno)

Ugyan nem sok írásos emlék maradt meg róla, de ez alatt az idő alatt a keresztények többszörösen annyi ártatlan embert mészároltak le, és tettél őket rabszolgává, mint a második világháborúban a németek.

És ezek az emberek napjainkban képesek imádni egy ilyen jelképet? Ez egyszerűen undorító.

Mindezt egy olyan istenért, aki hagyja hogy milliók éhezzenek, hagyja, hogy a "teremtett" emberisége mészárolja egymást főleg a kiválasztott népe.

A vallásosakhoz szól a kérdésem:

Mitől érzitek magatokat jobbnak, és többnek, hogy egy olyan istent imádtok, aki nem is létezik?

Azt gondolom, az ilyen emberek csak MENEKÜLNEK valami elől, gyávák, és félnek szembenézni a félelmükkel.

Úgyhogy gyertek szépen, és várom a vitapartnereimet!



2014. júl. 17. 21:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
0%
Ditto. És tökmindegy kereszténység vagy egy másik vallás.
2014. júl. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Így van! Az emberiség az, aki kigyógyította magát a halálos betegségekből. A magunk istene vagyunk, és ezeket a képességeinket ha jóra használnánk, csak a képzeletünk szabhat határokat, hogy mire lennénk képesek.
2014. júl. 17. 21:38
 3/29 anonim ***** válasza:

"És tökmindegy kereszténység vagy egy másik vallás."

Akik ilyeneket írnak, általában fogalmuk sincs a vallásokról. Ismerik a kereszténységet, esetleg még kicsit az iszlámot, és megáll a tudomány. Pedig a vallás fogalma nem csak erre a két vallásra korlátozódik le.

Például ott a buddhizmus. Azt tanítja, hogy nincs isten, nincs kihez imádkozz, a tetteidért saját magadnak kell felelned. Kritikus gondolkodást tanít a híveinek, mondván, hogy semmit ne fogadjatok el csak azért, mert valaki azt mondta nektek. Ázsiában általában azokból lesznek a lámák, vezetők, akik legjobban tudnak vitatkozni, érvelni.

Emellett a tudományt sem utasítja el, sok buddhista elfogadja az evolúciót pl. Ráadásul nem is térítő vallás.

Mi akkor ezzel a gond? Miért kell általánosságban beszélnünk, hogy "az összes vallás hülyeség"?

2014. júl. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Igen! Es tudod hogy miert? Mert az nem megoldas amit a budhizmus kepvisel. Sokat tudok a vallasokrol, hidd el, nem csak ugy hobbibol utalom.

A budhizmus lenyege, hogy lemondanak a vagyaikrol, es ezzel elerik a nirvana allapotat.

Kerdezem en, mi ertelme van az ilyen eletnek? Az emberiseg azert tart itt ahol es az kulonboztet meg minket az alatoktol, mert celjaink, terveink vannak. Ha elertuk a celjainkat, moho modon magasabb szintet akarunk elerni.

Semmivel nem jutunk elorebb, ha bezarkozunk a hegyekbe el a kulvilagtol, es eljuk az eletunket.

A budhizmus is olyan mint a tobbi...

2014. júl. 17. 22:06
 5/29 anonim ***** válasza:

Egy ideig én is azt gondoltam, hogy ez a helyzet, de valójában nem egészen van így, ahogy leírod, kifejtem, hogy mire gondolok(és persze az alábbiak az összes vallásra kivétel nélkül vonatkoznak):


Tehát szerintem nem maga a vallás a hibás.Miért?Mert tulajdonképpen nem létezik, nem hat semmire és senkire önmagában, mert csak egy eszem, egy gondolati, megfoghatatlan dolog.A vallás önmagában semleges, mindegy, hogy mit tanít, nem nevezhetem magát a vallást sem jónak, sem rossznak.Mindezt azért, mert csak akkor válik a jó, vagy a rossz eszközévé, amikor ember is van, aki elhiszi.

Így ha az inkvizícióért(akármelyikért, vagy inkább az összesért) és minden más kárér, amit a vallás/egyház okozott és okoz még ma is, felelősségre akarsz vonni valakit, akkor az egyedül azaz az ember lehet, aki vallást a rossz eszközeként használja fel.


Gondolj bele:Van az az ember, aki otthon elvegetál a hitében, néha imádkozik, elmegy templomba, vagy amit szeretne.a munkahelyén/iskolában nem hozza fel kéretlenül, nem agymosott, nem beszűkült és másról is lehet vele beszélgetni.Egyszóval a vallása nem hat ki a mindennapi életére olyan szinten, hogy az a környezetének bántó vagy idegesítő legyen.Ez persze úgy értem, hogy az adott személy nem traktál másokat a vallásával így, vagy úgy.

Ő az, aki hívő, de a vallás az ő kezében nem válik rosszá.


A másik oldalt nyilván nem kell bemutatnom:ide tartoznak a vallási fanatikusok, akik nem hagynak békén és századszorra is kéretlenül erről akarnak beszélni, vagy térítenek másokat kérés nélkül, szélsőséges esetben önmaguk és/vagy mások áldozatául esnek a hitének(terroristák, akik vallási okokból harcolnak és a múltbéli inkvizíció, keresztes hadjárat).

Itt a vallás, mindegy mit tanít, vagy ad az egyén számára, ha helyén kezelik, itt egy fegyver az ember kezében mások ellen.


Ugye arról írok, hogy a vallás önmagában semleges, az ember, aki elhiszi, határozza meg, hogy jó, vagy rossz célokra használja-e fel.Például ugyanez az atomtechnológia.Aki jóra használja, az erőművet épít, aki rosszra, az pedig atombombát.De itt sem hibáztathatom az atomtechnológiát a bombáért, és hiába vetem meg, mert nem az a felelős, lévén, hogy ugyanolyan semleges önmagában, mint a vallás.


Mivel én nem vagyok vallásos, ezért nem tudom, hogy aki az, az mitől érzi feljebbvalónak magát, már ha annak érzi, de azt tudom, hogy teljesen feleslegesen csinálja.

A probléma, mint mindig, az intolerancia egymással szemben.Ha az emberek képesek lennének elfogadni azokat, akik bár különböznek tőlük, nem ártanak senkinek semmilyen formában, akkor ez sem lenne probléma.

Ilyen alapon a nem-vallásos emberek is érezhetik és néha érzik is magukat feljebbvalónak éppolyan hiábavalóan, mint a vallásosok.


A vallás okáról és szerepéről pedig akár könyvet is írhatnék, úgyhogy erről nem ejtek szót most.

2014. júl. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

"A budhizmus is olyan mint a tobbi..."


Távolról sem.

Nem vagyok buddhista, de szerintem nincs igazad.Az érved pedig nem teszi olyanná a buddhizmust, mint mondjuk a kereszténységet.

Nem muszáj életed végéig a hegyekben meditálnod, élheted a mindennapi életedet is amellett, hogy buddhista vagy.Egyébként nem baj az, ha néha az ember le tud mondani valamiről valami másért.Mindennap mindenki ezt teszi, csak általában nem egy eszméért, vagy a megvilágosodásért mondanak le dolgokról az emberek, de ettől még ez a lemondás nem válik hülyeséggé, csak mert az ,amit kapsz cserébe, nem kézzel fogható.


De erről már írtam:tolerancia.Valaki le tud mondani valamiről egy gondolati dologért, mások pedig nem.Ebben is különbözhet két ember, és ez így van jól.

2014. júl. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Koszonom otos! Remelem nem lenne ellenedre, ha errol holnap elbeszelnenk privatban :)

Tudod en meg a vallasban azt tartom szornyunek, amilyen alszentseget muvelnek paran.

Tegnap elvertem a felesegem, de ma mar jobban vagyok mert elmondtam 10 miatyankot. Holnap valoszinuleg megint megverem.

Szerintem nincs olyan ember aki jora hasznalja a vallast. Gondolj bele, van aki csak azert imadkozik, mert ugy tartja kedve? Nem. Annak oka van. Ergo gyava, es menekul.

2014. júl. 17. 22:32
 8/29 A kérdező kommentje:
Holnap reagalok mindenre, de mar almos vagyok. Sziasztok, jo ejszakat! :)
2014. júl. 17. 22:39
 9/29 anonim ***** válasza:
73%
Gondolod, hogy normális ember leáll előítéletekkel és sztereotípiákkal vitatkozni? Kérdezel valamit, aztán leírod, hogy ez valójában nem is kérdés. A véleményedhez persze jogod van, akkor is, ha azt semmi nem támasztja alá. Kritizálsz valamit, amit nem ismersz, nem értesz, és nem is áll szándékodban megismerni és megérteni, összekevered az etikát az epikával, az imputációt az amputációval. Milyen vitapartnereket vársz? Te nem partnerként, hanem vádlóként viselkedsz, megszólítasz egy embercsoportot, a hívőket, a keresztényeket, és csípőből leminősíted őket, a tevékenységüket pedig undorítónak nevezed csak azért, mert a te kis elefántcsonttornyodba nem illenek bele. Te milyen alapon gondolod jobbnak magadat itt bárkinél? Nem kell válaszolnod. Gondolkozz! Olvass! Tájékozódj! És nem ártana, ha kicsit a napra is kiállnál, mert a soraid előrehaladott éretlenségről tanúskodnak.
2014. júl. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező! Maga a leggyengébb láncszem! Viszlát!
2014. júl. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!