Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy gyakorló keresztény...

Egy gyakorló keresztény orvosnak megengednétek, hogy megtagadja a homoszexuális emberek kezelését, gyógyítását?

Figyelt kérdés

Egy brit keresztény egyesület szerint megtagadhatja, abortuszt se kell végrehajtaniuk.

Több per is volt mostanában, mert kirúgtak keresztény állami alkalmazottakat, akik megtagadtak szolgáltatásokat homoszexuális emberektől. A magyar sajtó szerint ez keresztényüldözés.



2013. jan. 23. 19:38
 1/10 anonim válasza:
100%
Nagyon érdekes. Én is keresztény vagyok, és orvos szeretnék lenni, de ez a kérdés még eszembe sem jutott. Szerintem az abortusz megtagadása jogos, hiszen azzal egy emberéletet veszel el, azaz ölsz. De a homoszexuálisoktól megtagadni a szolgáltatást nem, mert Isten szemében minden ember egyenlő, mindnyájan bűnösök vagyunk, csak nekünk nem "ilyen" szembetűnő a bűnünk. Szóval én nem szeretném, ha az én lelkemen száradna egy homoszexuális ember élete. (azt sem, ha egy heteroé.)
2013. jan. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Zsolt75 ***** válasza:
100%

Azt gondolom ehhez a kereszténységnek nincs köze. Az orvos a gyógyításra esküszik és nem arra, hogy ítélje meg kit van kedve gyógyítani.

Az másik kérdés , hogy a keresztény erkölcsbe is beleütközik ez a fajta diszkrimináció...

Szomorú ha valahol a világban ezt úgy gondolják, ahogy a brit egyesület...

2013. jan. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze és akkor állítsuk vissza az inkvizíciót is mi?

Ha rajtam múlna én a vonát is megmenteném.

Az orvosok nem hiába tesznek esküt.

De azért figyeled mennyire kétszínűség már, megint a melegeket diszkriminálják, és még azt mondják, hogy üldözik a keresztényeken csak mert valaki jogosan perel. Bazzeg.

2013. jan. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

19:55


A keresztény "üldözöttek" perelnek, mert kirúgták őket a munkahelyeikről, amiért nem voltak hajlandók homoszexuális embereket kiszolgálni. Állami alkalmazottak voltak.

2013. jan. 23. 20:05
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát mégis mit gondoltak?

Milyen orvos az ilyen?

2013. jan. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
már nem perelnek, mert az állam nem nekik adott igazak. a keresztények jogai is addig terjednek, amíg más jogát nem sértik. egy moszlim sem ölheti meg a nem moszlimot a vallására hivatkozva.
2013. jan. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki a homoszexuális emberek adójából is él, annak nincs joga diszkriminálni. Nyisson magánrendelőt, akkor azt szolgál ki, akit akar. Ugyanez vonatkozik a közszolgákra. Ha nem tetszik, hogy a homoszexuálisok teljes jogú állampolgárok, el lehet menni Iránba, ott nem lesz ilyen gondjuk, ellenben keresztényként valszeg ők is vehetnek majd leckét abból, milyen érzés a diszkrimináció rosszabbik végén lenni.
2013. jan. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Micsoda baromság ez már megint?!

Egy orvosnak kutya kötelessége mindenkin segíteni, aki rászorul, legyen az drogfüggő, fogyatékos vagy akár gyilkos. Aki azt nézi, ki kivel kefél, már elnézést, vagy milyen a bőre színe, meg mennyi a jövedelme és aszerint dönti el, kit fog gyógyítani, az ne nevezze magát orvosnak, hanem szégyellje magát és kérjen bocsánatot Istentől, ha már ennyire álszent „keresztény”.

2013. jan. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2%

A Francia forradalomkor 1789-ben volt egy olyan felszólalás, már nem tudom ki mondta , de egy fő orvos: "Itt nincsenek ellenségek, itt csak betegek vannak"


Ezt mondták 1956 novemberében is, amikor a szovjet katonák berohantak a kórházba és keresték a felkelőket, egy magyar orvos ugyan ezt elmondta.

"Itt nincsenek ellenségek, itt csak betegek vannak"



Szerintem NEM tagadhatod meg. Tudom elég undorító, de hát ez van. Meg ez egy betegség, a homoszexualitás.

2013. jan. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 bensdorp ***** válasza:
100%

Objektíven a mai magyar helyzet:

Az orvosoknak joguk van visszautasítani egyes kezelések, beavatkozások elvégzését, amennyiben az indokuk lelkiismereti, vallási vagy szakmai, de semmiképp sem lehet az alapja bárminemű diszkrimináció. A visszautasítással viszont kötelességük egy adott másik orvosnak átadni a beteg kezelését, és a késlekedésből a betegnek kára nem származhat. Például egy Jehova tanúja orvosnak nem kötelező vérátömlesztést végeznie, de biztosítania kell egy másik orvost, aki elvégzi helyette.

Az orvosi visszautasítások egyébként az elektív (önként választható) műtéteknél a leggyakoribbak (pl. abortusz, plasztika).

2013. jan. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!