Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te hiszel Istenben?

Te hiszel Istenben?

Figyelt kérdés

Csak egy kíváncsi kérdés. Semmi rossz szándék nincs benne.


Legyetek szívesek megindokolni hogy miért igen, vagy miért nem.

Köszönöm.



2012. aug. 6. 14:46
1 2 3 4
 1/37 x) ***** válasza:
78%
Abban hiszek hogy valami biztosan irányítja az életünket, akármi legyen is a neve. A reformátusok/katolikusok Istenében meg Bibliájában nem nagyon hiszek, bár 8 évig próbálták belém nevelni hogy Isten azt akarja hogy ezt és ezt így és így csináld, ezt pedig sose csináld. Szerintem nincs olyan ember aki egy vallás minden egyes tanával teljesen egyet ért, minden embernek saját vallás kéne. Főleg amikor a Biblia "leírja Isten akaratát" (például hogy ne ölj és ne paráználkodj) de közben tele van gyilkosságokkal meg szexualitással. Szóval legyen inkább minden embernek saját értékmérője és vallása, ne kövessünk valakit akiről azt sem tudjuk létezik-e, vagy tényleg azt akarja-e amit beléd próbálnak ültetni.
2012. aug. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Szerintem meg egyáltalán nincs ISten, meg semmiféle mindenható égi lény aki halálod után befogad. Isten csak az emberek fejében van, jól beleverték mindenkinek hogy akkor is létezik.


Szóval én nem hiszek benne, egyáltalán nem.

2012. aug. 6. 14:58
 3/37 anonim ***** válasza:
56%

Igen hiszem,tudom, hogy létezik.

Ne kérdezd honnan,egyszerűen csak tudom.

2012. aug. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 Antimod ***** válasza:
39%
Van valamifajta isten vagy istenek, ebben egészen biztos vagyok, és abban is, hogy a halál után többet tudok majd róla, mint most. Megindokolni a világ tervezettségével tudom, illetve azzal, hogy minden kultúrában jelen van a hit, illetve mélyen az emberi elmében is (ezt Jung óta tudjuk).
2012. aug. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
73%
Ezt miért akarja minden nap valaki megkérdezni? Annyiszor kérdezték már meg itt, de miért? Igen, én hiszek Istenben. Most ez jó, vagy rossz? Mi a jó válasz és mit vártál erre a kérdésre?
2012. aug. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Értelmes válaszokat vártam, amilyeneket fentebb írtak... nem ilyen bunkózást.
2012. aug. 6. 15:04
 7/37 Pánczél válasza:
24%
én vagyok isten!
2012. aug. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
91%

Igazából én a világ keletkezésének és működésének a tudományos magyarázatát fogadom el, azt tanulmányozom, az érdekel.


Ettől függetlenül én is szoktam "fohászkodni", hogy "Jajj, Istenem, csak minden legyen rendben, kérlek", meg hasonlók. Igazából azt mondanám, hogy a magam módján hiszek.


Templomba nem járok, tehát a hagyományos módon nem követem a vallást, ugyanakkor pl. a tanításait nagyrészt betartom, nem káromkodom (legalábbis igyekszem :)), nem iszom, nem bántok másokat...

2012. aug. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
33%
Isten hite, tudata nélkül sokkal szegényebb lenne az élet. Eljutni addig, hogy Isten van, szép feladat, az emberi fejlődés része. Ha valaki például egy mélyen keresztény családban nő fel és kora gyerekkora óta mindenki azt szajkózza körülötte, hogy van a Jóisten, az nem egy felismerés, hanem a helyzetbe való belenővés, a dolgok szolgai elfogadása. De például felnőttként felismerni, átélni az ő nagyságát, erejét, mindenhatóságát, na, az valóban nagy élmény! Remélem, másoknak is megadatik ez, mert szebbé teszi az életet.
2012. aug. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
62%

Hisz a fene!

Mert istenek a valóságban nincsenek

Osztán akkor akármennyire is hiszed,hogy vannak vagy van egy legalább,akkor sincsen egy se !

Persze képzeletben ás a papok nagy népbutító üzletében vannak.Persze még nem látta senki ás a papok tudják legjobban,hogy a valóságban ilyenek nincsenek.

2012. aug. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!