Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a "Hit...

Mi a véleményetek a "Hit Gyülekezetéről, tevékenységéről?

Figyelt kérdés
2011. márc. 23. 09:40
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
35%

"Ott ha minden igaz a fizetésed 10%-át fizeted nekik"

A tizedfizetés valóban működik,és az adakozás is,de ezt senki nem kötelességből adja,és senki nem ellenőrzi,hogy valaki fizeti vagy sem.Egyszerűen Isten Igéje iránti engedelmességből Isten és emberek iránti szeretetből tesszük!

1Móz 14:18 Melkhisédek pedig Sálem királya, kenyeret és bort hoza; ő pedig a Magasságos Istennek papja vala.

1Móz 14:19 És megáldá őt, és monda: Áldott legyen Ábrám a Magasságos Istentől, ég és föld teremtőjétől.

1Móz 14:20 Áldott a Magasságos Isten, aki kezedbe adta ellenségeidet. És TIZEDET ada neki mindenből.


Pál is beszél erről:

Zsid 7:1 Mert ez a Melkisédek Sálem királya, a felséges Isten papja, aki a királyok leveréséből visszatérő Ábrahámmal találkozván, őt megáldotta,

Zsid 7:2 Akinek tizedet is adott Ábrahám mindenből: aki elsőben is magyarázat szerint igazság királya, azután pedig Sálem királya is, azaz békesség királya,

Zsid 7:3 Apa nélkül, anya nélkül, nemzetség nélkül való; sem napjainak kezdete, sem életének vége nincs, de hasonlóvá tétetvén az Isten Fiához, pap marad örökké.

Zsid 7:4 Nézzétek meg pedig, mily nagy ez, akinek a zsákmányból tizedet is adott Ábrahám, a pátriárka;

Zsid 7:5 És bár azoknak, kik a Lévi fiai közül nyerik el a papságot, parancsolatuk van, hogy törvény szerint tizedet szedjenek a néptől, azaz az ő atyafiaiktól, jóllehet ők is az Ábrahám ágyékából származtak;

Zsid 7:6 De az, akinek nemzetsége nem azok közül való, tizedet vett Ábrahámtól, és az ígéretek birtokosát megáldotta,

Zsid 7:7 Pedig minden ellentmondás nélkül való, hogy a nagyobb áldja meg a kisebbet.

Zsid 7:8 És itt halandó emberek szednek tizedet, ott ellenben az, aki bizonyság szerint él:

Zsid 7:9 És hogy úgy szóljak, Ábrahámnál fogva tized vétetett Lévitől is, a tizedszedőtől,

Zsid 7:10 Mert ő még az atyja ágyékában vala, amikor annak elébe ment Melkisédek.


A tizedfizetés fontosságát Jézus is megerősíti :

Máté 23:23 Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok! mert megdézsmáljátok(dézsma=tized) a mentát, a kaprot és a köményt, és elhagyjátok amik nehezebbek a törvényben, az ítéletet, az irgalmasságot és a hívséget: pedig ezeket kellene cselekedni, és AMAZOKAT SEM ELHAGYNI.


ISTEN véleménye szerint,az az ember ,aki nem fizet tizedet,meglopja Istent!

Mal 3:7 Atyáitok idejétől fogva eltértetek rendeléseimtől és nem tartottátok meg [azokat]. Térjetek hozzám, és én is hozzátok térek, azt mondja a Seregeknek Ura. De azt mondjátok: Miben térjünk meg?

Mal 3:8 Avagy az ember csalhatja-e az Istent? ti mégis csaltatok engem. És azt mondjátok: Mivel csalunk téged? A tizeddel és az áldozni valóval.

Mal 3:9 Átokkal vagytok elátkozva, mégis csaltok engem: a nép egészben!

Mal 3:10 Hozzátok be a tizedet mind az én tárházamba, hogy legyen ennivaló az én házamban, és ezzel próbáljatok meg engem, azt mondja a Seregeknek Ura, ha nem nyitom meg néktek az egek csatornáit, és ha nem árasztok reátok áldást bőségesen.

2011. márc. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
38%

"Csak pénzes embereket gyűjtenek, hogy a vérüket szívva jól meggazdagodjanak belőlük."


2Kor 8:3 Mert, bizonyság vagyok rá, erejük szerint, sőt erejük felett is adakoznak,

2Kor 8:7 Azért, miképpen mindenben bővölködtök, hitben, beszédben, ismeretben és minden buzgóságban és hozzánk való szeretetben, úgy e jótéteményben is bővölködjetek.

2Kor 8:8 Nem parancsképpen mondom, hanem hogy a mások buzgósága által a ti SZERETETETEK VALÓDISÁGÁT IS KIPRÓBÁLJAM.


2Kor 9:5 Szükségesnek véltem azért utasítani az atyafiakat, hogy előre menjenek el hozzátok, és készítsék el előre a ti előre megígért adományotokat, hogy az úgy legyen készen, mint adomány, és nem mint ragadomány.

2Kor 9:6 Azt [mondom] pedig: Aki szűken vet, szűken is arat; és aki bőven vet, bőven is arat.

2Kor 9:7 Ki-ki amint eltökélte szívében, nem szomorúságból, vagy kénytelenségből; mert a jókedvű adakozót szereti az Isten.

2Kor 9:8 Az Isten pedig hatalmas arra, hogy rátok árassza minden kegyelmét; hogy mindenben, mindenkor teljes elégségtek lévén, minden jótéteményre bőségben legyetek,


2Kor 9:11 Hogy mindenben meggazdagodjatok a teljes jószívűségre, amely általunk hálaadást szerez az Istennek.

2011. márc. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
40%

Lássuk csak... Mióta ezen az oldalon hitgyüli ellenes dolgokat mertem linkelni, azóta húzták le a pontjaimat. :D

Agymosó, kifejezetten destruktív szekta.

Lehetnek benne megtérések, és így megtért, szép hitű, szép életű emberek, de az alapvető beállítottság a kedves diktátor úr miatt teljesen rossz. És még ő szidja a pápát... Hmm...

2011. márc. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
25%

Milyen alapvető beállítottság?

Jézus szerint a gyümölcseikről lehet megismerni a fákat!És ahogy te is mondtad,az emberek,családok életében JÓ gyümölcsök vannak!

A tizedfizetést,adakozást pedig nem a Hit Gyülekezete találta ki,mivel a bibliát nem ők írták!


1Kor 9:14 Ekképpen rendelte az Úr is, hogy akik az evangéliumot hirdetik, az evangéliumból éljenek.

2011. márc. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
61%

Kedves utolsó, előtted szóló vagyok. Vannak hites ismerőseim, meg olyanok is, akik azok voltak, de eljöttek. A hites ismerőseim hitükben elég szépen élnek. A nővéremet (aki egyébként mélyen hívő református, és hittanár) elhívták néhány alkalomra (elment, mert nem begyöpösödött, és nem tiltja a vallása, hogy betegye a lábát más keresztyének közé), szegény nagyon megijedt pár ottani jelenségtől. Ez a toronto blessing valami őrület.

Na de. A barátai (akik szülei egyébként református lelkészpár...) úgy nyilatkoztak N.S-ról, hogy "a Sándor, az egy Istentől ihletett ember"... (Miért, teremtettségéből fakadóan ki nem Istentől ihletett? És ha megtért valaki, akkor már soha nem is fog elkövetni bűnöket, nem mond semmi kifogásolhatót? Ugyanmár, emberek vagyunk, küzdünk, nem ez a jellemző.)

Hát én sok szeretettel javaslom N.S. egy prédikációját.

[link]


Különben pedig most néztem, itt gyk-en törölték azt a kérdést érdekes módon, amire sokan nem épp kitörő örömmel és szeretettel válaszoltak a hitgyüliről. Múlt héten volt fenn. Egy fiatalka valaki kérte a véleményt, hogy menjen-e el az alkalmaikra vagy sem, mert sokat hívták és érdekli ez az Isten-téma, de nem tudja, mit tegyen. Érkeztek ilyen és olyan javaslatok is, érdekes módon a kérdés a válaszokkal együtt eltűnt...


Na és figyeljétek a lepontozásom. :) Most vagyok 76%-on. :) (Múltkor tartósan 90% körül voltam. :D)

2011. márc. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
45%

10:43

Az egész kereszténység az. :)

2011. márc. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat,véleményeket. Volt ilyen is, olyan is. Így nehéz eldönteni milyenek is ők valójába, szóval így kívül állóként nem foglalnék állást, de továbbra is szívesen olvasom hozzászólásaitokat a témához!

köszönöm

szép napot mindenkinek

2011. márc. 23. 14:15
 18/46 anonim ***** válasza:
0%

Sajnálom, hogy ennyi negatív válasz érkezett.

Én úgy lettem hívővé, hogy nem ismertem ezt a műsort és nem tudtam ki a Németh Sándor, tehát nem lehet azt mondani, hogy megbabonáztak vagy ilyesmi. Különben is, a babonaság bűn Isten szemében! A lényeg! Egy nagyon jó közösség, nagyon szeretik az embereket, nagyon szeretik egymást és főleg ISTENT, segítőkészek és adakozóak. Az meg, hogy egy egyház maga tartsa el saját magát, miért probléma mások szemében? Én a katolikusokat is támogatom, mert az állam elveszi a pénzem és odaadja nekik. Ez helyes???? Semmit nem várnak el egyébként, ha akarsz, adakozol, ha nem akarsz, akkor nem. Senki nem tartja számon! Nem tudom, még mire kéne reagálnom, de mindenre úgysem lehet...

2011. márc. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:

Ma 11:52-es!

Hülyeséget beszélsz, itt van a kérdés, amit szerinted töröltek:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..

2011. márc. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
11:52 vagyok. Bocsánat, hogy hülyeséget beszéltem, valamiért nem találtam meg, pedig mindenhogyan kerestem.
2011. márc. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!