Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a "Hit...

Mi a véleményetek a "Hit Gyülekezetéről, tevékenységéről?

Figyelt kérdés
2011. márc. 23. 09:40
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
10%
Fanatikus társaság,és elég pénzéhes. Elég volt nézni az ATV-n a Vidám vasárnap c. műsort. A "templomuk" nem éppen szegénységre vall. A hívektől szedték rá össze a pénzt.
2011. márc. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
39%
Röviden és tömören: nehogy azt hidd, hogy akik ott prédikálnak - "vallási vezetők" - valóban hisznek is abban amit mondanak. Csak pénzes embereket gyűjtenek, hogy a vérüket szívva jól meggazdagodjanak belőlük.
2011. márc. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
Ott ha minden igaz a fizetésed 10%-át fizeted nekik. De hallottam olyan hitgyülis összejövetelekről ahol 20-30% ot is levesznek. Ez egyszerű pénzszerzési lehetőség, csak elindulni nehéz ha beindul már dől is a lé...
2011. márc. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

én nem járok oda, csak az egyik ismerősöm. és kicsit kétkedve néztem,mert olyan "minden szép és jó" társaságnak tünik nekem...

egyedül ami tetszett az a hősök terén amit táncoltak, az szép volt. de amúgy nem vagyok ellene, csak kiváncsi vagyok mit gondolnak róluk az emberek.

2011. márc. 23. 10:01
 5/46 anonim ***** válasza:
Agymosó szekta. Belenéztem én is a Vidám vasárnap című műsorba. Fél perc után annyira fájt, hogy muszáj volt elkapcsolom. Borzasztó, hogy ennyien képesek komolyan venni azt a sok baromságot. Azt hittem, ennél azért értelmesebbek vagyunk.
2011. márc. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
46%

"templomuk" nem éppen szegénységre vall"


Agg 2:8 Enyém az ezüst és enyém az arany, azt mondja a Seregeknek Ura.


Ha Istené,akkor biztosan nem a bűnösöknek,szánja,hanem a gyermekeinek,mint minden jó apa!


1Móz 24:34 Monda azért: Én az Ábrahám szolgája vagyok.

1Móz 24:35 Az Úr pedig igen megáldotta az én uramat, úgy hogy naggyá lett: mert adott neki juhokat, barmokat, ezüstöt, aranyat, szolgákat, szolgálóleányokat, tevéket, szamarakat.


Ábrahámot így áldotta meg Isten,nekünk pedig ugyanezt ígérte!


Gal 3:13 Krisztus váltott meg minket a törvény átkától, átokká levén értünk; mert meg van írva: Átkozott minden, aki fán függ:

Gal 3:14 Hogy az Ábrahám áldása Krisztus Jézusban legyen a pogányokon, hogy a Lélek ígéretét elnyerjük hit által.


Jézus ígérete szerint pedig:

Márk 10:29 Jézus pedig felelvén, monda: Bizony mondom néktek, senki sincs, aki elhagyta házát, vagy fitestvéreit, vagy nőtestvéreit, vagy atyját, vagy anyját, vagy feleségét, vagy gyermekeit, vagy szántóföldjeit én értem és az evangéliumért,

Márk 10:30 Aki százannyit ne kapna MOST EBBEN AZ IDŐBEN, házakat, fitestvéreket, nőtestvéreket, anyákat, gyermekeket és szántóföldeket, üldözésekkel együtt; a jövendő világon pedig örök életet.


3Ján 1:2 Szeretett [barátom], kívánom, hogy MINDENBEN jól legyen dolgod, ÉS légy egészséges, AMINT jó dolga van a lelkednek.

Ez Isten igéje hozzánk,és Isten akarata a számunkra!


Ha szegénység a mi osztályrészünk,akkor Jézus miért váltott meg tőle épp úgy,ahogy a bűntől?


2Kor 8:9 Mert ismeritek a mi Urunk Jézus Krisztusnak jótéteményét, hogy gazdag lévén, szegénnyé lett értetek, hogy ti az ő szegénysége által MEGGAZDAGODJATOK.

Az egész fejezet az anyagiakról szól,és a pénzzel való bánásról,így ez a vers is!

2011. márc. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
39%
ahogy az előzőek is írják,agymosó szekta,Német Sándort csak a saját pénze,és hatalma érdekli.
2011. márc. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
48%
Ez egy zsidó szekta.
2011. márc. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
68%

Olvasd el ezt az irományt, ezt egy hitgyülis írta. Elég elgondolkodtató, milyenek ezek is valójában.

[link]

2011. márc. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
56%

Ha belépsz a hit.hu oldalra egyből választás elé állítanak, és az adó 1%-os oldalukra próbálnak átirányítani. A Vidám Vasárnap című "Istentisztelet" alatt pedig megfigyelhető, hogy sokszor olyan kameraállást mutatnak, ahol jól kivehető a hatalmas adószám Sándor feje fölött. Ugyanazok az öltönyös urak első sorban minden alkalommal, szinte elterülve hallgatják a "mester" szavait, néha ha Gera Zoli is ott van, szinte csak őt mutatják elől.

Véleményem: Szerintem semmi köze nincs az igaz, és áhitatos hithez, amit ott művelnek, ja és akkor még fogalmunk sincs, arról, hogy mi folyik zárt ajtók közt, erről csak ízelítőként láthatunk videókat a neten.

2011. márc. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!