Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki mesélne Nekem a Hit...

Valaki mesélne Nekem a Hit gyülekezetéről?

Figyelt kérdés
2009. dec. 3. 22:47
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
72%

Azt írod, hogy vesztes vagy. Akkor minden nő vesztes? Mert 1 nő vesztes?

Vagy minden férfi hűtlen, mert 1 az? Ez az általánosítás, amit a kérdező csinál. Ezt most komolyan gondolod? Ha a legjobb barátnőd is hívő lesz, akkor őt is leírod, mert a férjed ezt tette veled??? Mindenki más tehet arról, ami veled történt, csak te vagy az ártatlan és tökéletes.

2009. dec. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
37%
Hát én személy szerint mindegyiket leírom,mert simán bólogatnak az Szdsz-re,központi utasítás alapján.még ha a barátnőm is lenne az egyik.Undorító ahogy Német Sándor eladta magát.
2009. dec. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 A kérdező kommentje:
Nem tettem semmi rosszat és nem hütlenség miatt hagyott el a férjem hanem az anyja befolyása alatt van mielőtt kivitte elmentek Németh Sándorhoz agymosásra!Ez a hit csak anyagiakról szol semmi több azt meg azért nem nevezném Hitnek!Az a sok hülye aki oda jár az biztos hisz valamiben de ahhoz semmi köze Istennek!Ha arra buzditanak ebbe a hit gyülekezetbe hogy megoldásként bujjunk el a világ elől akkor ezt a gyülekezetet nem Isten vezérli hanem csak egy anyagias semmit mondó ember Németh Sándor!Itt nem Istent tisztelik hanem gyáva hülye emberek Németh Sándor lábai előtt hevernek!Ha követem el hibát akár én is vagy a 15 hónapos kislányom akkor az csak az volt hogy tiszta szivből szeretjük a férjemet ,apukát!Igen ez talán nagy hiba !
2009. dec. 19. 11:22
 44/68 anonim ***** válasza:
68%

Kedves kérdező, több, mint 10 éve vagyok a Hit Gyülekezete tagja, tehát a te szemedben egy gyáva hülye. Megértem a helyzetedet és az érzelmi állapotodat, ezért nem sértődöm meg.

Tanácsom a következő: menj el a gyülekezetbe. Vannak olyan nagyon tapasztalt keresztények, akik tudnak segíteni neked. Soha nem hallottam a több, mint 10 év alatt családellenes dolgot. Mindig is arról volt szó, hogy a család iránt felelősség, tisztelet, szeretet kell, hogy az emberben legyen. Nekem ez segített abban, hogy a szüleimmel elrendezzem a kapcsolatomat. Számtalan olyan gyülekezeti tagot ismerek, akinek a családja nem jár és mégis nagyon jól megvannak.

Tudom, hogy most nagyon nehéz neked, de nem vagy magadra hagyva. Azt írod, hiszel Istenben, hidd el, Ő segít.


12-13 02:02-nek : nem is tudom hirtelen, mennyi kérdéshez írtad már ezt a terjedelmes szöveget, tele tévedésekkel. Nem akarok itt és most vitázni veled, túl hosszú lenne. Az, hogy ki tartozik az igazi hithez - szerintem - megmutatja az, hogy az Úr áldása van az életén vagy nem. Az enyémen ott van, érzem, tudom, tapasztalom. És, barátom, a tiéden is ott van ?

2009. dec. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
0%
2009. dec. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
Tegnap 21:55-nek: ?
2009. dec. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
16%

Kedves kérdező!El ne menj a gyülekezetbe,ahogy az utolsó elötti tanácsolja,simán megzsarolnak,hogy elveszik a gyerekedet,ha megteszed.

Persze a család,de nekik csak az a családtag,akinek az agyát át lehet mosni.

Szerintem a bíróságra menj mielöbb kérni a gyermek elhelyezését nálad,apukát felejtsd el,ha van lehetőséged költözz el,mert bizony fontos nekik a család,a lányod is kell nekik,mihelyst nagyobb lesz egy kicsit.

2009. dec. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
77%
Utolsónak: honnan veszed ezeket a dolgokat ? ( a tanácsot adó vagyok )
2009. dec. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
16%

A barátnőm bátyja is belekeveredett ebbe a szektába.

Meg az egyik iskolatársam,aki közel 10 év után otthagyta őket,aztán apuka a gyerekeit szó szerint lesesz... kisiskolás korukig,amiután ragaszkodott a volna a gyerekek neveléséhez,szerencsére a bíróság másként látta,meg a lánynak is volt esze,igy egy történelmi egyház2szárnyi alá"terelte a gyermekeit,így az agymosás is elmaradt.Mindez apuka nem kevés dühöngése mellett.

Én elhiszem,hogy sokan tényleg hívők,akik másnak nem ártanának,azt is hogy komolyan gondolják a hitet.Viszont sokan menekülnek be a gyengébb idegzetűek közül ilyen zártabb közösségekbe,és probléma esetén nagyonszélsőséges viselkedést produkálnak.Elismerem,ez akkor is így lenne velük,ha éppen más vallást követnének.Viszont a "csak mi"féle Német Sándor magyarázat ezekben a beteg elmékben felerősödve jelenik meg,ezért bizony a drága öltöny helyett a vezetőségnek jobban kellene foglalkozni a hívők lelkületével.

Annak a ténynek a tudatába,hogy egy felnőtt embert anyuci el tudott rángatni a családjától nyugodtan kijelenthetjük,sem az anyuka,sem a fia nem tartozik az "épeszűek" közé.

2009. dec. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
59%

Nagyon sok igazság van abban, amit leírtál. Vannak viszont olyan tagok is és hiszem, hogy ők vannak túlnyomó többségben, akik nagyon komolyan veszik a feladataikat, például azt, hogy segítséget adjanak. Ezért tanácsoltam azt, amit.

Lehet jobbat tanácsolni, nem hiszem, hogy nincs nálam okosabb ember közöttünk. Azt viszont nagyon veszélyesnek tartom, ha ezt a hölgyet , a kérdezőt, magára hagyjuk a problémájával. Attól, hogy elmegy a gyülekezetbe és beszél tanácsadókkal, úgy dönt, ahogy neki tetszik. Azt is jó megoldásnak tartom, ha e-mail útján keresi meg a gyülekezetet.

2009. dec. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!