Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a "Hit...

Mi a véleményetek a "Hit Gyülekezetéről, tevékenységéről?

Figyelt kérdés
2011. márc. 23. 09:40
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
35%-os eléggé egy mesevilágban él. Ezt a történetet egyedül találtad ki??? Nagyon vicces vagy! Ekkora marhaságot. Nem nevettek ki a rendőrök?
2011. ápr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 Tamás321 ***** válasza:
67%
35%-os a Magyarországon lebutított, lealjasított címeres idióták számára az igazság. Tehát ennyit ér a disznók elé vetni bármilyen igazságot is. Láttam, hogy nagy hazugságok és félrebeszélések milyen nagy százalékot kapnak. Amikor valódi igazságot tárnak fel, az jellemzően nem kell egy moslékot szerető és okádó népnek. De nem is számítottam rá. Viszont ez a leírás az áldozatról nem az én mesém, mert nem én voltam az áldozat, csak az, aki felháborodott az ő ügyén és kikerestem az internetről leírásának befejezését. Szavazzatok továbbra is arra a moslékra, amit imádtok, tudom, hogy az igazság feltárója soha nem fog egy ilyen szociopata beállítottságú társaságtól pontokat kapni. Az igazság leszavazva a nép által. Jobban szeretik a hazugságot és a mocsokban, okádékban való fetrengést. Hiába a disznót megfürdetni, úgyis a dagonyát kedveli.
2011. ápr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:

Szeresd Izraelt, a te Istenedet, és csak neki szolgálj!


(„Kereszténység” Hit Gyülekezete módra.)


Nehéz túltennie magát az embernek azon, ha élőben találkozik ennek a cionista, pénzügyi szektának valamely jobb sorsa érdemes tagjával. (Magyar emberről beszélünk.) A hideg futkos a hátunkon, ahogy az illető a „zsidó" és az „Izrael" szavak hallatán a delíriumos őrület lángjával a szemében, és szent pátosszal a hangjában kezd el szónokolni „Isten választott népéről". Az állunk a földön van, miközben hallgathatjuk, hogy a zsidóknál szebb, jobb, kedvesebb, zseniálisabb, becsületesebb és persze hányatottabb sorsú (ennek ellenére mégis extra jófej) nép nem is létezik a Földön.


Miután a dicshimnuszok és szuperlatívuszok végére érünk, az eszelős szempár ránk mered, s kérdőre von: Ugye milyen csodálatos Júdea népe? Erre mi csak zavartan vakargatjuk a tarkónkat, agyunkban felidéződik a bolsevizmus atyjainak munkássága, lemészárolt palesztin gyerekek képe, liberális szörnyetegek ámokfutása. Szavak keresünk, végül kompromisszumosan kinyögjük: Én ezt másképp látom. Az eszelős tekintet felett a szemöldökök csodálkozva felhúzódnak: Hát hogy látod?


Finom utalásokat teszünk bizonyos morális kérdésekre az izraeli hadsereg hadviselésével kapcsolatban. A szempár összeráncolódik, majd jön a heves tiltakozás: Az nem úgy van! Az indokolt védekezés! Aljas Hamász propaganda! Ezután ízelítőt kapunk Izrael „hiteles" történelméből. (Még egy Szombat magazint is az orrunk alá tolnak.) Az összes filoszemita frázis a nyakunkba zúdul iszlám terrorizmusról, hős bengurionok és ménáhembeginekről, ősi földről és persze holokausztról. Ez utóbbit ha valaki megkérdőjelezi, az gonosz és mentális beteg. - nyugtázzák nekünk.


Természetesen ez csak a jéghegy csúcsa. Megkapjuk még azt is, hogy a Katolikus Egyház bálványimádó és a krisztusi tanok ellensége, valamint a katolikusok nem Jézust tisztelik, hanem a prédikáló papot. (Én nem tudom, hogy mit szednek ezek a hitgyülisek.) A végső konzekvencia végül így hangzik: A Hit Gyülekezete Jézus Krisztus tanainak igazi megtestesítője.


Nehéz szavakat találni. Az ember gyomra csak forog. És akkor még nem is beszéltünk a habzó szájú, rángatózós őrjöngésekről (á la Vidám Vasárnap), ahol a tagok szerényke jövedelmük egy részét arra fordítják, hogy egy Dávid-csillagos szappannal átsúrolják az agyukat. (No meg persze Németh Sanyinak is jól jön az új autó.)


Teológiai tévtanok, a saját nemzet gyökereitől való elszakítás, feltétel nélküli zsidóimádat, anyagi haszon s mindezzel együtt Krisztus kigúnyolása. Ez hát a Hit Gyülekezete.


Mit kezdjük az ilyen megvezetettekkel? Véleményem az, hogy semmit. Többségük még akkor se térne nagyon magához, ha egy Merkava éppen az ő házukat lőné szét. Úgy gondolom, hogy a legfontosabb teendőnk a prevenció. Ha a környezetünkben valaki Istent keresi, akkor egyengessük az útját, nehogy fennakadjon egy-egy ilyen szekta ördögi hálóján. Mert hát Pál apostol is megírta:


„Mert lesz idő, mikor az egészséges tudományt el nem szenvedik, hanem a saját kívánságaik szerint gyűjtenek magoknak tanítókat, mert viszket a fülök, És az igazságtól elfordítják az ő fülöket..." (2 Tim 4, 3-4)

2015. máj. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
Egy naggyá duzzadt szekta, a tevékenységük meg káros. Az egyik legveszélyesebb vallás, akiket a Tanúkkal és a szcientológusokkal lehet egy lapon emlegetni.
2018. aug. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:

A Fidesz-KDNP történelmi egyházzá emelte a HIT Gyülekezetét. Fontos szövetségesük.


Mások szerint ugyanakkor ez egy destruktív biznisz-szekta.

2018. aug. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
A rászorulókon segítő programjaik vitathatatlanul pozitív és kiemelkedő. Sok más felekezet példát vehetne róluk!
2018. aug. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!