Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kell tudni a "Hit gyülekez...

Mit kell tudni a "Hit gyülekezetéről"?

Figyelt kérdés
Minden érdekel!
2009. okt. 8. 09:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
Miért érdekel?
2009. okt. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
ha most nagyon b.ó lennék azt válaszolnám , hogy "csak". De ennél komolyabb válaszokra számítok....:)
2009. okt. 8. 10:59
 3/13 anonim ***** válasza:
65%

Kedves Kérdésfelvető!

Nem vagyok hitgyülis, de többször megfordultam már ott, ismerem tanításaikat, vannak ismerőseim barátaim akik oda járnak. Ezek alapján azt tudom elmondani, hogy a Hit Gyülekezete egy karizmatikus protestáns közösség. Egyik legnagyobb hibája, hogy nem veszi komolyan Pál szavait, amelyek így hangoznak:

"Azért ha az egész gyülekezet egybegyűl és mindnyájan nyelveken szólnak, bemenvén az idegenek vagy hitetlenek, nem azt mondják-é, hogy őrjöngtök?" (I.Kor 14:23).

Sajnos ez a gyakorlatban pontosan így történik, szó szerint félelemetes egy ilyen alkalmon résztvenni egy kivülállónak...

Nagyon sok komoly kérdésre nem igazán tudnak pontos és korrekt választ adni. Sokkal inkább érzelmekre alapszik a hitük mint értelemre és meggyőződésre. Elég visszás az anyagiakra vonatkozó tanításuk, és gyakorlatuk, igazából a nagy botrányok mindig ekörül forognak. Nagyon liberálisak az életmódukban, ugyanazt a zenét találod az alkalmaikon, mint a divatos könnyűzenei rádióadásokban, csak éppen keresztény szöveggel. A liberalizmus áthatja életmódjukat is nem veszik komolyan a biblia szerénységre, mértékletességre, egészséges életmódra vonatkozó tanácsait. Krisztus veszélyesnek tartja az ilyen életet:

"Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben? És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket..." Mt. 7:22-23.

Ugyanakkor nagyon sok fiatalt térítenek jó útra, akik igazán mélyről kerülnek közéjük! Többnyire vidám, és társadalmilag értékes életet élnek, jószándékú rendes emberek.

Remélem tudtam segíteni!

Üdvözlettel: Péter

Bibliaház Gödöllő

[link]

2009. okt. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Péter, Te kőszikla! :) Köszi! :)
2009. okt. 8. 17:16
 5/13 anonim ***** válasza:
33%

En hites vagyok, de nem tudnam jobban megfogalmazni a dolgot, mint Peter, anelkul, hogy "hites propagandanak" tunjon. Termeszetesen nem ertek egyet a negativ kritikaival, de mivel o vallalja a valaszait a nevevel is, nem csak a stilusaval, elismerem, bolcs es jo dolgokat ir.

( Es nagyon tanulsagos, hogy "kulso nezetbol" hogyan itelik meg a gyulekezetet. )

2009. okt. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Én sem értek egyet a negatív kritikával...


Péter ha jól tudom teológia szakon végeztél, de gondolom a barátaid, akik hit gyülisek, ők nem. Úgy gondolom, hogy ez lehet a probléma, emiatt látod így a dolgokat. Tudod nem minden HGY-s hívő tud válaszolni a Te ellenérveidre.


Pl. A bűnös, gonosz emberek a pokolra kerülnek. De szerinted ez nem így van. Te ezt, mint teológus kezded nekik cáfolni.... (Nem ragozom, aki érti érti, aki nem, hát nem..)

Természetesen nem fogok bemásolni ide több száz Igét, hogy vidáman, boldogan kell dicsérni az Urat és nem gyászénekkel meg siratóénekkel.... de ajánlom, hogy nézzed ezeket is meg a bibliában és nyitott szívvel közelíts az Igéhez és kérd az Urat, hogy mutassa meg neked az igazságot.

Továbbá nem értem a nyelveken szólással kapcsolatos kritikádat sem, mivel nem áll ki senki a gyülekezet elé nyelveken szólni a mikrofonba... de meg van az is írva, hogy ne tiltsátok!

2009. okt. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

Kedves tegnap 22:12-kor Hozzászóló testvérem!

Természetesen nem várhatom el, hogy egyetérts velem, hiszen kritikát fogalmaztam meg.

A pokol kérdésén nem múlik az üdvösség, úgy gondolom, persze nem árt ismerni és tudni a Biblia pontos tanításait erről a kérdésről egy "mezei" hívőnek is. Nálunk a keresztségi felkészítésnél minden ilyen kérdést tisztázunk a leendő gyülekezeti tagokkal, és meggyőződéssel állíthatom, hogy vitaképesek e tekintetben... ;-)

Az általunk énekelt dalok nem gyász és siratóénekek, erről magad is meggyőződhetsz, ha ide kattintasz:

[link]

Úgy gondolom ezek jobban illenek egy Istentiszteletre, de ezen nem szeretnék vitázni, ha te úgy érzed szíved joga, én vállalom, hogy ebben a kérdésben konzervatív vagyok. A teológián egyébként tanultunk zenetörténetet, és végigvettük a Biblia igéit is ezzel kapcsolatosan.

Nem a vidámsággal van a bajom, hanem a világi zenei stílussal...

A nyelveken szólással kapcsolatos kritikámmal pedig téged tudlak idézni: "de ajánlom, hogy nézzed ezeket is meg a bibliában és nyitott szívvel közelíts az Igéhez és kérd az Urat, hogy mutassa meg neked az igazságot."

A Biblia kétféle nyelvekenszólásról beszél: a pünkösdiről, amit az apostolok cselekedeteiben olvashatsz, ezek természtesen érthető nyelvek voltak, ahogyan Pál is fejtegeti: "Azonképen ti is, ha érthető nyelven nem beszéltek, mimódon értik meg, a mit szóltok? Csak a levegőbe fogtok beszélni. Példa mutatja, oly sokféle szólás van a világon, és azok közül egy sem érthetetlen...a nyelvek tehát jelül vannak, nem a hívőknek, hanem a hitetleneknek(!)"

És persze van a korinthusi nyelvekenszólás, az "angyaloknak nyelvén", amivel "magát építi" a nyelvekenszóló, és amit előszeretettel használnak a karizmatikusok is a gyülekezetben, ahol pedig annak nincs helye. Én sokszor jártam már a Hit gyülekezetében, és más karizmatikus gyülekezetekben is, és bizony egyszerre nagy tömegben történik a nyelvekenszólás, amit pedig határozottan elítél az apostol: "Ha valaki nyelveken szól, kettő vagy legfeljebb három legyen, mégpedig egymás után; és egy magyarázza meg: Ha pedig nincsen magyarázó, hallgasson a gyülekezetben; hanem magának szóljon és az Istennek."

Nos vicces, hogy ezt írod: "mivel nem áll ki senki a gyülekezet elé nyelveken szólni a mikrofonba" Pál pedig pontosan ezt várná el, hogy egymás után menjenek ki, szóljanak nyelveken, majd pedig legyen valaki, aki megmagyarázza. Ilyen nincsen, azért is van az, hogy korinthusban is megszűnt ez a fajta nyelvekenszólás, a második levélben már nincs említés sem róla... ;-)

Persze, ne tiltsuk, csak tartsuk be amit az apostol kér, és meglátod, nem kell tiltani sem, mert nem lesz mit!

Szívesen beszélgetek még erről, ha ellenvetésed van, írd le bátran, szeretem ezt a témát, sokat foglalkoztam vele...

Remélem tudtam segíteni!

Testvéri üdvözlettel: Péter

Bibliaház Gödöllő

[link]

2009. okt. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Azt látom, hogy a bibliát a saját (vagy a "gyülekezeted") arra használja, hogy a saját igazát igazolja. Akár a Jehova Tanúi. Tévtanítások tömkelege.

Hiába tudnak a Hit gyülisek válaszolni, ha Te, mint teológus belemész olyanokba...és nem fogadod el az Isten beszédét...és tévtanításokra alapozol.. és összekötsz olyan Igéket egymás igazolására, amik nem kapcsolódnak össze. Persze, tudom, ezek csak szavak, te lehet vádaknak nevezed... csak tudod a tudás felfuvalkodottá tesz. Nem szeretnélek megbántani, csupán a véleményemet írom le.

I. Timóteus levél 6. fejezet 3-4.


Továbbá azt nem értem, hogy miért nem az evangélium hirdetésére fektetsz nagyobb hangsúlyt?


A bibliában arról van szó, hogy vígadj, örülj, ünnepelj, de ezt Te is láthatod. Meghallgattam a zenéket, amit küldtél. Nem az hallatszik, hogy húú de mennyire örülnek, akik énekelnek. Kissé búskomor, élettelen, letargikus.

Zsolt 98,4. Vígan énekelj az Úrnak te egész föld; harsanjatok fel, örvendezzetek és zengedezzetek!

Zsolt 150,4. Dicsérjétek őt dobbal és tánczczal, dicsérjétek őt hegedűkkel és fuvolával;

Zsolt 95,1. Jőjjetek el, örvendezzünk az Úrnak; vígadozzunk a mi szabadításunk kősziklájának!

Zsolt 150,5. Dicsérjétek őt hangos czimbalommal, dicsérjétek őt harsogó czimbalommal.

Zsolt 66,1. Az éneklőmesternek; zsoltár, ének. Örvendezz Istennek, oh te egész föld.

Zsolt 81,2. Örvendezzetek Istennek, a mi erősségünknek; ujjongjatok a Jákób Istenének!

2009. okt. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Tamás321 ***** válasza:
24%
3-szor is igen, igaza van Péternek. Teljesen világosak és egyértelműek a Bibliával alátámasztott nyelveken szólással kapcsolatos érvelései. Ezt egyetlen Hit gyülekezetes sem cáfolhatja meg! Értelmes és összefüggéseket jól látó magyarázatai vannak Péternek. Én még azt is hozzá tenném, hogy a dicséretei a Hit Gyülekezetnek nem csak abban túlzottak, hogy csaknem popzenei irányzatok, még ezzel volna a legkevesebb baj. Csakhogy ezekben a dalokban nagyon fel van emelve Izráel és a zsidóság, mintha teljesen azzal akarnának azonosulni. Na most az igazsághoz hozzátartozik, hogy Isten ezt a mai Izráelt nem fogja egybegyűjteni, sem megtéríteni, kivéve a maradékot, akik elfogadják a megváltást. De a mai Izráel jelenleg ott tart, hogy a legnagyobb emberiség ellenes bűnöket hajtja végre, sőt uralni akarja az egész világot. Az olyan gyülekezetek pedig, akik éltetik a tömeggyilkos, gyermekmészárlásokat elkövető országot úgy, mint amelyik Isten által elfogadott, az mind cinkosa az emberiségre totális kontrollt gyakorolni akaró Izráelnek. Én mondjuk nem vagyok olyan kíméletes és tapintatos a bűnözők cinkosaival és alprojektjeivel szemben, mint Péter. A Hit gyülekezet elmetechnológiákat használ a tömegek lebutítására, hogy egységesen imádják azt a háttérhatalmat, amit a Moszaddal is Összejátszó Németh Sándor szolgál. Persze, hogy Istent propagálják az emberek előtt, ez nem nagy tudomány. Igazából az a taktikájuk, hogy Isten mellett szólnak, de Isten ellen. A Bibliai világos összefüggéseket pedig ennek érdekében úgy összezagyválják, hogy tanításaikkal is valóságos tömegmészárlást hajtanak végre. Egyszóval elég nagy Hóhérok.
2010. jún. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

Kedves utolsó válaszoló, nagyon el vagy tévedve! Kicsit nézzél utána, hogy kik a tömeggyilkosok, gyermekmészárlók, nagyon meg fogsz lepődni. Egyébként meg a csodák, amik a gyülekezetben vannak, bizonyítják, hogy velünk van az ÚR! A dícséretekben pedig elsősorban az Urat dícsérjük, de Izrael is téma, mivel kiválasztott nép, Jézus is zsidó volt. ÉS igenis, az összegyűjtés megkezdődött, amikor Izrael állam megalakult, kb. 50 éve. Te erről még nem hallottál?

......mennem kell......

2010. jún. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!