Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Homoszexuális emberek lehetnek...

Homoszexuális emberek lehetnek keresztény hívők?

Figyelt kérdés

2014. máj. 15. 10:41
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/111 anonim ***** válasza:
41%

Kedves ismeretlen keresztény társam!


Köszönöm a linket a katolikus álláspontról.


Azt javaslom, hagyd a vitatkozást ezekkel. Lásd, én magam sem tudtam őket meggyőzni, pedig homoszexuális voltam, és heteroszexuális lettem.


Igaz rájuk a kijelentés: "Ha Mózesre és a prófétákra nem hallgatnak, az sem győzi meg őket, ha valaki feltámad a halottak közül." (A gazdag és a szegény Lázár példázatából)


Azt gondolom, van egy pont, ahol már nem Krisztus csodáiról kell bizonyságot tennünk, hanem egy másik parancsának kell engednünk: "Ha pedig nem fogadnak be benneteket, még a port is verjétek le magatokról, tanúbizonyságul ellenük!"


Azon gondolkozom, vajon nem ez itt az a bizonyos pont? Vagy már talán rég túl is léptük...

2014. máj. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/111 anonim ***** válasza:
58%
Ha csak ők olvasnák, igazad lenne, de sokan mások is olvassák, akik nem írnak ide véleményt, hanem csak sasolnak. A válaszírók (ellenkezők) vagy csak kötözködnek a kötözködés miatt, vagy kötözködnek olyan miatt amiért mint nem keresztények közük sem lenne, mert ha igaz keresztények volnának tudnák, hogy a megbotránkoztatás is bűn.
2014. máj. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/111 anonim ***** válasza:
100%
hát akkor remélem, minél többen lesznek a sasolók, meg akik hozzá is szólnak pozitív tapasztalatokkal.
2014. máj. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/111 Szeressük egymást ***** válasza:
48%

"Homoszexuális emberek lehetnek keresztény

hívők?"


1Kor 6:9 Avagy nem tudjátok-e, hogy igazságtalanok nem örökölhetik Istennek országát? Ne tévelyegjetek; se paráznák, se bálványimádók, se házasságtörők, se pulyák (μαλακός 'malakosz'= lágy, puha, kellemes, homoszexuális férfi partnere) se férfiszeplősítők(ἀρσενοκοίτης'arszenokoitész'= homoszexuális férfi)

1Kor 6:10 Se lopók, se telhetetlenek, se részegesek, se szidalmazók, se ragadozók nem örökölhetik Isten országát.

1Kor 6:11 Ilyenek VOLTATOK pedig némelyek, DE megmosattattatok, DE megszenteltettetek, DE megigazíttattatok az Úr Jézusnak nevében és a mi Istenünk Lelke által.

2014. máj. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/111 Szeressük egymást ***** válasza:
36%

#101-nek. :-)


1Kor 15:58 Azért szerelmes atyámfiai erősen álljatok, mozdíthatatlanul, buzgólkodván az Úrnak dolgában mindenkor, tudván, hogy a ti munkátok nem hiábavaló az Úrban.

2014. máj. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/111 Szeressük egymást ***** válasza:
0%
Egyébként #1-es voltam, gondoltam kiegészítem a válaszom. :-)
2014. máj. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/111 anonim ***** válasza:
63%
lehetnek, íme: [link]
2014. máj. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/111 anonim ***** válasza:
0%

Lehetnek:


- Ez azzal jár, hogy hitre jutnak Jézusban, mint Isten fiában.

- Befogadják őt a szívükbe.

- Megkeresztelkednek/bemerítkeznek.

- Ezzel Krisztus halálába kereszteltetnek bele. Így meghalnak a törvénynek, és a bűnnek.

- Levetkőzik a gonosz kívánságok miatt megromlott óembert a bűnös cselekedeteivel együtt.

- Felöltözik az új embert, aki szentségben, igazságban teremtetett, romolhatatlan magból. Hiszen Krisztus által ők is Isten fiaivá (gyermekeivé) lesznek.

- Hisznek nem csak Jézusban, de a Biblia egészében is, mint Isten szavában, ebből tudják meg, mi a bűn.

- Ebből következően felismerésre jutnak, hogy a homoszexualitás is bűn, így azt is levetik, mint az óember bűnös cselekedeteinek egy részét.

- felöltözik az új embert: nemüknek megfelelően, kizárólag az ellenkező nem iránti vonzalomnak engednek.

- teszik ezt a szellemi téren (gondolkodásuk, elméjük megújulásában),

- teszik ezt lelkükben, szívükben, érzelmi életük megújulásában, azzal, hogy romlott érzelmeiket megtagadják, és kérik Jézust, adjon nekik tiszta szíet, tiszta érzelmeket,

- teszik ezt testi mivoltukban: elfordulnak a bűnös testi cselekedetektől (itt: homoszexuális aktus, arra való önkielégítés, fantáziálás - akik Krisztuséi, a testet megfeszítették bűnös kívánságaival együtt), és nemi vágyukat az ellenkező nem felé fordítják, kérve Jézust, segítsen ebben.


Az, hogy valaki ebben a folyamatban meddig jut el, az Istentől adott idő kérdése. Nem kérdés viszont az, hogy ha komolyan akarnak keresztények lenni (keresztény = Krisztus követője, ez a jelentése), akkor kinek milyen hosszú és gyötrelmes folyamat eredményeképpen, de el kell jutniuk erre az álláspontra, mint az igébők következő egyetlen helyes lehetőségre.


Lényeges momentum felismerni, hogy Jézus vére MINDEN bűnt eltörölt, ezt is. Segítség az állandó igetanulmányozás mellett a rendszeres imádkozás, időnként akár böjtölve fohászkodni Istenhez. Úgyszintén segítség lehet az olajjal való megkenetés is, ami a betegségekre vonatkozik ugyan, de azt is írja az ige, hogy "ha bűnt követett is el, bocsánatot nyer". Az olajjal való megkenésről szóló rész egyébként Jakab5:13-20-ig olvasható, azaz a legutolsó része a Jakab levelének.

2014. máj. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/111 anonim ***** válasza:
83%

- Ez azzal jár, hogy hitre jutnak Jézusban, mint Isten fiában.

- Befogadják őt a szívükbe.


Ennyi. A többi már egyházi vagy emberi hókuszpókusz.

2014. máj. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/111 anonim ***** válasza:
0%

Nem, nem emberi és egyházi hókuszpókusz.

A többi pont is a Bibliában szerepel, csak nem tettem ki idézőjeleket, mert nem szó szerinti, hanem tartalomhű idézetek voltak.

2014. máj. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!