Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ismertek teokratikus vicceket?

Ismertek teokratikus vicceket?

Figyelt kérdés

A "teokratikus viccek" Jehova Tanúi saját viccei, amiket elsősorban ők értenek, a szolgálattal, összejövetelekkel kapcsolatosak, esetleg valamilyen finom kritikát fogalmaznak meg. Számos változatban élhetnek, szájról-szájra terjednek.

(Kérek mindenkit, itt ne vitatkozzunk, egy gyűjtemény jó lenne, ha össze tudna jönni!)



#vicc #tanú #Jehova tanúi #Őrtorony #Őrtorony Társulat #teokratikus viccek
2012. dec. 2. 15:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
28%

Egy Jehova tanúja egy nap kalapácsot akar készíttetni, mert kicsorbult az amit a szolgálaton használt. Személyreszabottat szeretett volna készíteni, és miközben készült, a Tanú elkezdett prédikálni Krisztusról, a kőműves megtért.

-Végre, szabad kőműves vagyok!

A Tanú megdöbbent. Mikor elkészült a kalapács, a Tanú nem akarta elfogadni, mikor a kőműves megkérdezte mért, az ezt válaszolta:

-Ez így teokratikus.

2012. dec. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
A #11 NEM teokratikus vicc, tartalmi és formai okok miatt is. Ez inkább külső gúnyolódás. A valódi teokratikus vicceket a (viccesebb, bátrabb, főleg fiatalabb) Tanúk mesélik egymásnak.
2012. dec. 16. 20:56
 13/16 anonim ***** válasza:
62%
Naaaaa, nem annak szántam :))))szerintem ez is teokratikus és fiatal vagyok, nem tanú, de keresztény :DD
2012. dec. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Kár, hogy nem sikerült ilyen vicceket összegyűjteni, pedig valódi kincs lenne megörökíteni ezeket az utókornak.


Testvérek? Senki többet?

2012. dec. 29. 00:28
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy repulon utazik egy katolikus egy ortodox es egy Jehova tanuja.A gepen csak egy ejtoernyo van, es amilyen peches tarsasag epp szukseg lett ra, mivel a gep vesziteni kezdet a magassagabol, es a pilota is elismerte hogy menthetetlen a helyzet azaz le fognak zuhanni.

Erre a tanu elveszi az ejtoernyot hogy az kizarolag az ove.

A merokonyodott ortodox es katolikusnak meg ezt modja:

-Ti mindnyajan az egbe keszulton en a Foldre.


(UI. Vannak egi es foldi remenysegu tanuk.A viccben szereplo a foldi orokeletben remenykedik ergo az ove kell legyen az ejtoernyo a katolikus meg az ortodox felole mehet a menyben....)

2013. febr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ez nagyon eredeti, köszönöm! :-)
2013. febr. 6. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!