Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szűz Mária minek a védő szentje?

Szűz Mária minek a védő szentje?

Figyelt kérdés

2012. okt. 27. 13:54
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
0%

Ezt írtam még az elején: Szűz Mária mindannyiuk égi Édesanyja...


Válasz: "Ez ostobaság! Soha nem volt az ,de nem is lesz."

Kíváncsi vagyok, hogy aki ezt állítja, az hogy értelmezi a következő szentírási sorokat:

"Jézus keresztje alatt ott állt anyja, anyjának nővére, Mária, aki Kleofás felesége volt és Mária Magdolna.

Amikor Jézus látta, hogy ott áll az anyja és szeretett tanítványa, így szólt anyjához: "Asszony, nézd, a fiad!"

Aztán a tanítványhoz fordult: "Nézd, az anyád!" Attól az órától fogva házába fogadta a tanítvány." (Jn 19, 26-27)

Jézus ugyanaz tegnap és ma, mindörökké, amit a tanítványainak mondott, azt minden kor emberének is mondja. Jézus ma is így szól az emberekhez Máriára utálva "Nézzétek, ő az édesanyátok!"

Nem kötelező hinni ebben, lehet szelektálni a Bibliából, hogy valami tetszik, valami meg "nem fér össze a gyülekezet szellemiségével". A Mária-ellenesség egy helytelen felfogásból fakad, amihez egy jó nagy adag katolikusellenesség is társul. Még a történelmi protestáns felekezetek sem vetik el teljesen, ez csak valami új kiforgatás, de hát biztos ez az igazság, és nem a Katolikus Egyháznak és az Ortodox Egyházaknak, amik már 2000 éve ezt tanítják...

2012. nov. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Kíváncsi vagyok, hogy aki ezt állítja, az hogy értelmezi a következő szentírási sorokat:..." (Jn 19, 26-27)


Márk 3:31 Ekkor megérkeztek anyja és testvérei; kint megállva beküldtek hozzá, és hívatták őt. 32 Körülötte pedig sokaság ült, és szóltak neki: "Íme, anyád, a fivéreid és nővéreid odakint keresnek téged!" 33 De ő így válaszolt nekik: "Ki az én anyám, és kik az én testvéreim?" 34 És végignézve a körülötte körben ülőkön, így szólt: "Íme, az én anyám és az én testvéreim. 35 Aki az Isten akaratát cselekszi, az az én fivérem, nővérem és az én anyám."


János 2:1 A harmadik napon menyegző volt a galileai Kánában. Ott volt Jézus anyja. 2 Meghívták Jézust és tanítványait is a menyegzőre. 3 Amikor elfogyott a bor, Jézus anyja így szólt hozzá: "Nincs boruk." 4 Mire Jézus azt mondta: "Vajon énrám tartozik ez, vagy terád, asszony? Nem jött még el az én órám." 5 Anyja így szólt a szolgákhoz: "Bármit mond nektek, tegyétek meg." 6 Volt ott hat kőveder a zsidók tisztálkodási rendje szerint, amelyekbe egyenként két vagy három métréta fért. 7 Jézus így szólt hozzájuk: "Töltsétek meg a vedreket vízzel." És megtöltötték színültig. 8 Aztán így szólt hozzájuk: "Most merítsetek, és vigyetek a násznagynak." Ők vittek.] 9 Amikor a násznagy megízlelte a vizet, amely borrá lett, mivel nem tudta, honnan van, csak a szolgák tudták, akik a vizet merítették, odahívta a vőlegényt, 10 és így szólt hozzá: "Minden ember a jó bort adja fel először, és amikor megittasodtak, akkor a silányabbat: te pedig ekkorra tartogattad a jó bort." 11 Ezt tette Jézus első jelként a galileai Kánában, így jelentette ki dicsőségét, és tanítványai hittek benne.


"...Katolikus Egyháznak és az Ortodox Egyházaknak, amik már 2000 éve ezt tanítják.."


2000 éve ezt tanítják. Na ne!


1. Az apostolok mikor tanították ezt a megtérőknek?

2. Az Ortodox egyházak nem is léteznek 2000 éve!!!!!!!

2012. nov. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!