Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Találkoztatok már olyan...

Találkoztatok már olyan Jehova Tanújával, aki nem csak beszélt, hanem érdeklődően kérdezett, és megvizsgálta volna azt is, amit a másiktól hall? Esetleg gondolkodásának eredményeképp felkiált: Atyám, tévedtem?

Figyelt kérdés
Egyik nap megállítottak, és én is szerettem volna nekik egy könyvet adni, de mintha valami leprát nyújtottam volna feléjük. Nekem el kell olvasni az ő könyveiket, de nekik nem az enyémet? :o)
2009. aug. 12. 01:29
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
30%
"személyeskedés és őrtorony propaganda nélkül. " -> Mert amit ti csináltok az nem propaganda mi? Még több hívő, még több pénz.
2009. aug. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
31%
A kérdés egyértelműen provokáció céljából lett feltéve! Ez már magából a kérdésből is látszik.
2009. aug. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
64%

"Mi ez a nagy ellen propaganda Jehova Tanúival szemben?"


"NA erről beszélek! KOmolyan félek tőlük. MIközben arról beszélnek, milyen szelídek, meg minden, gondolkodás nélkül úgy beszélnek az emberekkel, (akikért úgyanúgy meghalt Krisztus, mint értük) mint egy kapcarongyal. MI vagyunk a szemetek, meg az álkeresztények....meg hazudunk, ők nem, mi olvassunk, ők nem, mi érdeklődjünk, de ők nem, stb....nem olyan, mint valami jól átmosott szervezet? És végül is ha valakiket irányítanak, azt tehetnek velük amit csak akarnak. MIért nem akarnak többet tudni a szervezetükről? Vajon akkora félelemben élnek? Még eddig nem hallottam pozitív tapasztalatokat.


Egyből azt mondja, hogy mocskolódás. Nem simeri az írót, de betegnek titulálja.... (rémisztő)


-Te álszent, magadat "kereszténynek" valló szerencsétlen:

Ítélkezik, ismeretlenül sérteget....


Vajon elhalgatnád-e az igazságot abban a helyzetben, melyben életeket menthetsz? Mert ha elárulod, akkor minden esély meg van rá, hogy mások belehalnak?


Itt meg megmagyarázza, hogy a tanúk hazudhatnak, de a többi vallás nem???? "


off: figyeljétek meg, mindjárt jön egy jehova tanúja és bemásol egy 50ezer karakteres szöveget a bibliából, ahelyett hogy ő maga írná le érthetően XD


Ja, a jehovtanúja nem én vagyok, rá még várni kell :)

Hacsak nem ő tette fel a kérdést, hogy majd szépen megmagyarázza nekünk "tudatlanoknak".


ehovatanúi, egy álkeresztény szekta.Nem is elsősorban a Bibliából, idézgetnek, hanem van egy saját propagandaanyaguk az őrtorony, azt kell bebiflázniuk, és onnan idéznek.

-Szerintem is mindjárt megjelennek és bemásolnak 2-3 oldalt az őrtornyos propagandájukból.

- Azt csinálják, hogy feltesznek egy álkérdést, és utána ömlesztik a propagandájukat.Néhányuk már le is bukott így elszólta magát, vagy belezavarodott.

Az egyik topicban az egyik hozzászóló meg is kérdezte ( mikor a jehovatanú válaszra azt írta a kérdező, hogy az a jó válasz) Mi ez valami kvízjáték?

- Szintén gyakori, hogy feltesznek egy (ál)kérdést és válaszolnak is rá.Némelyik topic már úgy néz ki mint egy chat oldal.

-Nem is veszik észre, hogy már mindenki röhög rajtuk.


Vannak akik nem bírják őket, de szerintem inkább nevetségesek. Ők a fórum bohócai.

2009. aug. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
39%
Egyébként csak annyit fűznék hozzá, hogy Jehova Tanúi tanításai a Biblián alapulnak és az igazságot tartalmazzák!
2009. aug. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
72%
Az ÉN tanításaim, meg az ÉN írásaimon alapszanak és AZ igazságot tartalmazzák és azt mondják: fogd be!
2009. aug. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
9%

"Nem is elsősorban a Bibliából, idézgetnek, hanem van egy saját propagandaanyaguk az őrtorony, azt kell bebiflázniuk, és onnan idéznek."


Ez az állítás egyértelműen hamis, mivel aki ezeket az oldalakat olvassa, az pontosan tudja, hogy amit hisznek, az be is tudják bizonyítani a Bibliából!

Elég, ha csak a legismertebb "keresztény" mítoszokat nézzük.

Kellenek a példák? Mivel ez a kérdés nem ennek a megtárgyalására íródott, hanem provokációnak, így ennek itt helye nincs.

Pont ez bizonyítja, hogy mi a nagy fájdalmuk egyeseknek. Az, hogy nem tudnak mit kezdeni a Tanúk Bibliából bizonyított álláspontjával!

2009. aug. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
33%

"Még eddig nem hallottam pozitív tapasztalatokat."

Ha csak ez kell én tudok mondani, nem vagyok hívő, de Jehova tanúi kedvesek aranyosak és segítenek azonnal ha hozzájuk fordulsz. Nem mondom ,hogy nem akartak megtéríteni ,de évek óta a segítségemre vannak és egyszer mondtam el,hogy nem szeretnék belépni az egyházukba és azóta szó sem esett róla.

2009. aug. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Ja árva illetve fogyatékos gyerekekkel foglalkozom és nincs mindig a programoknál egyéb helyeken kapacitásunk mindenre, akár anyagi akár létszámbeli , eddig minden alkalommal szóltam a keresztény egyháznak is , sőt a krisnásoknak is valami hasonló problémám volt, mindegyik nemet mondott a maga indokával kivéve a Jehovákat. A keresztény egyház pl kikötötte ,hogy ingyen nem segít ( vicces) és csak akkor hajlandó még pénzért is megjelenni ( nem segíteni) ha szórhatja az igét. Ilyenről a Jehováknál szó sincs. Normálisan csinálják amit kell és soha egyik sem említette még meg a gyerekeknek az Őrtornyot vagy akármi. Mert tudják,hogy nem azért vannak ott. Na pl ezért gusztustalan ez a lejáratás, és ezért kéne keresztényeknek inkább a saját házuk táján körülnézni.
2009. aug. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Anyukám unokatestvére Jehova Tanúja és olyan stílusban beszél a szüleivel, hogy a bicska kinyílik a zsebemben. Ezt is Jehova tanítja neki? Persze pénzért folyamatosan pumpolja őket, kell a lé a szektának.
2009. aug. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

"A keresztény egyház pl kikötötte ,hogy ingyen nem segít"


Hazug jehovatanút hamarább utolérik mint a sánta kutyát.


A keresztény/keresztyén Egyházak szeretetszolgálatot tartanak fenn, (Baptista Szeretetszolgálat, Magyar Ökumenikus Szeretetszolgálat, Caritas, Máltai Szeretetsazolgálat stb ahol a munkatársak 82-90%-a önkéntes, vagyis ingyen dolgoznak.

Bárki leellenőrizheti a honlapjukon.

2009. aug. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!