Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti Jehova barátainak tartjátok...

Ti Jehova barátainak tartjátok magatokat?

Figyelt kérdés

Elég agybutító kis filmecske, szerintetek nem káros, hogy ilyeneket gyártanak szegény gyerekek agymosására???

http://www.youtube.com/watch?v=XPOfVQuV_hk


2012. dec. 8. 22:24
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Vankó!


"Annak ellenére, hogy te nem ismersz egyetlen Tanú pedagógust sem, vannak."


Nem állítottam, hogy nincsenek, csak furcsállottam a kijelentésedet. Azért is tettem fel a kérdéseket, mert feltételeztem, hogy vannak, ha nem is sokan.

A válaszodat egyébiránt köszönöm, bár az abban leírtak nekem nagyon sántítanak.


< Te nem hallottál róla, hogy a világnézeti szabadság a pedagógusokra is vonatkozik? (...) >


Dehogynem. Csakhogy bizonyos állásokban - mint a pedagógusok esetében is - vannak bizonyos kötelezettségek, amelyek alól nem lehet kibújni semmiféle indokkal. Ilyen esetben az egyénnek választania kell: vagy megalkuszik, vagy nem vállalja el az állást.


Ezt igazolta egy ismerős Tanú, akit a válaszod elolvasása után megkérdeztem a témában:


1. Elmondása szerint egy közeli rokona is érintett volt; és mivel nem tudta összeegyeztetni a hitével a karácsonyi és egyéb ünnepségekre való felkészülést, szervezést stb., inkább más munkakörben helyezkedett el.


2. Abban a ~ 200 fős gyülekezetben, ahova ő jár, egyetlen aktív pedagógus sincs. (Egy nyugdíjazása után Tanúvá vált pedagógus van csak, aki így tehát nem érintett.)


3. Más gyülekezetekből kettő pedagógust ismer, részletekkel nem tudott szolgálni.


A pedagógus pedig - a vonatkozó jogszabály, azaz a Közoktatási törvény - szerint kifejtheti nézeteit / véleményét egy-egy témával kapcsolatban; de ezt nem állíthatja be igazságként, azaz nem mondhat ellene a hivatalos tananyagoknak.

2012. dec. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
0%

"Azért is tettem fel a kérdéseket, mert feltételeztem, hogy vannak, ha nem is sokan."


Nálunk két gyüli van (kb. 200 fő), öt pedagógussal. Nem mind aktív, de többek igen.


"Csakhogy bizonyos állásokban - mint a pedagógusok esetében is - vannak bizonyos kötelezettségek, amelyek alól nem lehet kibújni semmiféle indokkal."


Erről írtam. Egyébként, ha a kollektíva vagy az igazgató toleráns, akkor meg lehet beszélni a dolgokat anélkül, hogy kényszerhelyzet elé kellene állítani valakit.

2012. dec. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
19%

Mellesleg Jehova Tanúi miért gondolják úgy, hogy a hazaszeretet ellenségeskedést szül? Én nem ellenségeskedtem még egyetlen nem magyarral sem (habár mivel érdekel a töri, tudom hogy miként bántak a magyarokkal pl. a románok (1848-ban a családok tagjait egymás felé fordították, megerőszakolták, a csecsemőt a terhes nőből kivágták és leköpték), hogyan irtottak ki magyar városokat), mivel a Biblia megbocsátásra tanít, én is megbocsátok nekik.

Nem akartok saját nyelvet kitalálni? Hiszen ennyi erővel ha magyarul beszéltek, azzal részt vesztek a nemzetek közti ellenségeskedésekben (pl. a szlovákok már nem egyszer vertek meg embereket azért, mert magyarul beszéltek. Ez semmi gyűlölködés, csak tény.)

2012. dec. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
0%

Kedves töftöftöf!


Miért kell annyi mindent kiforgatni? Olvastál-e vagy hallottál-e olyant Jehova Tanúitól, hogy nem szeretik, vagy esetleg "gyűlölik" a hazájukat????? Nem, mert nem erről van szó! A nemzeti gőgöt, a rosszul értelmezett "hazaszeretetet" vetik el, mely gyakran, az emberi vezetők és az uszítók által szított konfliktusokban végletekig megosztja a nemzeteket. Nem mindegy! Éppen ezért NEM foglalnak állást a nemzetek politikai ügyeiben, mely teljes, vérig menő odaadást követel az állampolgároktól. Az igaz keresztények nem a hazát teszik első helyre, hanem istent.


Egyébként VAN közös nyelv, ez a "tiszta nyelv"! Tudod honnan van ez a fogalom?

2012. dec. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
78%
40-es írja, hogy "nem hódolnak a nemzeti jelképek előtt", meg egyébként is hallottam erről, de örülök, hogy te errőlmegfelelően vélekedsz.
2012. dec. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
0%
Örülök, hogy örülsz, meg egyébként is, mert ezek szerint ez neked is megfelelő!
2012. dec. 20. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
100%

@ Vankó:


Ritka esetben, de tényleg elképzelhetőnek tartom, hogy az igazgató és a tanári kar toleráns. Köszönöm a választ.

2012. dec. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!