Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jézus-keresztek nem számítan...

A Jézus-keresztek nem számítanak bálványimádásnak?

Figyelt kérdés
Ugyan Jézus azt állította, hogy ő és az atya egyek, de az atya semmi ilyesmit nem mondott.

2013. aug. 20. 13:57
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
35%
De ha Ő és az Atya egyek, akkor ha Jézus azt mondja, akkor az Atya is ugyanezt mondja, nem? Amennyiben azt állíthatjuk, hogy Jézus nem hazudott, akkor ez a mondat igaz.
2013. aug. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
De ennyi erővel én is mondhatom ezt. Mert ha én és az atya egyek vagyunk, akkor nem csak én, de az atya is ezt mondja.
2013. aug. 20. 14:26
 3/46 anonim ***** válasza:
50%
Ne keress logikát a vallásokban.
2013. aug. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
40%

Nem, mert nem a keresztet imádják, hanem azt amit megtestesít, azaz Jézust.

Logikát találtam a vallásban, hol a Nobel-díj? :D

2013. aug. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
De ha Jézus nem egyenlő az atyával (hisz csak a saját szava bizonyítaná ezt), akkor nem Isten imádják, ergo mégiscsak bálványimádásnak minősül, esetleg egy másik isten/ember imádását.
2013. aug. 20. 15:27
 6/46 anonim ***** válasza:
69%

Vidiripi


Szerintem fölösleges vagy egyenesen hibás Jézust így ábrázolni. Mert ő nincs a kereszten feltámadt a 3. napon.

2013. aug. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

* jav.:

De ha Jézus nem egyenlő az atyával (hisz ennek ellenkezőjét csak a saját szava bizonyítja), akkor nem Istent imádják, ergo mégiscsak bálványimádásnak minősül.

2013. aug. 20. 15:40
 8/46 anonim ***** válasza:
100%

Tehát szerinted pusztán Jézusnak ez a kijelentése "támqasztja alá", hogy ős és az Atya egyek?

Tehát szerinted te is mondhatnád ezt, és akkor már igaz is lenne?

Gondolom, akkor te is jártál vizen, te is változtattál vizet borrá egy szóval, te is támasztottál fel halottakat, te is meghaltál, de harmadnapra feltámadtál, te is gyógyítottál gyógyíthatatlan betegeket úgy, hogy hittek benned és meggyógyultak rögtön.

Na azért tegyük félre a viccet, nem sok közös van benned és Jézusban.

2013. aug. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

Netán ismersz?

Netán ismerted Jézust?

Netán a saját szemeddel láttad a csodákat, vagy csak olvastál róla?

2013. aug. 20. 16:54
 10/46 A kérdező kommentje:
A vízen már én is jártam, sőt még korcsolyáztam is rajta.
2013. aug. 20. 16:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!