Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te hiszel Istenben?

Te hiszel Istenben?

Figyelt kérdés

Csak egy kíváncsi kérdés. Semmi rossz szándék nincs benne.


Legyetek szívesek megindokolni hogy miért igen, vagy miért nem.

Köszönöm.



2012. aug. 6. 14:46
1 2 3 4
 21/37 x) ***** válasza:
18%
Kedves Hampu... ezzel csak azt bizonyítod hogy a Biblia hülyeség meg tele van olyan dolgokkal amilyeneket én is tudok írni 3 feles után. De ezt mindenki tudja. Nem ez a Biblia lényege. Azzal hogy a Biblia baromság még nem tudod bizonyítani hogy nincs Isten, vagy valami felsőbb hatalom. :)
2012. aug. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
56%
Bírom az olyanokat, akik minden egyes kérdésre csak valami bugyuta biblia-idézettel válaszolnak...
2012. aug. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
14%

Ez tetszett! A kérdező fel tesz egy olyan kérdést, ami itt rendszeres, megkér mindenkit, hogy normálisan válaszoljon, aztán beszól, hogy úgy is mindig válaszolnak rá! Tudod, mi hívő emberek reménykedünk abban, hogy esetleg a kérdezőt tényleg érdekli az, hogy a kérdésére mi mit válaszolunk. Persze aki itt válaszolgat már régebb óta, az nem lepődik meg, hogy á-dehogy is, csak kicsit unatkozik, és hát szórakozik kicsit a hívőkkel, mert azok úgy is olyan birkák. Na mindegy, végül is ez a kérdés is el fér ott, ahol a többi van. És amit rendszerint válaszolok, ha azt állítják nekem:

-Nincs Isten!

-Tényleg? Akkor én ma reggel kivel beszéltem?



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. aug. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 Antimod ***** válasza:
29%

"a természettudományos bizonyítékok amik jól aláássák minden vallás alapjait"


Ezekre kíváncsi lennék.

2012. aug. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
18%
Én hiszek Istenben. Hogy miért? Mert megtapasztaltam, hogy létezik.
2012. aug. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiú koromban buzgó kis hívő voltam. Mindig hallgattam a vallási történeteket, meg gondoltam, milyen király az egész, hogy van valaki aki vigyáz ránk.

Aztán egy nap a kiskutyám, amit karácsonyra kaptam nagyon beteg lett. ha a szemébe néztél, lehetett látni rajta a szenvedést, a kínt ( a mai napig kísért az a szempár) és imádkoztam, hogy gyógyuljon meg. Semmi sem történt, 2 napig szenvedett szegény. Ekkor már sejtettem, hogy csak mese habbal, ami csak burokként szolgál az embereknek (persze gyerekként még máshogy képzelve). De mérges voltam.


Majd én is megbetegedtem és műtétre készítettek fel. Viszont egy másik betegségem miatt fenn állt, hogy nem maradok életben. Műtét alatt valóban majdnem elmentem. Az emberek gyakran beszélnek fényekről, alagutakról, Istenről, angyalokról, pokolról, de nekem tudjátok mi maradt meg? Semmi. Kongó üresség az egész. Mint amikor este fekszem, reggel kelek. Azóta van valamilyen szintű gátlásom a vallásossággal és a hittel kapcsolatban.

2012. aug. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
kösz hogy leszedtétek a hozzászólásomat! ennyit a szólásszabadságról
2012. aug. 6. 20:56
 28/37 x) ***** válasza:
54%
Ez a baj ezzel a témakörrel, aki nem azt hiszi amit ők az már egyből téved, törlik a választ vagy lepontozzák.. ez szerintem nem teljesen igazságos, mivel a hit egy olyan dolog ami nem kézzel fogható, nem lehet róla megmondani hogy ki hisz "jól".
2012. aug. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim válasza:
74%
De a vallásosak csölátással rendelkeznek :)
2012. aug. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
hát sajnos ez így van...jelentik, aztán letöröltetik, több ilyen hittel kapcsolatos témához is írtam már és egytől egyig mind letörölték, pedig nem volt semmi trágárkodás benne
2012. aug. 6. 21:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!