Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szűz Mária segített már...

Szűz Mária segített már nektek valaha valamiben? Miért hisztek Őbenne?

Figyelt kérdés

2012. júl. 14. 01:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%

Ő Jézuska mamája:)

Nem tudom, hogy segített-e. Egész kis koromban imádkoztam hozzá is, manapság már nem. Isten viszont már segített.

Nem szeretném leírni inkább a véleményem. De szerintem nem is az a lényeg, hogy feltámadt vagy várja-e az ítélet napját a sírban. Isten a lényeg. Mária nem fog Isten akarata ellene tenni. Engem nem zavar, ha valaki szeretettel imádkozik hozzá, tiszteli őt.

2012. júl. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Hazardteam ***** válasza:
55%

Az a "Szűz" Mária akit te Jézus anyjának hiszel, valójában az ősmagyar "nagyboldogasszony" anyaistenkultusz bálványa, SEMMI köze az "eredeti" Máriához, aki Jézust hordta a szíve alatt. Az álam alapítás után, István halálát követő zavaros időszak, a pogány hitre való visszatérni kívánó magyarok lázongásainak leverése után döntött úgy az akkori katolikus egyház, hogy a magyar istenségeket "átkereszteli" biblia szereplők neveivel így "összemosva" és kompromisszumos megoldásként felajánlva. Ezt több országban is megtették, bevett szokásuk volt, de nálunk a "Magyarok istenét" tették meg az atyának, Boldogasszonyt Máriának és a "gyermekistent" kisjézusnak. A többi ilyen ősmagyar vallási figurát meg "szentekkel" cserélték le.


Ezzel szemben, az "igazi" Mária, jézus anyja nem tartott igényt semmiféle ilyen "elismerésre" a biblia több részén úgy szerepel, mint egy jó keresztény, egy a sok közül. Ráadásul "szűznek" sem volt mondható, hiszen maga az újszövetség is beszámol olyan esetekről, mikor jézust az anyjukkal, Máriával együtt meglátogatták a később született TESTVÉREI: Jakab, József, Simon és Júdás és a lánytestvérei, akiket azonban név szerint nem nevez meg a biblia. Könnyűszerrel ellenőrizheted magad is, elég, ha előkapod a bibliádat: Máté 12:46; Lukács 8:19; Márk 3:31; Máté 13:55-56. Az Apostolok Cselekedetei 1:14-ben öccsei és anyja a tanítványokkal imádkoznak, a Galata 1:19 megemlíti, hogy Jakab Jézus testvére volt.


Egyéb idézet:


"A római katolikusok között akadnak olyanok, akik szerint ezek a fivérek valójában unokatestvérek voltak. Ellenben az összes helyen a „fivér” görög megfelelője szerepel. Noha a szó utalhat más rokonra is, a szokványos és szó szerinti jelentése a vérszerinti fiútestvér. Létezett görög szó az unokatestvérre is, de itt nem ezt használták. Továbbá, ha valóban Jézus unokatestvéreiről lenne szó, akkor miért találkozunk velünk olyan gyakran Mária társaságában? Semmi sem utal az anyjával és testvéreivel kapcsolatos szövegkörnyezetben arra, hogy nem a vérszerinti rokonairól van szó.


Egy másik római katolikus álláspont szerint Jézus testvérei József korábbi házasságából származtak. Minden bibliai alap nélkül teóriát gyártottak azzal, hogy József lényegesen idősebb volt Máriánál, nős volt már előzőleg, több gyermeke is született, és megözvegyült, mielőtt elvette volna Máriát feleségül. Ezzel az a probléma, hogy a Biblia még csak nem is utal rá, hogy József nős lett volna, vagy gyermekei lettek volna, mielőtt Máriát feleségül vette. Ha Józsefnek már hat gyermeke lett volna a Máriával kötött házassága előtt, akkor miért nem említi őket a Biblia a Betlehembe (Lukács 2:4–7), az Egyiptomba (Máté 2:13–15) vagy a Názáretbe utazás kapcsán (Máté 2:20–23)?"


Máriához imádkozni nem hogy jó dolog, vagy "tisztelet", de egyenesen BŰN. Imádkozni, CSAK Istenhez szabad, emberekhez nem, akárkik voltak is.


Maga Jézus megadta a módját/sémáját az imádkozásnak:


"És azon a napon nem kérdeztek majd engem semmiről. Bizony, bizony mondom néktek, hogy a mit csak kérni fogtok az Atyától az én nevemben, megadja néktek. Mostanáig semmit sem kértetek az Atyától az én nevemben: kérjetek és megkapjátok, hogy a ti örömetek teljes legyen. Azon a napon az én nevemben kértek majd: és nem mondom néktek, hogy én kérni fogom az Atyát ti érettetek; Mert maga az Atya szeret titeket, mivelhogy ti szerettetek engem, és elhittétek, hogy én az Istentől jöttem ki"


"És akármit kértek majd az én nevemben, megcselekszem azt, hogy dicsőíttessék az Atya a Fiúban. Ha valamit kértek az én nevemben, én megcselekszem azt"


Sokan azzal jönnek, hogy "szűz" Máriát nem imádják, ellenben imádkoznak HOZZÁ(!) mint valami istenséghez. Azzal indokolják, hogy ő valamiféle "közbenjáró". az előzőleg idézett igében egyértelműen az szerepel, hogy Jézus azt mondta, még csak Őt sem kell kérni a "közbenjárásra" mert az Atya úgy fogadja a jézus nevében mondott imákat, mint apa a gyermekei közeledését.


De ettől függetlenül, ha közbenjáró kell..


"Mert EGY az Isten, EGY a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus"


Az JÉZUS!

2012. júl. 14. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%

Szűz Mária ugyanolyan ember volt, mint te vagy én. Igen, egy kiválasztott, mert ő hozhatta világra az Isten fiát, de sem Jézus, sem a Biblia nem emeli őt abba a magasságba, ahová az egyház tette őt.

Csak Istenhez imádkozom, emberekhez nem, mert az bálványimádás.

2012. júl. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
31%
Miért zavar téged az, ha valaki Szűz Máriához imádkozik? Kinek ártott ő?
2012. júl. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Pietrosol ***** válasza:
20%

Szia!


Lehet sehol nem lennénk már,néhány elejtett "jézusmária" nélkül!Nézz utána mi volt az ana-hita,miből származik az ana-lógia,és milyen ősi,gyakorlati bölcsességek rejtőznek ebben,a világ működésének megfejtéséhez!


Szia ma 08:10!


"Csak Istenhez imádkozom, emberekhez nem, mert az bálványimádás."


Ha ezt az istent Jehovának nevezik,akkor ez is bálványimádás.Őt is emberek hozták létre,majd a nevében raboltak,gyilkoltak fosztogattak és földjeikről űztek el embereket!

2012. júl. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
43%

4-es, engem nem zavar, csak Isten ellen vét.

5-ös, ez már egy másik kérdés témája, nem hitvitára jöttem ide.

2012. júl. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Első bocs de hogy lehet a Megváltót Jézuskának hívni??? Két évesen még ok, de felnőttként??? :O
2012. júl. 14. 16:56
 8/21 Hazardteam ***** válasza:
91%

Szerintem úgy, hogy túl sok karácsonyi levelezőlapot látott, bibliát meg nem igazán. Sokan az Atyát is ilyen térdig érő szakállú, félig béna öreg fószernek képzelik, aki valami felhő játókeretre támaszkodva kuksizik szigorú arccal odafentről, mint valami retardált loser, a SzentLélekről azt hiszik, egy galamb, az angyalokról meg olyan képük van, mint pufók, felhőn könyöklő kisgyerekekről karikával a fejük felett, ahogy bugyután vigyorognak szóval.. Most így elképzeltem Mihályt, ahogy harcol Média gonosz angyali fejedelmével:) Biztos legóztak, meg fakardokkal csápelték egymást:))


Olyat is hallottam már, hogy valaki a halelújára azt hitte Hale Lujza sz'al én már semmin nem lepődöm meg..

2012. júl. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
64%

Hazardteam csak finoman, nehogy neked meg az ördög szúrjon a valagadba vasvillával:).

Mi bajatok van a Jézuskával? Utáljátok a gyerekeket?

Jobb lett volna, ha azt mondom, hogy a hatalmas, félelmetes, rettentő megváltó!

Mellesleg sem nem gyerek, sem nem felnőtt. Úgy hogy ezen fölösleges vitázni.

2012. júl. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
kiskoromban nekem is úgy tanították a nagymamáék, hogy Jézuska. De egy kisded nem képes legyőzni a sátánt, magára venni a bűnöket stb. Nem bántani akartunk ezzel, csak jó lenne már leszámolni ezekkel az elterjedt hazugságokkal
2012. júl. 14. 20:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!