Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti Jehova barátainak tartjátok...

Ti Jehova barátainak tartjátok magatokat?

Figyelt kérdés

Elég agybutító kis filmecske, szerintetek nem káros, hogy ilyeneket gyártanak szegény gyerekek agymosására???

http://www.youtube.com/watch?v=XPOfVQuV_hk


2012. dec. 8. 22:24
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
100%

14:03

Nem erre gondoltam.

2012. dec. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
0%
Nem? Akkor szerinted mit jelent az "istenfélelem" a Bibliában?
2012. dec. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
91%

Na,akkor konkrétan,hogy mire gondoltam:

Tudatlan felnőttek tudatlanságot adnak tovább a gyerekeiknek,akik aztán tudatlanságban felnőve szintén tudatlanságot adnak tovább gyerekeiknek.A gyerekek könnyű célpontok:Könnyen manipulálhatóak,naivak,nyitottak.Ez a videó figyelmen kívül hagyja a gyermek szabadságát,önálló boldogságát,önző felnőttek elnyomása látható benne.és még van képetek ezt jó szándékú nevelésnek nevezni! Az "idomítás" jelző sokkal jobban illene ide....

A gyerek nem beszél vissza,szófogadó,betörik.Bravó.Nyert ügy.Próbálná ezt megcsinálni egy tanú egy felnőttel,azt hiszem nem tenné zsebre,amit kapna...

A Bibliai Isten félelmet úgy értelmezed ahogy akarod,számomra nem arról szól,hogy félni kellene tőle egy kicsit is.

És a kettővel előtti kommentedre:Te egy más témáról beszéltél,és én nem azt írtam,hogy aki keresztény,de nem Jehova tanúja,az tökéletes.

2012. dec. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
32%

A videóban a cél nemes, de az eszköz kétes. Sajnos egy ennyi idős gyerek nem érti meg hogy miért veszik el a játékát, csak annyit hogy elveszik meg hogy Jehova, és a kettőt összekötHETi. Nem feltétlenül, örülök ha JT testvérek esetében ez nem így alakult. Engem nem így neveltek ennyi idősen, ennek ellenére 10 éves korom óta elítélem a varázslást, körülbelül akkor értettem meg hogy ez Istennek nem tetsző dolog, és hogy káros.

Szerintem ez a gyerek ennyi idősen még nem érti meg a dolgokat. Persze vele is beszélgetni kell erről, de egy ilyen korú gyerektől nem lehet elvárni, hogy mindent megértsen.

Hiszen sok felnőtt sem érti meg.

2012. dec. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 23-s válaszoló! A válaszod elfogult és cseppet sem objektív vélemény. Minden felelősségteljes szülő a saját világlátása szerint neveli, vezeti a gyermekét, még te is, ha szülő vagy. Az hogy te mire gondoltál, csak egy dolog, ami számít és bizonyító erővel bír, az az, amit Jézus mondott: minden jó fa, jó gyümölcsöket terem, minden rossz fa, rosszakat!


"A Bibliai Isten félelmet úgy értelmezed ahogy akarod,számomra nem arról szól,hogy félni kellene tőle egy kicsit is."


Te azt írtad, hogy: "Büntető,szigorú,korlátolt felfogású Isten képet közvetítenek,ami sajnos a gyermekben idővel egy félelemmel vegyített Istent fog kreálni."


Ezek szerint te nagy szakértője lehetsz a bibliailag egészséges "istenképnek", igaz? Mert ha nem lennél az, akkor nem állíthatnál ilyent felelőtlenül. Jó lenne pontosan, a bibliai igazság fényében meghatároznod, hogy mit jelent az egészséges istenfélelem - nyilvánvalóan a csoportok GYÜMÖLCSEI szerint, mert azon lehet a legpontosabban lemérni azt, amit állítasz!!! Enélkül csak vagdalózás a szöveged, semmi más, oké?


"És a kettővel előtti kommentedre:Te egy más témáról beszéltél"


Nem volt más a téma, pont arról beszéltem, amivel Jézus szerint minden kétséget kizáróan meg lehet állapítani, hogy igazat mondtok, vagy sem!


"és én nem azt írtam,hogy aki keresztény,de nem Jehova tanúja,az tökéletes.""


Ezt szoktátok gyakran félremagyarázni. Nem egyes emberek hibájáról, bűneiről van szó, hanem az adott csoport szelleméről és a tagjaik cselekvésmódjáról mely a tanításukból következik, ami oly nagyon eltérő sok helyen.

2012. dec. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
0%

Kedves töftöftöf!


Nem is várjuk el, hogy mindent megértsen, de ettől még nem fogunk következetlenül engedni neki mindenféle, Istennek nem tetsző dolgot! Itt nem arról van szó, hogy egy felelősségteljes felnőtt módjára megérti-e, hogy mit, miért nem szabad, hanem arról, hogy a nevelése következetesen a Szentírásra épüljön. Nem pedig az életkortól tesszük függővé az igazság szellemében való nevelést. Amíg kicsi, addig mindenféle istentelen dolgot megengedünk, majd mikor nagyobb lesz (mondjuk tizenéves), akkor megtiltjuk. Milyen következetlenség lenne ez?!

2012. dec. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
0%
A videóból az derül ki, hogy a gyermek már annyira érett, hogy érvelni lehet neki és el tudja olvasni a Bibliai igazságokat.
2012. dec. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
100%

16:15-ös


Jól van,nyertél,élvezd Jehova királyságát.Én leírtam,amit akartam.Sok sikeres térítést!:-)

2012. dec. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
17%

Leírom, hogy mit jelent számukra az istenfélelem.

Bibliai értelemben az istenfélelem kellemes fogalom (Ézsaiás 11:3). Szívből jövő hódolat és mélységes tisztelet Isten iránt, valamint erős vágy arra, hogy ne vonjuk magunkra a nemtetszését (Zsoltárok 115:11). Magában foglalja, hogy elfogadjuk Isten erkölcsi irányadó mértékeit, szorosan ragaszkodunk hozzájuk, valamint figyelembe vesszük, hogy Isten szerint mi helyes vagy helytelen. Egy forrásmű megjegyzi, hogy az ilyen egészséges félelem egy "alapvető beállítottság Isten iránt, amely bölcs viselkedéshez vezet, és kerül mindenféle gonoszságot". Isten Szava találóan ezt mondja: "Jehova félelme a bölcsesség kezdete" (Példabeszédek 9:10).


Tehát ebből is kiderül, hogy az igazi, bibliai istenfélelem nem jelenthet beteges rettegést az Istent szeretőben!!! Ahhoz hasonlítható, mint amikor egy búvár lemerül a mélybe. Ha nem lenne benne egy egészséges és tiszteletteljes félelem, nem válna előnyére, mivel könnyen tehetne meggondolatlan dolgokat.

2012. dec. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
84%

-- Nesze, itt egy kis csoki meg szörp, hogy nyugton maradj, amíg ezt elmondom. Látod ezt a csúnya képet? Nézd, Ádám és Éva is olyat tett, amitől Jehova szomorú lett -- aztán nézd meg milyen ijesztő vénemberek lettek, úgyhogy, Marcikám, ha nem akarsz te is meghalni az Argameddonkor, akkor ne tegyél olyat, amit Jehova nem szeret.

-- De anya, miért nem szereti Jehova a varázslást?

-- Hát mert itt írja a Bibliában, hogy nem szereti.

-- De anya, én nem varázsolok igaziból, csak játszom.

-- Igen, de ha valaki gyerekkorában akár csak egyszer is varázslósat játszik, az felnőtt korában is varázsolni fog. Jehova gyűlöli a varázslást, így ha te varázslósat játszol, akkor Jehova téged is gyűlölni fog, és akkor anya is gyűlölni fog.

-- Jó, akkor holnap visszaadom Bencének a játékát.

-- Nem, ne add vissza neki, bár az ő jogos tulajdona, de mi most inkább kidobjuk a kukába. Igaz, ez volt a születésnapi ajándéka, amit húszezerért vettek neki a szülei, de ez azért is jó, mert nemcsak varázslósat nem fog tudni vele játszani, hanem ez jó alkalom lesz arra is, hogy elmondhasd neki, hogy Jehova azt is gyűlöli, ha valaki születésnapot ünnepel. Meg is tanítom neked mindjárt, hogy mit kell neki szó szerint mondanod!

2012. dec. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!