Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te hiszel Istenben?

Te hiszel Istenben?

Figyelt kérdés

Csak egy kíváncsi kérdés. Semmi rossz szándék nincs benne.


Legyetek szívesek megindokolni hogy miért igen, vagy miért nem.

Köszönöm.



2012. aug. 6. 14:46
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
16%

"De a vallásosak csőlátással rendelkeznek :)"



Hogy neked milyen igazad van! Meg tudnád erről győzni az ateista vallás képviselőit is?


( a vallás, mint fogalom, a Bibliában egyszerűen nem létezik. A Biblia csak hit-et ismer. Lehet hinni bálványokban, vagy az egy igaz élő Istenben. Én, mint keresztyén vallok valamit, amit bizonyítani nem tudok. Az ateista is vall valamit, amit bizonyítani ő sem tud. Az evolúció nem tudományosan bizonyított tény, olyan létfontosságú kérdésekre nem tudnak válaszolni, mint, hogy az élettelen anyag hogyan kelt életre, hogyan ébredt tudatra, mitől kezdett el gondolkozni, stb. És ne mond hogy ezekre a kérdésekre meg van a válasz, vagy hogy ezek nem lényegesek. Úgy hogy egyenlőre az ateizmus sem tud tudományos tényeken alapulni, csak tudományos feltevéseken. Na most tegyük fel, hogy tévednek.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. aug. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
92%

Őszintén megmondom, az én családom eleve nem vallásos, engem nem így neveltek. Nagyapám bányász volt, csatlakozott a néppárthoz, így édesanyámat nem keresztelték meg. A családból egyedül apámat, akinek meg olyan sz.r gyerekkora volt, hogy 16 sem volt, mikor hitetlen lett.


Kisebb koromban rengeteg rossz történt velem egyetlen év leforgása alatt (ezt nem részletezném, úgysem olvassa el senki). Ekkor elkezdtem gyűlölni Istent. Aztán rájöttem, hogy hülyeség az egész, hiszen rengeteg olyasmit tanultam később, főként a történelem tantárgy által, amely bebizonyította számomra, hogy Isten nem létezhet. Irodalomból pedig tanultam, hogy az egész messianisztikus látomásszemléletet a görög eposzokból vették át, s habár állítólag valóban létezett Jézus, majdnem az összes bibliai történetnek és Jézus-i tanításnak is vannak előzményei, tehát bebizonyosodott, hogy ezek a Bibliában még csak nem is eredeti történetek az amúgy is szürreális mesék.

A többi baromságról, hogy Krisna, meg Mohamed inkább ne is beszéljünk... A buddhizmusban még látok némi rációt, de azt sem tartom valószínűnek.


Ha Istennek nevezzük azt az energiát, ami bizonyítottan kering a világűrben, amely jelen van minden élőlényben, azt az erőt, melyet "életerőnek" is aposztrofálunk, azt az erőt, ami az egyedülálló családanyát, aki 3 gyermekét neveli minden napon átsegíti és ad elég erőt ahhoz, hogy hazatérve átnézze a gyerekek leckéjét és olvasson nekik, azt az erőt, ami bátorságot ad a nagy lépések előtt, azt, ami erkölcsi tartást ad nekünk a mindennapokban, akkor igen, hiszek benne!


18/L

2012. aug. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszek benne, mivel nem volt részem vallásos nevelésben, magától meg nem alakult ki bennem istenkép.
2012. aug. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 Antimod ***** válasza:
87%

"Ha Istennek nevezzük azt az energiát, ami bizonyítottan kering a világűrben, amely jelen van minden élőlényben"


Pontosan ezt érzem én is. És az igazi istenhit szerintem az, amit mi magunk fedezünk fel magunk körül, nem pedig az, amit születésünktől fogva (vagy később) belénk súlykolnak.


A vallások istenképei szerintem azért kissé "gyermetegek", mert máshogy nem tudják megragadni úgy a lényeget, hogy azt a legprimitívebb ember is megértse, pedig ez a lényeg. Egy mindent átható, láthatatlan, mégis tudatos életenergiát nem fog tudni hova tenni egy egyszerű ember. Éppen ezért szerintem is a buddhizmus tálalja leginkább a lényeget (nem hiába az indiai és környéki emberek a legintelligensebbek), de ez távolról sem jelenti azt, hogy buddhista vagyok, és valamely igazság minden vallásban jelen van. A keresztény hitet is lehet rendkívül egyszerűen és elvontan is értelmezni.

2012. aug. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

keresztény nevelést kaptam/kapok, egyházi suliba járatnak ennek ellenére a válaszom: NEM!

csakhogy Stephen Hawkingot idézzem: "nem szükséges azt hinnünk, hogy egy magasabb rendű lény csak úgy, jószándékból teremtett nekünk egy világot/valóságot"

15F

2012. aug. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

"több ilyen hittel kapcsolatos témához is írtam már és egytől egyig mind letörölték, pedig nem volt semmi trágárkodás benne"

Én is jártam már így,olyan helyen ahova beférkőztek a ... papok.Moderátornak.

Hogy törölnek vagy kitiltanak az semmi de ha tehetnék akkor

máglyára küldenének.Nem hülyék ám a papok.Itt se sértheded meg őket még az igazsággal sem.

2012. aug. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 Hitchens ***** válasza:
100%

Nem. Miért nem? Mert nincs semmi alapja.


Istenben hinni egy emberi önáltatás. Egyszerűbb meggyőzni magunkat, hogy igen Isten figyel ránk, vigyázz ránk, lehet hozzá beszélni, mint elfogadni, hogy senki nem ránt el a kocsi elől, senki nem fog megmenteni a halál torkában, nem lesz jobb jegyünk ha imádkozunk. Senki nem fogja a természet törvényeit felfüggeszteni a mi javunkra, csak azért mert kértük. Igazságtalanságok megtörténnek és senki nem fog közbeavatkozni, hogy nekünk kedvezzen. És senki nem fog várni ha meghalunk. Könnyebb azzal áltatni magunkat, hogy a halál nem a vég.


Kegyetlen, de az önáltatástól nem lesz kevésbé az.

2012. szept. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!