Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Találkoztatok már olyan...

Találkoztatok már olyan Jehova Tanújával, aki nem csak beszélt, hanem érdeklődően kérdezett, és megvizsgálta volna azt is, amit a másiktól hall? Esetleg gondolkodásának eredményeképp felkiált: Atyám, tévedtem?

Figyelt kérdés
Egyik nap megállítottak, és én is szerettem volna nekik egy könyvet adni, de mintha valami leprát nyújtottam volna feléjük. Nekem el kell olvasni az ő könyveiket, de nekik nem az enyémet? :o)
2009. aug. 12. 01:29
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
91%
Neked sem kell:) Gyakran találkozom velük én is, de a könyvekre a "Köszönöm, nem kérem" és a mondandójukra a "Köszönöm nem érdekel, hívő vagyok" mondatokkal viszonylag gyorsan lezárom a beszélgetést. Megtéríteni nem fognak már, áttéríteni meg még kevésbé:)
2009. aug. 12. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
91%
Nekem ilyenhez nem volt szerencsém, csak olyanhoz aki odatette a lábát, hogy ne tudjam az ajtót becsukni, mikor már untam az őrtorony propaganda hallgatását.Egyébként az őrtoronyból idéznek, nem a Szentírásból.
2009. aug. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
87%

Ne is foglalkozz velük! Engem is rendre megállítanak, olyanokkal, hog "Jézus érted is meghalt, nemcsak értem". Én meg erre közlöm, hogy tudom, és tudomásul vettem. Erre általában nem tudnak mit mondani.

A legtisztább, ha közlöd velük, hogy nem érdekel a mondanivalójuk, mert másik vallás híve vagy. Ez be szokott jönni.

2009. aug. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
88%
Nekem egyik volt osztálytársam Jehova Tanúja volt, kaptunk tőlle egy kiskönyvet 8. végén, a fiatalkori problémákról, szerelemről,sexualitásról, stb, ilyen Jehovás kiadásban... Huh, kész agymosás. De mindenesetre érdekes volt látni, hogy mennyire más (szerintem álom) világban élnek...
2009. aug. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
73%
Ilyennel nem találkoztam, de nem is hiszem, hogy valaha fogok.
2009. aug. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
94%
Egy alkalommal az utcán akartak "megtéríteni", de amikor propagandájukat logikus észérvekkel cáfoltam, otthagytak, mint Szent Pál az oláhokat.
2009. aug. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
30%

"Nekem ilyenhez nem volt szerencsém, csak olyanhoz aki odatette a lábát, hogy ne tudjam az ajtót becsukni, mikor már untam az őrtorony propaganda hallgatását.Egyébként az őrtoronyból idéznek, nem a Szentírásból."


Miért nem azzal érvelsz, hogy rád törték az ajtót? Talán az a mese már nem annyira hihető?!


Egyébként, ha valaki hasonló céllal eljön hozzám, és valami irodalmat szeretne adni, szívesen beszélhetünk róla, amből úgy is kiderül, hogy összhangban van-e a Bibliával, vagy sem? Ha nincs, akkor köszönöm, nem kérem!


De Jehova Tanúin kívül nem igazán foglalkoznak ezzel mások.

2009. aug. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
30%

Ja egyébként ezeken az oldalakon a Tanúk rengeteg kérdésre, ellenvetésre válaszoltak már sok témában, tehát nem lehet azt mondani, hogy őket nem érdeklik mások véleménye.

Ha pedig tévednek, el szokták ismerni! Érdekes, máshol meg egyeseknek az a bajuk, hogy kiigazítják kisebb dolgokban a nézeteiket. Beismerik tévedéseiket.

2009. aug. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
86%

"Miért nem azzal érvelsz, hogy rád törték az ajtót? Talán az a mese már nem annyira hihető?! "


"Hazudni" csak jehovatanúinak szabad.Szabad?


a Watchtower teokratikus hadviselés tantétele, mely az tanítja, hogy helyénvaló elhallgatni az igazságot attól "az embertől aki nem jogosult arra" ha ez elősegíti a Watchtower érdekeket. (Reed, 1992; Reed, 1997 129.o., lásd még Franz, 1971, 1060-61. o. és Raines 1996.c). A Watchtower szavaival a Tanúktól megkívánt, hogy "teokratikus hadviselés stratégiát" alkalmazzanak bármely vagy minden olyan személy ellen, aki "farkas-szerű természetű", értve ezalatt bárkit, aki nem fogadja el a Watchtower-t mint Isten szervezetét és Isten népének vezetőjét. Minden más vallás úgy van meghatározva mint gonosz és mely a Sátáné (Franz 1991., Az Őrtorony 1957. 285-286, 288. o. - ez utóbbi cikk később a reprint kiadásokban cenzúrázva lett.)


Reed úgy határozza meg a teokratikus hadviselés stratégiát, mint "elrejteni az igazságot az olyan személyek elől, akik nem jogosultak tudni azt - vagyis hazudni a kívülállóknak amikor szükségesnek ítélik." (Reed, 1995., 40.o). Hozzáteszi a Watchtower meghatározását a hazugságról: megtéveszteni a kívülállókat a szervezet érdekeinek előmozdítása érdekében. Valótlant mondani Isten ellenségeinek nem tekinthető hazugságnak, mivel hadiállapot van Isten serege (JT) és Sátán (a világ többi része) között." Kotwall (1997, 1-2. o.) szavaival a Watchtower tanítása az, hogy "a hazugság és megtévesztés a vallásuk érdekében Szentírásilag helyénvaló. Az ilyen hazugságot 'teokratikus hadviselés stratégiának' nevezik.


[link]


Nem vélemény. BIZONYÍTÉK!

2009. aug. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
27%

A te mocskolódásod soha nem volt tény! Az egy beteg elme szüleménye.

Te álszent, magadat "kereszténynek" valló szerencsétlen:

Vajon elhalgatnád-e az igazságot abban a helyzetben, melyben életeket menthetsz? Mert ha elárulod, akkor minden esély meg van rá, hogy mások belehalnak?


Képzeld, Jehova Tanúinak volt hogy szembe kellett nézni ilyen helyzetekkel, nem csak a világháborúban, hanem esetenként később is, lehet hogy pont a magadfajta vakbuzgók miatt, akik még szeretni nem tanultak meg, csak gyűlölködni!


Ne örülj, nem fogok párbeszédet folytatni veled, annyit nem ér ez nekem!


Egyébként az első válaszod hitelét játszottad most el ezzel - bizonyítván - hogy mennyire vagy korrekt és igazmondó!

2009. aug. 13. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!