Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hiszel istenben? És ha igen,...

Hiszel istenben? És ha igen, miért?

Figyelt kérdés
2010. aug. 26. 18:10
1 2
 11/18 zanatkornel válasza:

Egyházi suliba járok Szeptember 1-től, és igen


Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában,

Hiszek egy isteni örök igazságban,

Hiszek Magyarország feltámadásában.

Ez az én vallásom, ez az én életem,

Ezért a keresztet vállaimra veszem,

Ezért magamat is reá feszíttetem.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe,

Szeretném égetni reszketők lelkébe,

Lángbetűkkel írni véres magyar égre:

Ez a hit a fegyver, hatalom és élet,

Ezzel porba zúzod minden ellenséged,

Ezzel megválthatod minden szenvedésed.

(részlet a Magyar Hiszekegyből!)

2010. szept. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:

09-02 16:31-as válaszoló:

Tudod mit? Majd ha eljön A NAP, akkor majd jól az orrunk alá dörgölheted, hogy bezzeg ha hittünk volna benne. Addig is, mi éljük az életünket. Az ilyeneket mint te, hívják úgy hogy szentfazék ;)

2010. szept. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:

09-02 16:31-es válaszoló:

Aki nem hisz istenben az maga az ördög? Hogy is van ez?

Megmondom kiket lehetne (akár) ördögként beállítani: furán hangozhat, de magát az EGYHÁZAT. Miért? Nos: "szent" inkvizíció. Dereng valami? Több ezer ártatlant gyilkoltak le "isten nevében", többek közt kegyetlen kínzásokkal és/vagy élve (máglyán) elégetéssel. Pénzt szedtek az emberektől, hogy elnyerjék a "bűnbocsánatot", lásd búcsúcédulák. A középkor idején hatalmas gátat vetettek a fejlődésnek: forradalmi eszméket valló tudósokkal vonatták vissza a tanaikat, ezzel évszázadokkal visszavetve a fejlődést.

"de kar azokert, akik hisznek, és olyanok miatt szenvednek, akik tonkreteszik az egesz vilagot, karomkodnak, szitkozodnak."

Tőled idézek: pics..tok, hót barmok...

A NAP feltehetően nem mostanában fog eljönni, majd 2000 évig nem történt semmi, szerintem nem is fog még jó darabig.

Jóban rosszban mellettünk lenne? Segítene rajtunk? Ha mondanál konkrét eseteket, amikoris BIZONYÍTHATÓAN isten segített neked valamiben, elhiszem hogy tényleg így van. Ilyen beszűkült látókörű szentfazekat mint te, ritkán látok.

Javaslom, hogy menj végre ki a való életbe, ismerd meg a való életet, stb. Ha van némi szabadidőd, javaslom, olvasgasd A fajok eredetét Darwintól. Lebilincselő olvasmány...

2010. szept. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:

Érdekesség:

[link]

2010. szept. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Hiszem,hogy Isten létezik,ugzanis ez nyilvánvaló a teremtésművéből.Annyira csodálatosan alkotta meg a Földet és a világegyetemet.Minden természetben megfigyelhető kőrforgás hozzájárul az élet fennmaradásához.Ugyanakkor annak idején tökéletes körűlményeket teremtett számunkra.Máskülönben Isten láthatatlan,de a teremtésmű feltárja Isten létezését.Ezt szemléltethetnénk a széllel; nem látjuk a szelet,de hiszünk a létezésében,ugyanis érezzük a hatásait.
2010. szept. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

09-15 17:08-es válaszoló


"Annyira csodálatosan alkotta meg a Földet és a világegyetemet"

Igen, megteremtett minket, csodálatos lényeket (embereket) is, akik a bolygó leggonoszabb, legkegyetlenebb teremtményei vagyunk. És még finoman fogalmaztam.

Azok az emberek, akik abban hisznek, hogy Isten teremtette a világot, egyszerű elméjűek, beszűkült látókörűek. Vagy csak lusták belegondolni az univerzum működésébe. Mert nem egyszerűbb azt hinni, hogy egy felsőbb hatalom teremtett mindent, mint belegondolni abba, hogy mégis hogyan alakulhatott ki az univerzum? Ha ezt a témát akarjuk fejtegetni, el kell távolodnunk az idő fogalmától. Mivel ha az időt megpróbáljuk belevenni az univerzum kialakulásának teóriájába, bizony csalódnunk kell: ha az univerzum valamikor kialakult, mi volt előtte? És azelőtt? És azelőtt? Az idő univerzum-elméletbe való ültetésével csak egy ördögi körbe jutunk. Ez a nagy feladat, megérteni az univerzum működését. De aki nem akar ilyesmikről tudni/túl magas neki az ilyen, az nyugodtan ürítse csak ki a kis elméjét, menjen vissza a házába és nézzen valami számára értelmeset a TV-ben (Budapest TV, telejósda, stb)...

2010. szept. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Igen,hiszek Isten létezésében,mert:

Vegyük például a természeti tőrvényeket.'Paul Davies fizikus és iró rámutat,hogy a tudomány nagyszerüen meg tudja magyarázni a fizikai jelenségeket,mint például az esőt.De "amikor olyan kérdésekkel kerülünk szembe,mint például miért vannak tőrvények a természetben,akor már nem annyira egyértelmű a helyzet-jelenti ki a fizikus.-Ezekre a kérdésekre nem igazán adnak választ a tudományos felfedezések.A legtöbb olyan kérdés,mely csakugyan fontos,ugyanaz ma is,mint a civilizáció hajnalán volt,és még mindig nem hagynak nyugodni bennünket."Nem csupán az itt a lényeg,hogy a természetben szabályszerüségek vannak-irta Antony Flew Brit filozofus 2oo7ben-,hanem hogy ezek a szabályszerüségek matematikailag pontosak,egyetemesek és >egymásba fonódnak<."Einstein azt mondta,hogy a természetben látható törvényszerüség az értelem megtestesülése.A kérdés az,hogy hogyan jött létre ilyen formában a természet.Minden bizonnyal ez az a kérdés,melyet a tudósok Newtontól kezdve Einsteinig és Heisenbergig feltettek-és meg is válaszoltak.A válaszuk ez volt:isteni értelem"Sok köztiszteletben álló tudós nem gondolja azt,hogy tudománytalan hinni egy intelligens Ősokban.Emellett az az állitás,hogy a világegyetem,a tőrvényei és az élet csak úgy magától jött létre,intellektuálisan men meggyőző.A mindennapok jol bizonyitják,hogy a tervezés-különösen,ha az magas fokú-tervezőt igényel.Vegyük például az élet eredetét.Az evolucionisták könnyen elfogadják magyarázatnak azt,hogy az élet eredete egy rejtély,bár vannak ellentmondásos teoriáik.R.Dawkins,az ujateizmus egyik vezető személyisége azt állitja,hogy abból kiindulva,hogy tömérdek bolygó létezik a világegyetemben,az életnek valahol fel kellett bukkannia.Ám sok elismert tudós nem olyan biztos ebben.John Barrow,a Cambridge-i Egyetem professzora szerint az az elgondolás,hogy "az élet és az értelem az evolució szüleménye,minden szinten zsákutcába fut.Egyszerüen annyira sok minde gátat vethet az élte kialakulásának egy összetett és zord környezetben,hogy nagyon arrogáns lenne kijelenteni,hogy ha elegendő idő és elemi szén áll rendelkezésre,akkor bármi megtőrténhet."Azt se felejtsük el,hogy az élet nem pusztán kémiai elemek egyvelege.Az élet alapja a DNS-be kódolt,rendkivül magas szintű információ.Ennélfogva,amikor az élet eredetéről beszélünk,egyben a biológiai infórmáció eredetéről is beszélünk.Kizárólag milyen forrásból származhat infórmáció?Röviden szólva intelligens fórrásból.Vajon létrehoz a véletlen komplex infórmációt,mint például egy számitógépes programot,egy algebrai képletet,vagy akárcsak egy süteményreceptet is?Természetesen nem.És a fejlettség és hatékonyság tekintetében ezek közül egyiket sem lehet egy napon emliteni az élő szervezetek genetikai kódjában rejlő információval.'

2010. szept. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 zanatkornel válasza:
Az index.hu nem hírértékű weblap, csak egy mocskolódó hazaáruló egylet, aki a sok ilyen hazaáruló birkát vezérli előre, hogy aki hisz Istenbe, és szereti a hazáját (Magyarul patrióta) az már fasiszta, mert Horthy is hazafi volt (megjegyezném Horthy nem volt se rasszista se fasiszta, de majd egy koktél mellett gondolkodjatok el rajta liberális "barátaim" ). És régen a Napóleoni időkben, vagy bármely háborúba szerinted nem minden férfi ment katonának?? És ők szerinted nem azért haltak, hogy a hazának jobb legyen. Akkor milyen fasizmus ez? Na mindegy ez nem ide kapcsolódik, csak ezzel a tudattal olvassa minden söpredék tovább az index szennycsatornáját. Elnézést a modor miatt, de valakinek már ki kellett mondania. És akik nem hisznek Istenbe, nem rossz emberek, és én el is fogadom a véleményüket. Biztos van rá okuk. De akkor ne gyalázzák! Mert arra már pipa vagyok! Mint a puhányokra! És aki azzal jön, hogy az egyház dolgai miatt nem hisz benne, annak megint elmondanám, hogy attól az Istenhit egy más kategória. Nem kapcsolódik (szerintem) szorosan az egyházhoz.
2010. nov. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!