Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szűz Mária minek a védő szentje?

Szűz Mária minek a védő szentje?

Figyelt kérdés

2012. okt. 27. 13:54
1 2 3 4 5
 11/42 Ila7 ***** válasza:
39%

Számomra ez a kérdés egy vallás és kultörténeti kérdés.

Az tény, hogy a katolikus vallás ismeri a szentek és védőszentek fogalmát. Elfogadja, hogy egyes szentek közbenjárását lehet kérni. Így több meghalt szentnek van "speciális feladata". Többek közt annak a szentnek is, akit a Biblia Szűz Máriaként mutat be.

Attól, hogy ezt pl. a református egyház nem fogadja el, attól még egy katolikus ember hihet benne. Hihet, vagyis ez hit kérdése. Épp úgy, mint a Biblia.

A Bibliában leírtakat is csak hinni lehet, mert tudni nem tudhatja senki sem. Ha lehetne tudni, akkor nem vallás lenne, hanem tudomány.

2012. okt. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
21%

Vidiripi


János 14:6 Jézus így válaszolt: "Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.


Azt jelenti ki Jézus hogy csakis ő általa.

2012. okt. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
22%

Vidiripi!

Van egy félbehagyott beszélgetésünk Biblia-ügyben, ahol eddigelé megállapítottuk, hogy a Biblia nem egyedüli forrása a keresztény hitnek )legalábbis én megállapítottam:)


Másrészt, (s ez nemcsak neked szól) aki nem akarja tisztelni Jézus édesanyját, annak nem kell, de azok nevében, akik édesanyánkként tiszteljük, kikérem, hogy ilyen hangnemben beszéljetek róla! És újra és újra azt kell kérdeznem, ha egy kérdés olyan témáról szól, amihez érdemben nem tudtok hozzászólni, akkor miért írtok olyasmit, aminek semmi köze a témához? Miért provokáltok, idéztek be kiragadott bibliai verseket -- komolyan azt hiszitek, hogy ezzel bárkit "megtérítetek", vagy bármilyen módon hasznot hajtotok? Vagy csak szórakoztok, mint a hülyegyerek a homokozóban, aki szétrúgja a másik homokvárát?

És most önkritikát gyakorlok, mert én sem a témához szóltam hozzá.

2012. okt. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
38%
Az a baj kedves elottem iro,hogy itt olyan dologrol van szo ami soha nem volt benne a bibliaba,es ennek ellenere ti megis ugy tesztek mintha ez az egesz Maria kultusz valoban biblikus lenne,pedig nagyon jol tudjatok,hogy semmi koze a bibliahoz vagy a kereszteny elethez.
2012. okt. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
100%

Nincs benne a Bibliában... Egyrészt, ki mondta, hogy benne kell lennie a Bibliában, másrészt meg miért gondolod, hogy ha te nem találod, akkor az nincs is benne? Fel sem merül benned soha az, hogy tévedhetsz? Lehet, hogy úgy gondolod, hogy benned a Szentlélek az, aki tévedhetetlenül érti az Írást, csak tudod, én is rá hivatkozok. Egyikünk téved, mert összekeveri a saját tudását és érzéseit a Szentlélekkel. Vajon melyikünk az?

Ha legalább olyasmit támadnál, amit ismersz és értesz...

2012. okt. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
60%

Vidiripi


"Ha legalább olyasmit támadnál, amit ismersz és értesz..."


Akkor ismertesd meg!


"Másrészt, (s ez nemcsak neked szól) aki nem akarja tisztelni Jézus édesanyját..."


Nem az édesanyja csak a szülőanya.

2012. okt. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
60%
Nos szeretnem ha valaki bebizonyitana nekem a bibliabol,hogy Maria pl a kozbenjaronk,es lehet hozza imatkozni,vagy a tobbi szentekhez akik meghaltak?Es igenis egy kereszteny felfogasnak benne kell legyen a bibliaban,kulonben nincs semmi alapja,mert a keresztenysegunk az nem egy hagyomany,hanem bibliai alapokon kell hogy legyen.
2012. okt. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:

Először neked kellene bebizonyítanod azt, hogy csak az lehet keresztény igazság, ami konkrétan benne van a Szentírásban, méghozzá a Szentírásból, mert ez is egy keresztény igazság...

Egyébiránt a Szentírás elégszer beszél arról, hogy a hívők közbenjárnak egymásért, a köztük lévő szeretetkötelék miatt, amit hitvallás a "szentek közössége" kifejezéssel ad vissza; no meg mindenki másért az egyetemes felebaráti szeretet alapján. Jézus egyedüli közvetítő-közbenjáró mivolta is ezzel összefüggésben jelenik meg.

Ha elfogadjuk azt, hogy a már meghalt igazak Istennel élnek (hiszen örök életük van), akkor mint élők és a szentek közösségének tagjai továbbra is a szeretet kötelékeivel kötődnek hozzánk, vagyis közbenjárhatnak értünk, és ezt kérhetjük is tőlük (ahogyan egymástól is kérjük). Jézus Krisztus közvetítő az Isten világa és a miénk között, olyan hidat alkotva, amin keresztül fennmarad a kapcsolat.

(Ui.: bocsánat, hogy nem keresgélem ki a pontos helyeket, amelyekre hivatkozok, de túl fáradt vagyok most hozzá.)

2012. okt. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
Hat olyat nem talalsz hiaba is keresel, hogy halott emberekhez imatkoztak volna,valakiert imatkozni nem azt jelenet hogy valakihez imatkozni.
2012. okt. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:

Vidiripi


18. válaszoló!


"Ha elfogadjuk azt, hogy a már meghalt igazak Istennel élnek (hiszen örök életük van), akkor mint élők és a szentek közösségének tagjai továbbra is a szeretet kötelékeivel kötődnek hozzánk, vagyis közbenjárhatnak értünk,..."


1Thesszalonika 4:15 Azt pedig az Úr igéjével mondjuk nektek, hogy mi, akik élünk, és megmaradunk az Úr eljöveteléig, nem fogjuk megelőzni az elhunytakat. 16 Mert amint felhangzik a riadó hangja, a főangyal szava és az Isten harsonája, maga az Úr fog alászállni a mennyből, és először feltámadnak a Krisztusban elhunytak, 17 azután mi, akik élünk, és megmaradunk, velük együtt elragadtatunk felhőkön az Úr fogadására a levegőbe, és így mindenkor az Úrral leszünk.



Az Úr igéjével. Elfogadom hogy amiről beszélsz azt az Úr igéje nem támasztja alá.

Jézus a közbenjáró s ő az egyetlen nincs senki más.

2012. okt. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!