Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hiszel istenben? És ha igen,...

Hiszel istenben? És ha igen, miért?

Figyelt kérdés
2010. aug. 26. 18:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

Igazából nem az ember alkotta dogmatika és alaki kötelmek (vallás) alkalmazásával megalkotott istenképben, de valamiben, ami felette áll mindennek, igen. Én leginkább "az univerzum"-nak szeretem nevezni. Egy összetartó erőnek, egy, a vonzás törvényét is alkalmazó központi vezérelvnek.

Nekem semmi bajom a vallásosokkal sem, engemet is megkereszteltek, de egyszerűen nekem nem jönnek be azok az alaki dolgok, amiket az ember megalkotott és úgy gondolja, hogy jól teszi és úgy kell tennie. (Mindenre értem ezt, ami egy vallásgyakorlás során előfordul: imák, templombajárás, gyónás, együtténeklés, keresztetvetés stb stb stb)

Én ezeket az alaki kötöttségeket és emberalkotta színjátékokat nem szeretem. Ilyetén módon akér eretneknek is bélyegezhet bárki, pedig hívő vagyok. A magam módján.

2010. aug. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
igen hiszek Istenben!
2010. aug. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
28%
nem. önmagamban hiszek.
2010. aug. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
28%
Nem hiszek semmiben
2010. aug. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%
nem, de tiszteletben tartom azokat akik hisznek :) persze nem mindegy hogy miben, a népámító sarlatánokat meg ütöm-vágom ahol érem :D (lásd: jósok, átkos-szerelmikötéses zsenik, természetgyogyók stb)
2010. aug. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
azt gondolom, ha valakinek hinnie kell valamiben ahhoz h teljes legyen az élete, akkor nem boldog. hisz ha valaki boldog,mindene megvan, akkor nincs szüksége hinni, imádkozni.
2010. aug. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:

Amint bebizonyosodik hogy létezik, hinni fogok benne. Sokan félreértelmezik magát a keresztény vallást és Istent magát, őket hívjuk szentfazekaknak. Ők hajlamosak azt hinni, hogy az egyház és a kereszténység egyenlő a békével, a szabadsággal, a megnyugvással és minden hasonló pozitív dologgal, és amelyeket egy felsőbb hatalom szolgáltat nekik. Néhány dolgot elfelejtenek: kereszténység címszó alatt hihetetlen vérontás ment végbe, főleg a középkorban (lásd Keresztes hadjáratok, Gyermekek hadjárata, stb). Az inkvizíció számos forradalmi eszméket valló emberrel vonatta vissza a tanait vagy égette el őket máglyán, és még sorolhatnám. A katolikus egyház világiasodása megint egy más történet (búcsúcédulák, stb).

Egy kérdésem még van továbbá: a világ más vallásainak esetleges istenei hol vannak? Ha önző módon azt állítjuk, hogy csak a mienk létezik, akkor a Föld összes többi vallása elveszíti értelmét. Viszont hogyha például a muszlimoknak "van igazuk", akkor a "mi istenünk" nem létezik, helyette ott van Allah. Mindenki kiérzi belőle az ellentétességet? Helyes. Angliában volt egy kampány, ami így hangzott: "Forget God, live your life!". Elgondolkodtató. Mi lenne akkor, ha egyik napról a másikra nem hinnénk Istenben? Gyakorlatilag semmi. Nem csapkodnának villámok az égből, nem lenne özönvíz, a hétcsapás sem jönne el. Mindenki élné tovább az életét, azzal a különbséggel, hogy egy istentiszteletnyi idővel több szabadidő marad nekik. A többi javarészt jelentéktelen változás ecsetelésével nem untatnálak titeket.

2010. szept. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
21%

Tik hót barmok vagytok, mar neharagudjatok ram, de amitt írtok az total káosz, és butaság, hát nemtudtam vegig olvasni, olyan szégyen....

Sajnalom, hogy ezt kell mondjam, de muszaj vagyok, és ha tudni akarjátok 1 Isten van, o teremtette a foldet es az embereket, o neki koszonhetitek, hogy meg eltek, hogy valamikor valami jol sul el, és véletlen szerencse...igen, Isten segítségével. Aki nemhisz Istenben, az maga nem ember, az az ordog!!!!

Nemértem, hogy valaki hogy lehet iályen ...hogy nemhisz abban, aki segít rajta, aki mellete van joban roszba....nemertem.

Az sem erdekel, ha most vissza pics..tok, de kar azokert, akik hisznek, és olyanok miatt szenvednek, akik tonkreteszik az egesz vilagot, karomkodnak, szitkozodnak.

Majd nemsokara eljon meg AZ A NAP, de mindanyian sírni fogtok, hogy nemhittetek....Csak nefeledjétek szavaim

2010. szept. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Elfogadni azt hogy létezhet, és hinni benne, más kérdés. Tudod, hogy léteznek hősies emberek, mégsem biztos hogy hinnél a hősiességükben illetve bennük annyira, hogy rájuk bízd az életed.

Én továbbra is önmagamban hiszek, mert tartom azt a véleményt, hogy a nagyöreg vagy nem mindenható, vagy nem jó.


Drága előző, nem azért pontozlak le, mert te hiszel, hanem mert ilyen módon közlöd a véleményed.

2010. szept. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!