Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik keresztény egyház áll...

Ms91 kérdése:

Melyik keresztény egyház áll legközelebb az első századi gyülekezethez és miért?

Figyelt kérdés

Azaz melyik mai keresztény egyház, gyülekezet az, ami leghűebben visszaadja Jézus és az apostolok tanításait?

Érveket is szeretnék olvasni.



2012. okt. 8. 17:54
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
56%

Hit Gyülekezete.

Kb. ugyanúgy üldözik őket manapság. Valószínűleg ugyanazon okból.

2012. okt. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
31%
Csak a Római Katolikus Egyház, illetve a Görögkeletiek mondhatják el, hogy az apostoli utódlás folyamatosan biztosítva van. Ezért most csúnyán le leszek pontozva, de ez így van, a többi gyülekezetben ez megszakadt, persze ettől függetlenül ők is Jézust követik.
2012. okt. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
29%
Saját bevallása szerint mindegyik. Az indok: Saját általuk kreált (fordított) Bibliába vagy az eredetiből szelektíven kiválogatott igékre hivatkozva.
2012. okt. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
65%

Katolikus egyház? Ez most komoly?

Az első válaszolónak adnék igazat.A Pünkösdi Karizmatikus Mozgalom egyháza reálisan, kizárólag a Biblia tanításaira alapoz.

2012. okt. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
79%
Én hites vagyok, de bevallom, egzaktul nem tudom. Ugyanis sok gyülekezet (most főleg kisebbekre gondolok) van, amit nem ismerek, csak hallottam, hogy vannak, és csak kb. tudom, hogy melyik irányzatot követik. Egyébként mindenhol lehetne olyan dolgot mutatni, amit nem teljesen bibliai módon csinálnak (mielőtt valaki megkérdezi: igen, nálunk is).
2012. okt. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
És nálatok például mit?
2012. okt. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
18%

Én katolikus vagyok és egyetértek a második válaszolóval.

Ez persze nem azt jelenti hogy a katolikus egyház tökéletes hanem azt hogy nincsenek tanításbeli különbségek.

2012. okt. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
80%
Én úgy tudom a katolikus egyházban pl. vannak NEM Istenhez szóló imák, amelyek azért valljuk be, a Biblia tanításaival összeférhetetlenek.
2012. okt. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
44%

@ Nemvagyok:


Amennyi kérdésben már válaszoltál, ha el is olvastad mások kommentjeit is, tudnod kellene, hogy csak a Jehova Tanúinak van saját fordításuk, más egyházaknak nincs. A különböző igehelyekre való hivatkozás viszont igaz. :)

2012. okt. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
80%

apostoli utódlás?

Jézus hol mondott olyat hogy pápa kell az egyház élére??????????????????????

tévtanítók

2012. okt. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!