Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szűz Mária segített már...

Szűz Mária segített már nektek valaha valamiben? Miért hisztek Őbenne?

Figyelt kérdés

2012. júl. 14. 01:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"Hazardteam csak finoman, nehogy neked meg az ördög szúrjon a valagadba vasvillával:)."


Ezen jót nevettem xD

2012. júl. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Hazardteam ***** válasza:
90%

"Hazardteam csak finoman, nehogy neked meg az ördög szúrjon a valagadba vasvillával:)"


Szúrt már belém eleget, olyanokat is, amibe Isten segítsége nélkül konkrétan beledöglöttem volna, kezdve a csecsemőkoromtól, mikor 2x majdnem meghaltam. De értem a viccet, szóval no para. Most én "szúrkálom" őt.


"Mi bajatok van a Jézuskával? Utáljátok a gyerekeket?'


Ilyet szerintem senki nem mondott, még utalás szintjén sem. Ha elolvasod a történelmi hátterét az egésznek és hogy honnan ered ez a "jézuskázás" (ősmagyar "gyermek isten") akkor szerintem megérted miért nem fekszik. egyébként meg imádom a gyerekeket, totál odavagyok értük és ámulattal nézem minden megnyilvánulásukat:)


"Jobb lett volna, ha azt mondom, hogy a hatalmas, félelmetes, rettentő megváltó!"


Félelmetes maximum annak lehet, aki kezdettől fogva "embergyűlölő gyilkos" akinek egyetlen célja, hogy "öljön, lopjon és pusztítson" szemben a messiással, megváltóval, krisztussal: Jézussal, aki azért jött erre a világra, hogy "életünk legyen és bövölködjünk" és hogy helyrehozza azt a kárt, amit az emberiség ellenségei és maga az emberiség is okozott saját magának. Meg hogy kifizesse a váltságdíjat, az "árat".


"Mellesleg sem nem gyerek, sem nem felnőtt. Úgy hogy ezen fölösleges vitázni"


Felesleges vitázni, ez ok. De az állításoddal van egy kis baj, megjegyezni lehet: Mi az, hogy "sem nem gyerek, sem nem felnőtt"? Az ilyet régiesen "ifjúnak" hívják/hívták, amikor az ember már nem is gyerek, de még nem is "férfi", vagy "nő", átmeneti állapot. Jézus tudtommal földi szolgálata idején, már FELNŐTT férfi volt, az akkori zsidó hagyományok szerint pedig 30 éves kor alatt nem tekintettek "férfinek" senkit. Ezen kívül ács volt, kemény fizikai munkát végzett a szolgálata megkezdése előtt is, szóval, ha most eléd állna, nem mondanád külsőre azt, hogy "se nem gyerek-se nem felnőtt". Ezen kívül ő a Seregek Ura , egy hadvezér. Nem tudom hány katonát láttál eddig, de nem jellemző nagyon rájuk, hogy gyerekesek, vagy éretlenek lennének, vagy kis teszetosza, tüdőfejű, nyálcsorgató hülyegyerekek. Sorolhatnám tovább, de szerintem ennyiből is érthető, hogy nem valami képlékeny kis pudding volt, már akkor sem:) Elég nehéz lett volna vinni egy 100kilós keresztet azon a "pár" km-en ki a városon kívül egy dombra egy csecsemőnek szerintem..


Egyébként, ha már az ősmagyarokról (is) írtam, úgy igazságos, ha azt is megemlítem, hogy a fele társaság már etelköz előtt is keresztény volt, csak nem "római" keresztény, hanem "szkítiai".

2012. júl. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Hazardteam ***** válasza:
93%
Jut eszembe: Ki az abszolút apáca? Akinek már az anyja is az volt. :)
2012. júl. 15. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

He-he, jó vicc :)


Köszi a normális válaszod Haz:)

Örülök, hogy életben maradtál és annak is, hogy a mi szerető atyánk veled van és segít neked.

Én sem bántani akartalak a kommentemmel. Nem régen viszont jelezték, hogy egy kicsit durván, nyersen, támadóan válaszolsz (amin többen megsértődnek). Csak ezért írtam azt a "poént".

Tudom, hogy te az igazságot keresed, véded és keményen ki kell mellette állni...Nem mondom, hogy ne így cselekedj. Csak ha barmságot olvasol, számolj kettőig:)

Egyáltalán nem volt célom, hogy Jézust lekicsinyítsem vagy pogány istent csináljak belőle.

Szeretetből írtam a Jézuskát, meg Máriára gondoltam a mamája alatt, aki a Bibliában is van.

Tudom, hogy a katolikus egyház kicsit túlzásba viszi a tiszteletét. De megnéztem nem rég néhány filmet és elbizonytalanodtam azzal kapcsolatban, hogy jó vagy rossz Máriát kérni vagy sem. De jobb tényleg Istent kérni, esetleg Jézust.


Isten áldjon és vigyázon rád;)

2012. júl. 15. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Hazardteam ***** válasza:
Köszike:) A stílusomon biztos van még mit csiszolni, viszont inkább legyek bunkó, de igazsághoz hű, mint istenkáromló bájologva. Jázus is volt "Jézuska" persze, sőt, úgy megnézném(tem volna), ha lehetséges lenne, biztos gyönyörű és aranyos kisbaba volt, főleg, hogy csak félig volt ember és az emberbabák is annyira szépek:) Csak hát, már megnőtt jó régen. Egyébként most se csúnyább:) Olyan méltósággal és erővel senki nem jár, mint ő, a haja meg külön megérne egy "misét". Én is köszi a "normális választ":)
2012. júl. 15. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Mulder614 ***** válasza:

"Jézus ezt mondta neki: „Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csakis énáltalam:"


Ezek szerint felesleges lenne bármit is kérned Máriától.

A biblia sehol nem említi azt hogy imádkozni kellene hozzá, vagy bármi segítséget kérni tőle.

2012. júl. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
én nem imádkozom hozzá, nem is akarok, az emberek véleménye érdekelt a témában.
2012. júl. 16. 10:22
 18/21 anonim ***** válasza:
Ha valaki Máriához imádkozik az igazából egy okkult démonhoz imádkozik
2012. júl. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Én sose imadkoznek olyanhoz aki megcsalta a parjat es nembirta vallalni a kovetkezmenyeit:) inkabb hazugsagokat talalt ki
2015. máj. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Kedves ateisták e fórumon! Nagyon felvilágosultnak gondoljátok magatokat, ugye? Az érveitek nem ezt tükrözik. Iskolás, földhözragadt. Olvastatok ti már komolyabb értekezéseket - pro vagy kontra - a transzcendens, avagy a materiális világképről? Műveltség nélkül nincs értelme a vitának.
2015. máj. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!