Miért megy ennyire ebbem a témában az ellenségeskedés?
Pl. a pontozás nem sokat jelent, de ebből is látszik, hogy sokakat csak pofára osztályoznak, és nem is az embert látják benne, hanem azt a vallást/felekezetet/irányzatot, amit képvisel.
Pl. Lehúzzák Katy Weaver, Zitust, többi tanút, advdentistát, hitgyülist, stb mert róluk tudják hogy hová tartoznak, pedig sokszor jól és korrekten válaszolnak.
Engem még szerintem nem annyira, de akkor is miért kell ezt csinálni?
Meg néha olyan hangnemet használnak itt a magukat kereszténynek valló emberek...
A válaszokban kialakult vitára azt reagálnám, hogy még ha az evolúciót is mítosznak vagy teóriának tekintjük, abból sem következik a hit győzelme, csupán egy szintre kerül a két nézet.
Az ellenségeskedés pedig (sajnos) vallástól és nézetektől független, emberi tulajdonság.
Azért sajnos, mert én mindennél többre becsülnék egy igazi keresztény embert. Egy olyan embert aki a kereszténység szellemiségét tökéletesen magáévá téve viselkedik. Soha sem találkoztam még ilyen emberrel. Soha.
Átlagos emberekkel, átlagos személyiséghibákkal rendelkező emberekkel találkoztam, akik meg sem próbálják követni, a "megdobnak kővel, dobj vissza kenyérrel" elvet. E kérdés válaszolói között is volt egy, aki az evolúcióra írt valami gúnyos hangvételű két soros választ, a végén 5 nevetéssel. Undorító.
A válaszértékelés mindig is úgy működött, hogy sosem az adott válasz hasznosságát nézik, hanem, hogy "az én pártomon áll-e, vagy sem". Ismét csak: emberek vagyunk. Ez sosem fog változni.
Kedves 10. hozzászóló!
Azt hogy igaza van. A Bilbia semmivel sem hitelesebb könyv, mint bármelyik más mítoszokról szóló írás. A kereszténység istene semmivel sem valósabb mint pl. Zeusz, vagy Thor. Irodalmi szempontból valóban figyelemreméltő mű, de a helye a mítoszok könyvespolcán van.
Darwinnak A fajok eredete című műve centenáriumi kiadásának (London, 1956) bevezetőjében ez olvasható: „Miként ismeretes, a biológusoknak igen különböző a felfogásuk nemcsak az evolúció okairól, hanem még a tényleges folyamatról is. Ezek a különbségek azért állnak fenn, mert a bizonyítékok nem kielégítőek, és nem tesznek lehetővé határozott következtetéseket. Ezért messzemenően jogos és helyénvaló a nem tudományos nyilvánosság figyelmét az evolúcióval kapcsolatos nézeteltérésekre irányítani” (W. R. Thompson, a Biológiai Növényvédelem Nemzetközösségi Intézetének akkori igazgatója; Ottawa, Kanada).
„Egy évszázaddal Darwin halála után még ma sincs a legcsekélyebb bizonyítható vagy akár elfogadható magyarázatunk sem arra, hogyan ment végbe a valóságban az evolúció — és ez az utóbbi években az egész kérdésben a nézeteltérések szokatlan sorozatához vezetett . . . Az evolucionisták között csaknem nyílt háborúskodás áll fenn, amelyben mindenféle [evolucionista] irányzat új módosításokat sürget” (C. Booker [a londoni Times egyik írója]; The Star. [Johannesburg] 1982. április 20., 19. o.).
Az evolúció egy feltevés. Nem a teremtést bizonyítom ezzel, hanem azt hogy az Evolúció elmélete hibás. Evolúcionisták arról vitatkoznak, hogy mi hogy volt.
Nem értenek sehogy sem egyet.
Azonban hogy kiálljak a hitem mellett is, én aztmondom hogy a teremtés, igenis ésszerű.
A Mózes első könyvének 1. fejezete egyszerűen kijelenti, hogy Isten „a nemük szerint” teremtette meg őket (1Móz 1:12, 21, 24, 25). Noé napjainak egész világra kiterjedő Özönvize előtt Isten utasítást adott arra, hogy minden szárazföldi állat és repdeső teremtmény ’nemének’ képviselői bekerüljenek a bárkába (1Móz 7:2, 3, 14). Minden ’nemnek’ megvolt a genetikai lehetősége változatok sokaságának létrehozására. Így beszámolók szerint több mint 400-féle kutya ismeretes, a lovaknak pedig több mint 250 különböző típusáról és neméről tudunk. Minden állat egymás közt szaporodásra képes változata csupán egy a Mózes első könyvében említett ’nemek’ közül. Hasonlóképpen a különböző emberi rasszok is — az europid, negrid, mongolid, vagy a Szudánban élő, két méter magas dinkák, valamint a 130 centiméteres pigmeusok — az első emberpár, Ádám és Éva leszármazottai (1Móz 1:27, 28; 3:20).
Kedves 13. hozzászóló.
Az evolúciós elmélet eredeti formájában már valóban nem állja meg a helyét, hiszen azóta sok idő telt el és sok új dolgot fedeztünk fel. De az alapjait tekintve még mindíg tényszerűek és hitelesek.
Javaslom ha valaki véleményére adsz, az ne egy újságíró legyen, hanem egy biológus aki az életét a evolúció kutatásának szentelte. Ajánlom a figyelmedbe Richard Dawkins Önző gén c. könyvét.
Az evolúció tény. Tudományos alapon megcáfolni még senki nem tudta, és valószínűleg nem is fogják tudni.
15-ös hozzászóló:
Ha jól tudom, az emberek maguk is keverték kutyák génjeit, mégpedig 2 más fajta kutya pároztatásával. Ezt megmondom őszintén nem tudom mikor kezdték el.
Azt viszont tudom, hogy alapvetően több kutyafajtát megteremtett Isten, és ezek a bárkában voltak.
16.-os válaszoló:
Köszönöm hogy a figyelmembe ajánlottad a könyvet.
Ha lesz rá időm, olvasok belőle, de nekem még így is valahogy a Teremtés ésszerűbb.
Olyan sok minta van a természetben, amik ugyan azok.
Például ott van a csigaház formája.
Mint tudjuk, a csiga kifelé építi a kamrákat, és így egy spirál alak jött ki. Ez a spirál alak megfigyelhető a Galaxisoknál is. A mi galaxisunk is spirál alakú.
Vagy például a fenyők úgy vannak "tervezve" , hogy egy ágból több kicsi, és abból is több kicsi.
Ugyan ez sok más növénynél is megfigyelhető.
Az egész természet egységes. Valóban mind véletlen lenne?
"Az egész természet egységes. Valóban mind véletlen lenne?"
Mintha csak az evolúció mellett érvelnél. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!