Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ismertek teokratikus vicceket?

Ismertek teokratikus vicceket?

Figyelt kérdés

A "teokratikus viccek" Jehova Tanúi saját viccei, amiket elsősorban ők értenek, a szolgálattal, összejövetelekkel kapcsolatosak, esetleg valamilyen finom kritikát fogalmaznak meg. Számos változatban élhetnek, szájról-szájra terjednek.

(Kérek mindenkit, itt ne vitatkozzunk, egy gyűjtemény jó lenne, ha össze tudna jönni!)



#vicc #tanú #Jehova tanúi #Őrtorony #Őrtorony Társulat #teokratikus viccek
2012. dec. 2. 15:06
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Jehova Tanúi az “Istennek tetsző engedelmesség” jeligéjű nemzetközi kongresszust a Puskás Ferenc Stadionban tartották. Sok országból jöttek küldöttek, így nagyszámú Tanú önkéntes munkájára volt szükség, hogy minden „ékes rendben történjen”.


A Bétel szolgálatra jelentkezni szándékozók részére egy külön tájékoztatót tartottak. Erre a szolgálatra olyan 25 és 50 év közötti egészséges gyermektelen házaspárok vagy egyedülállók jelentkezhetnek, akik példamutató Tanúk. Amikor az összejövetel már épp kezdődött volna és leülni készültek, épp három különböző országból való Tanú került egymás mellé, ami nem meglepő, hiszen nemzetközi testvériséget ápolnak. Mindhárman észrevették viszont, hogy az ülőhelyeiken rajzszögek vannak.


Az amerikai testvér nem volt szívbajos, egy laza mozdulattal elfricskázta a felé eső rajzszöget.


A német testvér magában morgolódott, hogy miért felejthették ott a nagy készülődésben a rajzszögeket – „a magyar testvéreknek még sokat kell tanulniuk a szervezést illetően” – majd a rajzszöget precízen becsomagolta és eltette.


A magyar testvér, nem bántotta a rajzszöget. Nem szólt semmit, csak szépen csendben beleült. „Egy így teokratikus” – gondolta.

2012. dec. 2. 15:09
 2/16 anonim ***** válasza:
a vicced nem értem :DD viszont érdekesnek hangzanak az ilyen jellegű viccek
2012. dec. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A #1 viccnek a csattanója a fix, a többi része több változatban él. Lényege, hogy a Tanúknak mindent szépen alázattal kell elfogadniuk, ami a Szervezettől jön. A magyar Testvér is ilyen, de ő még a nyilvánvaló félreértést is valamiért komolyan veszi... :-)
2012. dec. 3. 01:23
 4/16 anonim ***** válasza:
12%

Nem hiszem, hogy ide bárki tanú (aki valóban tanú) beírna. Ez a tanúk lejáratására van szerintem.

No de nekem mindegy. Nem ítélkezhetek.. Jehovának biztos nem.

CSAK SZÓLOK, hogy szerintem valódi tanúk nem hiszem, hogy nagyon beírják ide, ha valami ilyesmi történik.


A Béthel szolgálatra való kormeghatározás sem pontos. Ráadásul a #1-et a kérdező írta és ő is értékelte a #3-ba


üdv,


Egy Jehova Tanúja

2012. dec. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Éles szemű vagy, azt már egyszer biztos. :) Az elsőt a kérdező írta, mintegy példaként, és igen, a harmadik hozzászólás is az övé, amiben megmagyarázza a csattanót.


Szerettem volna írni, de nem találtam egyet sem, pedig kerestem a neten.

2012. dec. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%

Tanú vagyok. A rajzszöges ("Ez így teokratikus") csattanújú vicc eredeti, csak újabb köntösben. Már 1991 tájékán hallottam.


(Elgépelhette, mert ezt így ismerem, így van értelme: vagyis NEM "Egy így teokratikus", hanem "Egy így teokratikus"!


Nem hiszem, hogy lejáratás lenne, a kérdező csak szeretne összegyűjteni pár eredeti (nem gúnyolódó) viccet, ezt ki is írta. A "teokratikus vicc" elnevezés is eredeti.

2012. dec. 16. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
vagyis "Ez így teokratikus", ugye?
2012. dec. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%

Ja, kimaradt az előbb: én is hallottam más teokratikus viccet is, csak nem vagyok jó viccmesélő, így csak a poénra emlékszem:


Papagáj: "nem kell vér!"


...ha valakinek beugrik esetleg ebből...

2012. dec. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%
Igen, persze, csak így van értelme: "Ez így teokratikus"
2012. dec. 16. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Értékes ***** válasza:
38%
Jehova Tanúi Istennek végeznek szent szolgálatot, és az összejövetelek is Jehova imádatát mozdítja elő. Ha valaki ilyen területeken viccelődik, az nem Jehova Tanúja, függetlenül attól, hogy annak vallja e magát vagy sem. Úgy érzem, hogy aki ilyen gyűjteményt szeretne létrehozni, az nincs tisztába az Istennek végzett szent szolgálat végzésével.
2012. dec. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!