Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus nem hitt Istenben?

Jézus nem hitt Istenben?

Figyelt kérdés

"Kilencz óra körül pedig nagy fenszóval kiálta Jézus, mondván: ELI, ELI! LAMA SABAKTÁNI? azaz: Én Istenem, én Istenem! miért hagyál el engemet?"


(Mk 15,34)


"És kilencz órakor fennszóval kiálta Jézus mondván: Elói, Elói! Lamma Sabaktáni? a mi megmagyarázva annyi, mint: Én Istenem, én Istenem! miért hagyál el engemet?"


(Mk 15,34)


Ez kb. olyan mintha valaki azt mondaná, hogy tegnap megcsalt a szerelmem, miért tetted ezt velem Istenem vagy tegnap nem sikerült a vizsga, hogy tehetted ezt velem?


Értitek mire gondolok?


Mintha Jézus hitt volna az Úrban, de halálában már nem mert azt várta, hogy megmenti az Úr.


Tudta, hogy meg fog halni és keresztre fogják feszíteni, de akkor miért kérdőjelezte meg Isten akaratát?


Fura ez nekem.



2013. jún. 3. 22:49
1 2 3
 21/21 yuda ***** válasza:

Ismét le vagy maradva. Már nem arról szól a történet, hogy beengedi, vagy sem, mert megtette. Bemutatta a vérét, mint főpap a mennyei szentélybe és az Atya elfogadta. Beült az Atya jobbjára és azóta is végzi a közbenjáró szolgálatát.


Óriási különbség, hogy CSAK a mi bűneink voltak rajta, saját bűne nem volt.

2013. jún. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!