Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jézus-keresztek nem számítan...

A Jézus-keresztek nem számítanak bálványimádásnak?

Figyelt kérdés
Ugyan Jézus azt állította, hogy ő és az atya egyek, de az atya semmi ilyesmit nem mondott.

2013. aug. 20. 13:57
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
57%

Téged nem ismerlek, Jézust viszont igen. :)


Akkor korcsolyázz a vizen, amikor az legalább 10-20 fokos.

2013. aug. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:
Mínusz 10-20 fokban akár még egy tripla axellel is megpróbálkozom.
2013. aug. 20. 17:34
 13/46 A kérdező kommentje:
Amúgy köztudott, hogy Júdeában még manapság is nagy sótartalmuak a vizek.
2013. aug. 20. 17:37
 14/46 anonim ***** válasza:
35%

Nem mínusz 10-20 fokról beszéltem, hanem 10-20 fokról, amit Celsiusban értettem, lévén, hogy Magyarországon vagyunk.

De mondhatom úgyis, hogy 283-293 Kelvin közötti hőmérsékleten, hogy világos legyen neked is.


Ha elmész Júdeába, a nagyon sós vízbe, és ott nem süllyedsz el a tengerben, hanem sétálsz a folyékony és nagyon sós vízen, fontolóra veszem, hogy benned is higgyek. :)

2013. aug. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:
Nem kell megtennem, csupán leíratni néhány zakkanttal, és "szentkönyv" címszó alatt eladni. Még egyszer megkérdezem: Láttad a saját szemeddel Jézus csodáit, vagy csak egy néhány száz éves könyvben olvastad, ami paradox módon saját magára hivatkozik Isten szavaként, egy könyvben, amit jóval Jézus halála után állítottak össze emberek? Majd ha Jézus korabeli rómaiaktól olvasok valami hasonlót, akkor talán elhiszem.
2013. aug. 20. 19:29
 16/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem láthattam a saját szememmel, hisz nem éltem még akkor.

Pilátust sem láttam, de tudom, hogy ő is létezett.

Tibérius császárt sem láttam, de ő uralkodott akkor, amikor Jézust keresztre feszítették.

A történelmi hely és idő, illetve a személyek bizonyítottan stimmelnek, aki ezt vitatja, az ugyanúgy vitathatja a római a görög vagy az egyiptomi történelmet is.

A Jézus által véghezvitt csodák vitatása már más tészta. Jó, tételezd fel, hogy becsapta maga körül az embereket, a szemtanúkat, és azok olyasmit híreszteltek el, amit nem is láttak, vagy rosszul láttak. A kérdésem: MIÉRT?! Viccből? Nagy poén volt utána keresztrefeszülni és kínhalált szenvedni. Talán akkor azért mert biztos elmebeteg volt? Hát, olvasva a tanításait, nekem nagyon erősen az a benyomásom, hogy Jézus épelméjű volt, és épp az emberek elméjében van valami probléma.

De a kérdést fenntartom! Ha hazudott, ha átvert, miért?

2013. aug. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:

Nem biztos, hogy hazudott, lehet, hogy ő maga is elhitte, hogy Isten fia, egy csodatévő. Ehhez nem kell teljesen elmebetegnek sem lenni. Sokan hitték már magukról, hogy kiválasztottak.


Pilátus létezett, ezt többek közt azért is tudjuk, mert a római írnokok és történet írok szinte mindent lejegyeztek, főleg a fontosabb eseményeket. Kérdem én, Jézus csodatételeiről miért nem írtak, vagy ha olyan nagy valaki volt, akkor a személyéről miért nem írtak? Ilyet biztos, hogy feljegyeztek volna. Nevetséges. Nagyon könnyű egy halott emberből legendát gyártani, és az apostolok pontosan ezt tették Jézussal.

2013. aug. 20. 22:15
 18/46 A kérdező kommentje:
Nem hazudott, mert csodákat sem tett, ezek az ún. "csodák" már csak amolyan urban legend-ként terjedtek el a halála után.
2013. aug. 20. 22:17
 19/46 anonim ***** válasza:

Érdekes.

Amikor Heródes király legyilkoltatta a csecsemőket, nem Jézust szerette volna megöletni? Mi oka volt rá, hogy csecsemőket gyilkoltatott? Majd jóval később az apostolok találták ki, hogy Jézus volt a célpont?

A 3 napkeleti bölcs sem létezett?

Amikor később gyerekként leállt vitatkozni az írástudókkal (akiknek leesett az álluk, hogy milyen nagytudású és bölcs az a gyerek) a templomból jövet, az megtörtént?


Tehát te szerinted Jézus egy nagy tudású filozófus volt, aki kiválasztottnak, Isten fiának képzelte magát. Élte az életét, tanította az embereket, akik aztán majd több száz csodatételt lejegyeztek róla halála után.

2013. aug. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:

Jézus életében túl sok a meseszám: 3 napkeleti bölcs, 12 apostol, 3 nap után támadt fel, 33 évesen feszítették meg stb.


Heródes egy jövendölésre alapozva gyilkoltatott csecsemőket, ez is eléggé meseszerű. Mint a görög király, akinek megjósolják, hogy a fia fogja megölni, ezért inkább megöletné őt.


"Tehát te szerinted Jézus egy nagy tudású filozófus volt, aki kiválasztottnak, Isten fiának képzelte magát. Élte az életét, tanította az embereket, akik aztán majd több száz csodatételt lejegyeztek róla halála után."


Valahogy így.

2013. aug. 20. 23:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!