Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik felekezet áll legközele...

Melyik felekezet áll legközelebb a Bibliához, és nem annyira bigott? (részletesebben lent)

Figyelt kérdés

Bibliához legközelebb: Pl. katolikusok rengeteg dolgot találtak ki, építettek be a vallásba, aminek semmi köze a Bibliához. Gondolok a kereszt és egyéb jelképek tiszteletére, a cölibátusra, a gyónásra, a szentekre, stb...


Bigottság: Gondolok az evolúció nem elfogadására, a "szexet nem szabad élvezni, csak gyermekvállalás végett engedhető meg", és hasonlókra.


És persze az sem hátrány, ha egy felekezet jól szervezett, és jó a közösség.


Ui: nem szeretnék vitákat indítani se katolikusokkal, se olyanokkal, akiket az imént lebigottoztam. Tisztelek mindenkit aki Istent keresi, csak én máshogyan értelmezem a Bibliát, mint ők...


2014. jún. 26. 17:21
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

A kérdés alapján esetleg tudom mondani az unitáriusokat.


[link]


Nincsenek náluk szélsőségek, mint a fanatizmus.

2014. jún. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Nem vagyok ugyan keresztény, de egy jópár egyházban megfordultam már. Mindenhol vannak bigott emberek. De azok alapján amit írtál vagy a baptistákat tudom ajánlani vagy a golgotát ( [link]
2014. jún. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Az unitáriusok nem hisznek Jézus Krisztus Istenségében, illetve a Szent Szellem Személyében, azaz bibliai kritériumok alapján nem keresztények.


A bigottság pedig nem vallási kérdés. Vannak bigott ateisták, materialisták és evolucionisták is. A bigottság egyszerűen elvakultságot jelent, méghozzá azt a fajtát, amelyik nem hajlandó meghallgatni józan érveket, illetve nem képes megindokolni az álláspontját sem, ezért lehetetlen vele valódi párbeszédet folytatni, mert mindig ugyanazt darálja, függetlenül attól, hogy hányszor cáfoltak rá. Azért, mert csak, de ez már mindig így is marad!

2014. jún. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
28%

"Az unitáriusok nem hisznek Jézus Krisztus Istenségében, illetve a Szent Szellem Személyében, azaz bibliai kritériumok alapján nem keresztények."


Kedves Asperrimus! Pontosítsunk csak: CSAK az eredendően katolikus kritériumok alapján nem keresztények azok, akik nem hisznek Jézus Istenségében, vagy a szent szellem személyében, ugyanis a Biblia ezeket NEM tanítja, csak ha kiragadsz és félre (a teljes Írás harmóniájával ellentétesen) fordítasz bizonyos verseket! A bibliában semmiféle olyan kritérium nincs, mely szerint csak az lehet "keresztény", azaz Krisztus-követő, aki hisz egy háromszemélyű istenségben, melyet nem is tanít.

Nem, valójában a "Krisztus-követés" teljesen mást és jóval többet jelent ennél.

2014. jún. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Tisztelt Jehova Tanúja válaszoló!


"Hogyan lehet MEGGYŐZŐDNI a nem látható dolgokról, vagy Isten láthatatlan tulajdonságairól? A Róma 1:20 azt írja, hogy a TEREMTETT DOLGOKBÓL, avagy azok tanulmányozásából"


A meggyőződés nem azt jelenti, hogy természettudományosan bizonyítod, hanem azt, hogy a Biblia kijelentéseibe bízva elhiszed. Arról sem tudsz meggyőződni, hogy valakit fel lehet támasztani, noha az evangéliumi beszámolók szerint Jézus támasztott fel halottakat, a modern természettudomány szerint pedig ez lehetetlen. Körülbelül úgy, hogy azt sem tudod bizonyítani, hogy a vizen lehet járni, ahogyan Jézus tette, és még ezen felül nagyon sokmindent. Még a korabeli történetírók sem kapták fel a fejüket ezekre a jelenségekre, pedig a rómaiak tudomásom szerint mindent feljegyeztek. Milyen érdekes...Vagyis az ezekben való hit nem történelmi és tudományos tényeken való meggyőződés, hanem azon, hogy hiszed azt, hogy ezek a bibliai feljegyzések igazak.


A tudományt pedig fölöslegesen kevered bele ebbe. Jelenlegi állás szerint ugyanis nem volt szükség Isten közbeavatkozására arra, ami az univerzum keletkezését vagy az élet eredetét illeti. A mostani modellek alapján ezek a dolok érthetőek a Teremtő feltételezése nélkül is a tudomány számára.


Ezzel nem azt mondom, hogy én tagadom a Bibliát, mert magam is hívő ember vagyok, de ne keverjük bele a tudományba, mert a tudomány megvan, és fejlődik a Biblia nélkül is.

2014. jún. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
A teremtett dolgokról pedig: Semmivel sem több ez a feltételezés, ami ha jól emlékszem, a helléneknél volt, meg manapság is van, hogy "jé, minden olyan tökéletes, ez nem lehet véletlen". Mivel az Újszövetség görög nyelven íródott, nem csoda, hogy belekerült ez a feltételezés is, ami a görögöknél már ismert volt, hogy "milyen tökéletes a természet, biztos egy Teremtő hozta létre..."
2014. jún. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
42%

"CSAK az eredendően katolikus kritériumok alapján nem keresztények azok, akik nem hisznek Jézus Istenségében, vagy a szent szellem személyében, ugyanis a Biblia ezeket NEM tanítja, csak ha kiragadsz és félre (a teljes Írás harmóniájával ellentétesen) fordítasz bizonyos verseket!"


1. A hagyományos Biblia ezeket tanítja, csak a JT Biblia nem tanítja, mert ott ki vannak fordítva a versek.


2. A Bibliát az egyház hagyományozta és kanonizálta, de ben nem hasraütésszerűen, hanem hosszú-hosszú évszázadok során alakult ki a mai formája. A korai keresztények ugyanis nem a 66 könyvből álló protestáns Bibliát olvasták. Például Római Szent Kelemen levelét is ihletettnek tekintették, ezzel szemben például a Jelenések könyvét elvetették egyesek, Eszter könyvén pedig sokat vitatkoztak, hogy kánoni legyen-e vagy sem.


3. Krisztus istenségét és a Szent Lélek személyét Keresztény Egyház kezdettől fogva tanítota. Bizonyságot tesz erről egy olyan dokumentum is, amely majdnem egyidős a Jelenések könyvével, - vagyis nagyon a kereszténység elejéről való. A 4. században megalakult ariánus eretnekmozgalom volt az, amely megtámadta az egyház hagyományos tanítását. Ti ennek a mozgalomnak vagytok a szellemi örökösei.

2014. jún. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

"A meggyőződés nem azt jelenti, hogy természettudományosan bizonyítod, hanem azt, hogy a Biblia kijelentéseibe bízva elhiszed."


Kedves 25-ös válaszoló! Ez nem "meggyőződés", hanem hiszékenység! Meggyőződéshez bizonyítékok kellenek. A Biblia ezt írja: „A hit a remélt dolgokban való bizonyosság” (Zsidók 11:1, The New Testament in the Language of Today). Ezért a hit pontos ismereten alapul, tényeken, amelyekre helyes döntéseket lehet alapozni. Ez nemcsak azt kívánja meg, hogy higgyünk, hanem azt is, hogy legyen OKA annak, hogy hiszünk.


De mi lehet az ok? Biztos nem lehet elég annyi, hogy mert le van írva. Vagy mert mások azt mondták, hogy igaz. Két olyan ok van a Biblia szerint, melyek Isten személyiségének és az Ő akaratának a megismeréséhez vezetnek. Az egyik maga a Szentírás őszinte és alapos tanulmányozása, a másik pedig a teremtésművének a minél alaposabb megismerése. A Biblia alapos tanulmányozására ott van pl. a Bereabeliekről szóló beszámoló, a teremtésmű megismerésére pedig logikusan a már idézett Róma 1:20, vagy a "minden háznak van építője..." érvelés.


Szemléltetésül: Talán van olyan barátod, akiről elmondhatod: „Benne megbízhatok. Számíthatok rá, hogy betartja a szavát. Tudom, hogy segíteni fog, ha nehézségeim támadnak.” Aligha mondasz ilyet egy olyan személyről, akit csak egy-két napja ismersz, ugye? Olyannak kell lennie, aki ismételten bebizonyította megbízhatóságát. Ugyanennek kellene igaznak lennie a vallásos hitre is: szilárd, megbízható bizonyítékon alapuló reményt és meggyőződést kell adnia nekünk.


A modern természettudomány szerint pedig nem "lehetetlen" a feltámasztás, vagy a vízen járás, vagy más természetfeletti események, csak mi nem ismerjük a módját. a kettő nem ugyanaz! Ezért írtam előtte én is, hogy a teremtésben is természetszerűleg hinni kell, hiszen nem ismerheti senki ennek a módját, de a jelek szerint mégiscsak itt vagyunk. Valamilyen választ adni lehet a létünkre, nem igaz? Amikor viszont az evolúciós mesét a tudományosság leple alatt beadták a világnak, majd elégszer ismételgették az iskolákban és a médiában ahhoz, hogy abszolút megkérdőjelezhetetlennek hasson, akkor sok hívőt megvezettek ezzel. Tehát igenis szükség volt alaposabb természettudományos kutatásokra és ismeretekre ahhoz, hogy el lehessen dönteni mi az igazság.


"A tudományt pedig fölöslegesen kevered bele ebbe. Jelenlegi állás szerint ugyanis nem volt szükség Isten közbeavatkozására arra, ami az univerzum keletkezését vagy az élet eredetét illeti."


Ezek a sci-fi írókat megszégyenítő fantáziadús elméletek..., vajon hol vannak ezek a valódi, BIZONYÍTOTT, reprodukálható és leellenőrizhető tudományos igazságokhoz?!! Ne etessük már egymást, oké?

2014. jún. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
55%

Minden felekezet csak a saját teológiájához áll közel. Ugyanabból a könyvből mindenki mást tanít.


Egyébként nem a Bibliához kellene közel állni, hanem Jézushoz.

2014. jún. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

"1. A hagyományos Biblia ezeket tanítja, csak a JT Biblia nem tanítja, mert ott ki vannak fordítva a versek."


Bocsi, de ez egy demagóg szöveg. Nem hihetek benne, mert nem hogy a Biblia nem támasztja alá, de valójában félreérthetetlenül tagadja. Látod, itt is az "ok", amiért nem hiszek benne. Itt a Biblia alapos és tudományos igényességű tanulmányozása világossá teszi, hogy a háromságra olyan mondvacsinált és az igazi jelentésükből kiforgatott szövegrészekkel utalnak a benne hívők, melyek a szűkebb, vagy tágabb szövegkörnyezet fényében nem támasztják alá azt. De ha ez mind nem lenne elég, bizony betoldások is akadnak a háromságot alátámasztandó, melyeket a legtöbb fordításban már kihagytak, mert bebizonyosodott, hogy nem hitelesek.


"2. A Bibliát az egyház hagyományozta és kanonizálta"


Csak éppen melyik? Mert az tény, hogy az első sz.-i egyház köszönőviszonyban sincsen a 3-4-ik sz.-ban hatalomra kerülttel! :-)

A római katolikus egyház úgy véli, az ő feladata meghatározni, hogy mely könyvek tartoznak a Biblia kánonjába; erre utaltak a karthágói zsinaton (i. sz. 397), ahol a könyvek katalógusát összeállították. Ez azonban nem igaz, hiszen a kánont, beleértve a Keresztény Görög Iratok könyveinek listáját is, addigra már összeállították, és nem valamely zsinat döntötte el azt, hanem az Isten szent szellemének irányítása — ugyanazé a szellemé, amely azoknak a könyveknek a megírását ihlette. A későbbi, nem ihletett katalógusok készítőinek bizonyítékai csupán abból a szempontból értékesek, hogy mintegy elismerik azt a bibliai kánont, amelyet Isten szelleme hagyott jóvá.


"3. Krisztus istenségét és a Szent Lélek személyét Keresztény Egyház kezdettől fogva tanítota. Bizonyságot tesz erről egy olyan dokumentum is, amely majdnem egyidős a Jelenések könyvével"


Nem éppen a bibliának kellene bizonyítania??? Márpedig az egyéretelműen ellent mond ennek a pogány filozófiának (háromság).

2014. jún. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!