Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Találkoztatok már olyan...

Találkoztatok már olyan Jehova Tanújával, aki nem csak beszélt, hanem érdeklődően kérdezett, és megvizsgálta volna azt is, amit a másiktól hall? Esetleg gondolkodásának eredményeképp felkiált: Atyám, tévedtem?

Figyelt kérdés
Egyik nap megállítottak, és én is szerettem volna nekik egy könyvet adni, de mintha valami leprát nyújtottam volna feléjük. Nekem el kell olvasni az ő könyveiket, de nekik nem az enyémet? :o)
2009. aug. 12. 01:29
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
76%

"Aki embertársát bolondnak nevezi méltó a gyehenna tűzére".

A Megváltó tanítása! Ja, honnan is tudhatnád, hiszen ti az őrtorony propagandáját tanulmányozzátok nem a Szentírást.

Mindenesetre jól teszed, ha beszerzel egy tűzbiztos koporsót.

2009. aug. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

NA erről beszélek! KOmolyan félek tőlük. MIközben arról beszélnek, milyen szelídek, meg minden, gondolkodás nélkül úgy beszélnek az emberekkel, (akikért úgyanúgy meghalt Krisztus, mint értük) mint egy kapcarongyal. MI vagyunk a szemetek, meg az álkeresztények....meg hazudunk, ők nem, mi olvassunk, ők nem, mi érdeklődjünk, de ők nem, stb....nem olyan, mint valami jól átmosott szervezet? És végül is ha valakiket irányítanak, azt tehetnek velük amit csak akarnak. MIért nem akarnak többet tudni a szervezetükről? Vajon akkora félelemben élnek? Tök furcsa.... Elhatároztam, hogy mindig meg fogok állni velük bezsélgetni, és ha becsöngetnek, mindig behívom őket, mert tudni akarom, hogy mi zajlik bennük. Még eddig nem hallottam pozitív tapasztalatokat, de ismerek olyan emberkéket, akiknek sikerült eljönni a szervezetüktől. AZt mondják, iszonyú nehéz a lelki károkat helyre hozni, és csak akkor sikerül maradéktalanul, ha tényleg Isten szólítja ki őket onnan (vagyis valóban a Krisztus hangját hallva) és ha igazi keresztények be-és elfogadják őket.


Ez a tanú is, aki válaszolt, most komolyan!


-A te mocskolódásod soha nem volt tény! Az egy beteg elme szüleménye.


Egyből azt mondja, hogy mocskolódás. Nem simeri az írót, de betegnek titulálja.... (rémisztő)


-Te álszent, magadat "kereszténynek" valló szerencsétlen:

Ítélkezik, ismeretlenül sérteget....


-Vajon elhalgatnád-e az igazságot abban a helyzetben, melyben életeket menthetsz? Mert ha elárulod, akkor minden esély meg van rá, hogy mások belehalnak?


Itt meg megmagyarázza, hogy a tanúk hazudhatnak, de a többi vallás nem????


Annyira Krisztusi, amit tesznek.


Addig nem nyugszom, amíg nem találkozom egy tanúval, aki gondolkodni is szeret. :o)


x.


Képzeld, Jehova Tanúinak volt hogy szembe kellett nézni ilyen helyzetekkel, nem csak a világháborúban, hanem esetenként később is, lehet hogy pont a magadfajta vakbuzgók miatt, akik még szeretni nem tanultak meg, csak gyűlölködni!


Ne örülj, nem fogok párbeszédet folytatni veled, annyit nem ér ez nekem!


Egyébként az első válaszod hitelét játszottad most el ezzel - bizonyítván - hogy mennyire vagy korrekt és igazmondó!

2009. aug. 13. 08:25
 13/35 anonim ***** válasza:
88%

"Itt meg megmagyarázza, hogy a tanúk hazudhatnak, de a többi vallás nem???? "


KULCSMONDAT!

_Jézus azt mondta, hogy a sátán hazug és a hazugságok atyja. Ezek szerint jehova tanúi a sátán gyermekei.Csak beszéltetni kell őket, elszólják magukat, mert a (rossz)indulat vezérli őket nem az értelem.Márpedig a harag rossz tanácsadó.

-És, hogy miért járnak el így?

"a hazugságok és a látszólag megalapozott tekintély megalkotásának útja elvezetett a különböző nézőpontok és heterogén "nyelvjátékok" valóságához. Ez a menekülési út az Internet, a leghatásosabb eszköz melyet valaha is bevetettek az "igazság" és a kaleidoszkóp-szerű vélemények és perspektívák ütköztetésében."

Használhatod bajkeltésre is.

Az Internet kedveli a véleményt és az információt, nem kedveli viszont a tekintélyt és a tekintély legjobb barátját, az "igazságot"

Van egy nagy amerikai intézmény, melynek a neve pontosan "az Igazság". Közel kétmillió követője van az Egyesült Államokban és kb. tizenötmillió a világban (6,3 millió aktív taggal), ezzel a második legnagyobb amerikai eredetű vallás. A mormonok megelőzik számban de ők kevésbé lenyűgözően tekintélyelvűek, mint a szervezet, melyre utalok: az Őrtorony Biblia és Traktátus Társulat, melynek követői Jehova Tanúiként ismertek. Most azonban a Tanúk halálos harcban állnak a másvéleményűek erőivel, és a csatamező az Internet.


[link]

2009. aug. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
55%

Aki ismeri Jehova Tanúit, az úgyis tudja, hogy milyenek, aki pedig még nem, az biztosan nem tőletek fogja.

Nem kell aggódnotok, mindig, minden lejárató szándék visszájára fordúl.


Ugye kedves kérdező, nem véletlen, hogy a tanításainkról eszed ágában sem volt kérdezni, vagy ezirányban kutatni?!

Nyilván sokkal könnyebb személyeskedő vádakkal és álérvekkel lejáratni (próbálni) ezt a szervezet, igaz?


Az lenne a probléma, hogy mi nem fogadunk el semmit, ami más vallásos propagandának számít?

Kérlek szépen ezen oldalakról is kiderül, hogy valószínúleg nincs rá szükségünk, mivel a ma élő Tanúk többsége mindenféle egyház tagja volt korábban, jól ismerjük a tanításaikat. Ez nem igazán mondható el visszafelé.


Mi általában ezért (is) sokkal többet tudunk rólatok, mint ti rólunk (minden nagyképűség nélkül)!

Amit egyesek terjesztenek, annak is a nagy része ferdítés, féligazság, vagy direkt rágalom! És sokszor pont a tekintély árnyékából vádaskodnak.

Nem valós, ha ezen monopol helyzetben lévő egyházak ilyen jellegű, velünk kapcsolatos kijelentései ellenére, éppen minket állít be bárki "nagyképűnek".


Igen, pont az egyik módja az igaztalan propagandának, ha az egyházak a saját bűneiket akarják másokra kenni.

2009. aug. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
79%

"monopol helyzetben lévő egyházak"

Mono-előtag egyet jelöl. Nem lehet több valami monopol.

2009. aug. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
42%

"Nyilván sokkal könnyebb személyeskedő vádakkal és álérvekkel lejáratni (próbálni) ezt a szervezet, igaz? "


Beíratkozhatnál az általános iskola alsó tagozatára, hogy megtanulj magyarul fogalmazni, és írni.



Kérdezőnek

Szerintem azért nem fogadták el a könyvedet, mert nem tudnak olvasni.

Írni (helyesen) és fogalmazni nem tudnak az látszik.

2009. aug. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
64%
Na, erről a szinvonalról beszéltem!
2009. aug. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
66%

"Na, erről a szinvonalról beszéltem!

ma 18:33"


Érdekes nekem két hangszóróm is van mégsem hallottam,hogy "beszéltél".

Egyébként pedig a kérdező kérdésére kellene válaszolni, személyeskedés és őrtorony propaganda nélkül.

De erre jehovatanúi nem képesek, legalábbis itt a fórumon erre még nem volt precedens.

2009. aug. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
55%
Mi ez a nagy ellen propaganda Jehova Tanúival szemben? Ez már a 200. kérdés ezen az oldalon ezzel kapcsolatban. Valki pénzel benneteket vagy csak ennyire ellenségesek és gyűlölközők vagytok?
2009. aug. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
63%
Ki a fene adna pénzt a jehova tanui lejáratására. Nem érnek annyit.
2009. aug. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!