Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen zavarba ejtő kérdéseket...

Milyen zavarba ejtő kérdéseket lehet feltenni egy Jehova tanúnak?

Figyelt kérdés
Én keresztyén vagyok viszont van pár ismerősöm akik félre lettek vezetve már kiskoruk óta és kíváncsi vagyok, hogy van-e valami módja annak, hogy meggyőzhessem őket.

2013. ápr. 17. 22:00
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
3%

Igen kedves Kérdező.

Azok akik Armageddon előtt haltak meg.

azoknak nem volt lehetőségük,

De Armageddonig, mit gondolsz a Tanúk miért áldozzák a szabad idejüket arra, hogy felkutassák Jézus parancsára az arra méltókat?


Hogy azon a napon ne mondhassák, hogy nem hallottak róla,

Azt hogy elutasítják nem a Tanúkat utasítják el hanem a Teremtőt,


Jehova mindig embereket használt fel a figyelmeztetésre, mielőtt egy ítélet napot elhozott volna, soha nem csapott le szó nélkül.

Noé szólt az embereknek nem mentek be a Bárkába, kinevették bántották gúnyolták, aztán meg meghaltak.

szodoma esetében is szólt,


a Fáraónak is szólt, hogy 10 csapás lesz ha nem engedi el a népet. Ninivének is szólt, hogy változzanak meg Jónás által, Jézust is elküldte, hogy lesz Rómaiaktól szenvedés menjenek a hegyekbe...

az utolsó napokban is szól, szolgáit felhasználva, amin nevetnek az emberek, mint Noé Idejében.Sőt fenyegetnek és gyaláznak ezért.

De ez nem nekünk szól hanem a -teremtő ellen irányul, mi csak eszközök vagyunk.


Nos a bibliában leírt figyelmeztetésekből tanulva láthatod, hogy Ő szól, ha nem reagálnak akkor ki a hibás?

A Teremtő amikor bántják a szolgáit, úgy veszi, mint ha Őt bántanák,mi csak haszontalan szolgák vagyunk akik a kötelességüket teszik semmi egyebet.


Csak saját magát okolhatja az ember, a rossz döntéséért.

Isten elég időt adott hogy az ember belássa hogy nélküle semmit nem ér.

De az emberek nem érnek rá ilyesmire nagyon el vannak foglalva.Mint Noé idejében ahogy Jézus mondta.

Esznek isznak dolgoznak gyereket nevelnek (ami nem lenne baj) de ne vesznek észre semmit, mint Noé napjaiban és meghaltak azon a napon.


(Máté 24:37-39) 37 Mert amilyenek a Noé napjai voltak, olyan lesz az Emberfiának jelenléte is. 38 Mert amilyenek azokban a napokban voltak az emberek az özönvíz előtt: ettek és ittak, a férfiak nősültek, a nőket férjhez adták, addig a napig, amelyen Noé bement a bárkába, 39 és semmit nem vettek észre, mígnem eljött az özönvíz, és elsöpörte mindnyájukat, olyan lesz az Emberfiának jelenléte is.


Tisztelettel

Katy Weaver

2013. ápr. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 ms91 ***** válasza:
69%

Elmentél a lényeg mellett, te azt mondtad, hogy a kisgyerekek is meg lesznek ítélve a szüleik miatt, de mondd már meg nekem légyszíves, mi köze van a szülők bűneihez a gyermeküknek? Ok, ráfoghatod a nevelésre, de azért arra se lehet mindent ráfogni. Abból a gyermekből egyszer felnőtt lesz és lehet, hogy teljesen más lesz a gondolkodása, a cselekedetei meg mindene, mint a szülőké. Lehet jó irányba, de lehet, hogy nem.

Nem lehet a gyerek hibás a szülők bűneiért, és számomra ez újdonság egy JT-tól, mert, mint ahogy írtam, a tisztítótűznél is azt hozzátok fel, hogy a csecsemő majd kap egy újabb esélyt és bizonyíthat, erre meg te egy teljesen más magyarázattal szolgálsz, te felelőssé teszed a gyereket a szülei bűneiért. Nem is tudom, hohy hogyan gondoltad...

Kérlek, ezeket a hosszú térítési szövegeléseket hagyd ki, inkább csak erre válaszolj, amit kérdeztem, ne bemásolt Őrtorony cikkeket kelljen olvasnom.Köszi


A kérdezőnek: jehovatanui.blog.hu

Itt nézelődj, biztos találni fogsz egy rakat kérdést, amit aztán feltehetsz az ismerőseidnek.

(Nem vagyok hitehagyott, mielőtt azzal támadnátok kedves JT)

2013. ápr. 18. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
86%

12-esnél a pont. Katy, sajnos el kell keserítselek. Senki, rajtatok kívül nem veszi be azt a mesét, hogy az isten neve jehova. A másik pedig ti nem vagytok azonosak a keresztényekkel, hisz csak 1931 től létezik ez a jehovizmus amibe te hiszel ellenben a 2000 éves keresztény hittel.


Tehát most, hogy tisztáztuk hogy ti nem vagytok azonosak velünk, így már világosan látszik, hogy egy új kreált vallással van dolgunk. Az pedig, hogy szerintetek hamarosan világ vége lesz, nem kell nekünk is elfogadni, hisz mi egészen másban hiszünk mint ti. Elég szomorú azt hallani, milyen igazságtalan istenben hisztek ti aki a gyermeket a szülei után ítéli meg. Csak gondolj bele, valszeg a te szüleid sem jehovisták, így te is kárhozatra vagy ítélve hisz az ő cselekedeteik után leszel megítélve te magad is, ha ezt a logikát követjük. Annyira egyszerű minden szavát kiforgatni egy jehovistának mert amit mond szinte mind kitaláció. Nincs egy biztos alapja sem, de ezen nem is csodálkozom, hisz alig 90 éves kreált vallás.


Csak egy kis érdekesség aki még nem tudná:


A jehova tanuiról:

Alapítója Charles Taze Russell (1852–1916) pittsburghi posztókereskedő!!

Russel követői kezdetben a Komoly Bibliakutatók nevet viselték, 1931-ben vették fel a Jehova tanúi nevet (Ézsaiás könyve 43:10, „Ti vagytok az én tanúim…”). Majd 1881-ben Watch Tower Tract Society néven jegyezték be a szervezetet, melynek első elnöke L. H. Coonley volt.


Miről is beszélünk akkor??

2013. ápr. 18. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 ms91 ***** válasza:

Nyitottam egy új kérdést a gyermek-szülő témával kapcsolatban, légszíves ide válaszoljatok, hogy ne ide kerüljenek a válaszok, mivel nem a kérdés témaköre. Köszönöm


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..

2013. ápr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 Sághegyi Csaba ***** válasza:
76%

Kérdezd meg tőlük, hogy ők biztosak-e abban, hogy örök életük van-e? Erre elbizonytalanodnak. Erre te nyugodtan mondhatod azt, hogy ez így nem örömhír, hanem rettegés a bizonytalanságban, ez neked nem kell, és bolondok, ha nekik a félelem kell. Ha valódi jó hírük lesz, akkor keressenek meg.


Meggyőzni nem tudod őket. Azt csak Isten tudja. Imádkozz értük.

2013. ápr. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 ms91 ***** válasza:

Nem is az a szándékom, hogy meggyőzzem őket, inkább az, hogy ők győzzenek meg engem. :)

Nehéz dolguk lesz, mert eléggé ismerem a történelmüket és a tanításaikat is, már egy ideje foglalkoztatnak a vallások, nem csak JT, úgyhogy van miből merítenem a válaszokhoz.

Imádkozni nem fogok értük, mert nem vagyok vallásos.

2013. ápr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
12%

Kedves 12-es válaszoló.

Nem másolok, be semmit, Én részemről leírtam azt a biblia verset ami erről szól, és ezt a Teremtő mondja, úgy hogy vele pereljél ne velem. :(


A Teremtő a gyermeket ajándékba mint egy örökségként kapja az ember.

Ha ezt eltékozolod,nem tudsz vele elszámolni, az örökséged elvész.

Ezért a szülök ha elutasítják a Teremtő kérését, milyen jogon vonják kérdőre Istent?

Nem fogadtak szót, nem nevelték úgy ahogy kérte.A Teremtő senki elé nem fog letérdelni, hogy könyörögjön.


Lehet, hogy kegyetlenségnek tűnik de csak emberi szemszögből.

Ez így igazságos, elveszted amit kaptál mert nem becsülted meg.

A Bibliát azért íratta, hogy az szerint élj,és tanulj az akkori emberek hibájából. Hátat fordítanak ennek mint Ádám annak idején.

akkor milyen jutalmat kellene kapniuk?


Tisztelettel Katy Weaver



Annak a kedves Kérdezőnek aki azt írta, hogy mi fogunk csak megmenekülni...

2013. ápr. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 ms91 ***** válasza:
77%

Kértem, hogy ne ide válaszolj, na mindegy.


"Én részemről leírtam azt a biblia verset ami erről szól, és ezt a Teremtő mondja, úgy hogy vele pereljél ne velem."


Igen, és melyik volt az, ami konkrétAan ezt írja? Megnéztem a Biblia verseket, amiket írtál, nekem egyik se bizonyíték erre...

De lehet csak azért, mert nem tudom értelmezni Őrtorony-szemüveg nélkül...

2013. ápr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
14%

Kedves 15-ös


a kérdésesre válaszolva.

Senki nem lehet benne biztos, még azok sem akik igyekszenek mindent megtenni.

Aki kimeri jelenteni, hogy biztos örök életű, az vigyázzon, mert még nincs vége e világ rendszerének.


Jézus azt mondta, hogy:


(Márk 13:12, 13) . . .; De aki mindvégig kitart, az részesül megmentésben.

Mit jelent mind végig kitartani?

Vagy az egyén élete végéig hűséges, vagy az Isten azon napjáig amikor eljön, hogy számon kérje az embereket a tetteikért.

Akár a halála, vagy Isten azon napja előtt ha valaki feladja a keresztény életét, már nem tartott ki.

ezt pedig előre senki nem tudhatja, mert senkinek nincs megírva előre, hogy kitart-e vagy sem.


ezért senki nem állíthat ilyet magáról, és az összhangban van ezzel a versel:

(1Korintusz 10:12) 12 Következésképpen, aki úgy gondolja, hogy áll, vigyázzon, hogy el ne essen.


Ne legyük biztosak semmiben...

Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 Pietrosol ***** válasza:
66%

Szia!


Ha kereszténynek vallják magukat, miért nem az a nevük, hogy "Krisztus Tanúi"?

2013. ápr. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!