Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus nem hitt Istenben?

Jézus nem hitt Istenben?

Figyelt kérdés

"Kilencz óra körül pedig nagy fenszóval kiálta Jézus, mondván: ELI, ELI! LAMA SABAKTÁNI? azaz: Én Istenem, én Istenem! miért hagyál el engemet?"


(Mk 15,34)


"És kilencz órakor fennszóval kiálta Jézus mondván: Elói, Elói! Lamma Sabaktáni? a mi megmagyarázva annyi, mint: Én Istenem, én Istenem! miért hagyál el engemet?"


(Mk 15,34)


Ez kb. olyan mintha valaki azt mondaná, hogy tegnap megcsalt a szerelmem, miért tetted ezt velem Istenem vagy tegnap nem sikerült a vizsga, hogy tehetted ezt velem?


Értitek mire gondolok?


Mintha Jézus hitt volna az Úrban, de halálában már nem mert azt várta, hogy megmenti az Úr.


Tudta, hogy meg fog halni és keresztre fogják feszíteni, de akkor miért kérdőjelezte meg Isten akaratát?


Fura ez nekem.



2013. jún. 3. 22:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nem olvastam, csak ilyen herélt Bibliafeldogozásokat, de ott is eléggé hangsúlyozták, hogy amellett, hogy Isten fia, megtestesülése, etc. volt, Jézus ember. Ha belegondolsz, tkp. zsidó is, hiszen mi más lenne? Szóval ez a hit része, ha elfogadod ezt a kettősséget, márpedig ha a Szentháromságban hiszel, ebben miért ne, akkor érthető a dolog. Tehát mint halandó ember, érezte a fájdalmat, nem csak fizikailag, még ha mint Isten fia, tudta is a sorsát.
2013. jún. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 ettro ***** válasza:

Számomra a mondata ezt jelenti: Élő, Élő emelj fel szabadként.


A lényeg, nemhiszem, hogy nem hitt volna a saját atyjában. :) :)


Eli maga az Élő isten, a többi egy szép gondolat.


De biztos lesz majd szakértő aki ezt meg tudja mondani neked, én csak elmélkedtem. :)

2013. jún. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Ha a te csuklódat/lábfejedet ütnék át szeggel és akasztanának ki a Napra (miközben eltörik a térdkalácsodat, a csőcselék meg éljenez és tombol, mert a halálodat akarja látni), kíváncsi lennék, hány embernek maradna meg a hite.
2013. jún. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 nagylzs ***** válasza:
Már elnézést, de amikor Jézus azt mondja: "Istenem miért hagytál el engem?" - éppen hogy Istenhez beszél! Tehát szó nincs arról, hogy ne hinne benne. Aki nem hisz Istenben, az nyilván nem beszél hozzá.
2013. jún. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 nagylzs ***** válasza:

> Mintha Jézus hitt volna az Úrban, de halálában már nem mert azt várta, hogy megmenti az Úr.


Oké tehát te is látod, hogy itt benne. Egyébként nincs szó arról, hogy várta a megmentést. Csak azt fejezte ki: "Miért hagytál el engem?" - tehát azt nem tudta, hogy MIÉRT. De olyat sosem mondott, hogy "Mikor mentesz már meg?"


> Tudta, hogy meg fog halni és keresztre fogják feszíteni, de akkor miért kérdőjelezte meg Isten akaratát?


Egyrészt, tudjuk hogy ő is akarta, legalábbis elfogadta hogy ez a sorsa. Hiszen azt is előre tudta, hogy Júdás el fogja árulni, mégsem akadályozta meg. Ami pedig Isten akaratának megkérdőjelezését illeti - nos, ilyet sem mondott soha. Csak azt kérdezte: "Miért hagytál el?" és nem azt hogy "Nem kellett volna elhagynod". Ez nem elvárás, csak egy szimpla kérdés.

2013. jún. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Vaskalapos ateista volt...
2013. jún. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 nagylzs ***** válasza:
76%
#7-nek: Jézus lehet hogy isten fia volt, lehet hogy nem. Ez hitkérdés. Egy viszont biztos tény: olyan karizmatikus ember volt, aki 2 ezer éven keresztül nagy hatással volt az emberek gondolkodására és hitére. Ha tényleg sokat képzelt magáról, akkor nem tévedett! Ha pedig nem tévedett, és nem képzelődött, akkor az nem nevezhető szindrómának vagy bármilyen más betegségnek. Jézus hatása az emberekre teljesen valós.
2013. jún. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
53%

És ha már nem volt magánál és csak félre beszélt? :)

Ez azért könnyen elképzelhető egy ilyen helyzetben.

2013. jún. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 ms91 ***** válasza:

Ezt a videót ajánlom. A kérdésedre a választ 1ó 26p- nél találod, tehát a videó végén, de ajánlom, hogy az egészet nézd végig.


http://www.youtube.com/watch?v=VQeOUyUpqtk

2013. jún. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Jézus ugye emberként jött a földre, de bűntelenül. Meg kísérteni ugyan meg tudta Őt is a sátán, de végig bűntelen maradt, így végig Istennel járhatott, akkor is amíg velünk volt a földön. Viszont, amikor keresztre feszítették, átélte a fizikai és a szellemi halált is. Amint bevégeztetett a küldetése, Jézus magára vette ugye az emberek összes bűnét, szó szerint, így Isten nem tudott rátekinteni a saját Fiára. Jézusnak, az Isten egyetlen Fiának át kellett élnie az Atyától való teljes elszakadtságot értünk. Így teljes az áldozat. És így már mi sem mondhatjuk, hogy á hát Ő az Isten Fia volt, Ő nem tudja milyen Isten nélkül, nem tudja milyen érzés mikor nincs velünk, nem tudja milyen Istentől elszakadva lenni.

Szerintem ez a legcsodálatosabb és a legmegrendítőbb. Az is szörnyű, hogy ha csupán emberi lényekről beszélünk, ha egy apának és a fiának akik nagyon szeretik egymást el kell szakadnia egymástól. És ezt Jézus bevállalta Értünk. Elszakadt az 'apukájától' is, aki maga a legtisztább szeretet és boldogság.

Persze Isten akkor nem azért hagyta el Jézust, nem azért nem nézett Rá, mert Őt utálta abban az állapotban, hanem azt az irdatlan mennyiségű bűnt, amit magára vett. Arra nem tudott tekinteni.

De miután feltámadt, újra együtt lehettek, az Atya és a Fiú.

Remélem segítettem. :)

2013. jún. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!