Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen zavarba ejtő kérdéseket...

Milyen zavarba ejtő kérdéseket lehet feltenni egy Jehova tanúnak?

Figyelt kérdés
Én keresztyén vagyok viszont van pár ismerősöm akik félre lettek vezetve már kiskoruk óta és kíváncsi vagyok, hogy van-e valami módja annak, hogy meggyőzhessem őket.

2013. ápr. 17. 22:00
1 2 3 4 5 6
 51/51 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Hozzászólók!

Én mint hívő keresztény, elsősorban a hívő keresztényekhez szeretnék szólni. Úgy látom, Sátán* tökéletesen elérte célját ezzel a név kérdéssel kapcsolatban. Ugyanis pontosan azt tesszük, amire úgy vágyik. Sikerült neki ellenségeskedést és gyűlöletet szítani egymás között, sőt lejáratni a Krisztusi vallást a nem hívő emberek előtt. Elérte azt, hogy lényegtelen dolgokon vitázzunk, ahelyett, hogy az élet megtestesült Igéjével foglalkoznánk, aki az életét adta mindannyiunkér, hogy embertársainknak hasznot hajtva éljünk a Földön. Minden kérdésre csak akkor tudunk helyes választ adni, ha időzünk Annak a társaságában, Aki "táplálékul" adta önmagát, hogy mindenben bővölködjünk. Akkor értjük meg igazán az Ő szentséges kijelentéseit, ha belélegezzük azt a mennyei légkört, amely Őt is körülvette földi élete során. Nagy hibát követünk el, ha emberi tanításokra és okfejtésekre támaszkodunk! Véges elmék nem foghatják fel igazán Isten mélységeit! Amit Isten jónak látott kijelenteni az Ő igéjében a mi üdvösségünk érdekében, azt meg is tette, és ezt bárki megértheti olyan mértékig, amennyire szüksége van az örök élet elnyeréséhez. E felett ne okoskodjunk! Kövessük azt, akit elküldött példaképül, az egyszülött Fiút engedelmesség lelkével és alázattal! Kérjünk a Mindenható Atya Istentől bölcsességet mindezen kérdések megértéséhez, úgy ahogy ezt Gyermeke is tette földi élete folyamán!


*(Megj.: Mivel a Sátán szó személynév, ezért sajnos nagy betűvel írandó...)

2013. ápr. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!