Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus milyen vallásban volt...

Jézus milyen vallásban volt mi volt a neve?

Figyelt kérdés
a mert ahogy én tudom ő csinált egy vallást.

2013. aug. 14. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Keresztény. És zsidòk között élt. Ő nem vallást csinált, hanem erkölcsöt tanított.
2013. aug. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jelentettem.
2013. aug. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Buddhista volt, Buddha tanainak egy módosított formáját próbálta a közel-keleten, új néven elterjeszteni.
2013. aug. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Mormon volt elég erőteljesen.
2013. aug. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Jézus zsidó származását és identitását sokan és sokszor próbálták meg megkérdőjelezni, azonban ez még senkinek sem sikerült

forrás : [link]

2013. aug. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

Kedves Kérdező.


Jézus nem hozott létre vallást, és ezért nem vallásnak volt a Tagja.

Hanem az eredeti Istennek járó imádatot állította helyre, miközben példával járó életet élt, és erre kiképezte a Tanítványait is,

így részben az is igaz, hogy az erkölcs területén is komolyan igyekezett helyre állítani az Isten erkölcsi irányadó mértékeinek gyakorlását, amit soha nem hígított fel, vagy tett volna engedményeket, sőt némely helyen szigorított rajtuk.


Jézus Isten "nagyköveteként" azért jött, hogy elvégezze az Istentől kapott feladatot amit többször ki is hangsúlyozott, a szolgálata során.

Soha nem a maga akaratát tette, és soha nem tette magát Istennel egyenlővé, mivel hogy nem is az, bár nagyobb hatalommal rendelkezik minden élő felett, de ezzel nem lett egyenrangú, vagy egyenlő az Istenével.


Persze a Jelenések könyve mint Hű Tanúra utal, és a tanítványai is és az ókorban élő Istenhez tartozó embereket is a Biblia a Tanúk nagy fellegének nevezi, mert a Tetteikkel és az életükkel tanúsították, hogy Istenhez tartozó emberek Ők.


Nem véletlen prófétált Ézsaiás és Simeon arról, hogy Isten ilyen embereket választ magának, vagy is nem az emberek találják ki, hogy Ők azok, hanem az Isten jelöli ki őket, és ezt lehet elfogadni, vagy elutasítani.


(Ézsaiás 43:10, 11) 10 „Ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, igen, szolgám, akit kiválasztottam, hogy ismerjetek és higgyetek bennem, és megértsétek, hogy én ugyanaz vagyok. Előttem Isten nem formáltatott, és utánam sem lett egy sem. 11 Én, én vagyok Jehova, és rajtam kívül nincs megmentő.”

(Ézsaiás 43:12) . . .Így hát ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, és én Isten vagyok.


(Jelenések 1:5) 5 és Jézus Krisztustól, aki „a Hű Tanú”, „az elsőszülött a halottak közül” és „a föld királyainak Uralkodója”!. . .


Minden embernek aki Istenhez tartozónak akarja vallani magát, Jézushoz hasonlóan Isten tanújának kellene lennie.


Katy Weaver

2013. aug. 15. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Talán még annyit, hogy a Jézus szerint Igazságnak nevezett Biblia, ami Isten szava, nem tartalmazza sem a Buddha, sem a Mormon kifejezéseket, De azt igen, hogy Isten a nevéről neveztet népet magának.

Még ha sokaknak nem is Tetszik.

Jézus a bibliát nevezte meg egyedül Istentől jövő irányításnak, semmi mást.


Katy Weaver

2013. aug. 15. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Nem volt vallása, egyébként vallást Pál apostol csinált a tanításaiból.


Katy!


Hogyan beszélhetett volna Jézus a Bibliáról, mikor az ő életében az a mai formájában nem létezett?

2013. aug. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!