Miért hisz egyre kevesebb ember Istenben?
Mert az ősrobbanás elmélet jóval reálisabb, mint a Bibliátokban leírt mesék.
25/F (ateista)
Az ember hajlamos követni a fősodratot, a különcöket minden társadalom valamilyen szinten kiveti magából.
Régen a vallás volt a "mainstream", ma a tudomány.
Boldogok azok, akiket nem ez érdekel, hanem önnön meggyőződésük. :)
#1
Miért lenne reálisabb az ősrobbanás?
26 Ma a tudósok általában elismerik, hogy a világegyetemnek volt kezdete. Egyik ismert elmélet, amely megpróbálja leírni a kezdetet, a nagy robbanás vagy ősrobbanás elmélete. Francis Crick írta: „Az univerzum eredetének minden újabbkori magyarázata az ősrobbanás elméletéből indul ki.”12 Jastrow szerint ez a kozmikus „robbanás” volt „a teremtés tulajdonképpeni pillanata”.13 A New Scientist c. folyóiratban az asztrofizikus John Gribbin elismeri, hogy a tudósok „azt állítják, hogy szinte részletesen le tudják írni” mi történt ama „időpont” után, ennek ellenére „a teremtés pillanata továbbra is titok marad”. Majd eltűnődve hozzátette: „Talán mégiscsak Isten csinált mindent.”14
27 A legtöbb tudós mindenesetre vonakodik elismerni Isten közreműködését ebben a „pillanatnyi” eseményben. Ezért a robbanást rendszerint káosznak, atomrobbanáshoz hasonló eseménynek tekintik. Vezethet vajon ilyenfajta robbanás magasabb szervezettségre? Létrejönnek-e csodálatos épületek, utcák valamint közlekedési jelzések, beleértve a közlekedési szabályokat is, háborúk idején ledobott bombák robbanásának eredményeként? Éppen ellenkezőleg! Az ilyen robbanások romhalmazokat, rendszertelenséget, káoszt és összeomlást idéznek elő. Ha pedig nukleáris töltet robban, annak teljes pusztulás lesz a következménye, ahogy azt a japán Hirosima és Nagaszaki városokkal kapcsolatos 1945-ös tapasztalatból tudjuk.
Ezenkívül a sok csalódás miatt melyeket a maguk kereszténynek nevezők tesznek el üldözik az embereket a teremtőtől.
Sokan inkább tehernek tekintik a vallást, mint a Jézus által mondott megkönnyebbülésnek.
(Máté 11:28-30) 28 Jöjjetek hozzám mindnyájan, akik keményen fáradoztok és meg vagytok terhelve, és én felüdítelek benneteket. 29 Vegyétek magatokra az igámat, és tanuljatok tőlem, mert én szelíd és alázatos szívű vagyok, és felüdülést találtok lelketeknek. 30 Mert az én igám kellemes, és az én terhem könnyű.”
2 Felüdülést nyerünk a szolgálatból: Jézus nem azt kérte a követőitől, hogy vegyék az ő terhét a már meglevő terheik mellé. Arra kérte őket, hogy nehéz terhüket az ő könnyű terhével cseréljék fel. A mi szívünk már nem nehezedik el e világrendszer aggodalmaitól és reménytelenségétől; valamint nem fáradozunk bizonytalan gazdagságért (Luk 21:34; 1Tim 6:17)
Nagyon egyszerű erre a válasz. Fejlődik az oktatás, az emberek gondolkoznak. Miért hinnének egy olyan Istenben (vagy olyan istenekben) akik egyáltalán nem avatkoznak be az életükbe?
Másrészt semmi bizonyíték nincs semmilyen istenség létezésére. Senki semmivel nem tudja bebizonyítani, hogy létezik. És mielőtt nekem támadnátok, hogy bizonyítsam be a nemlétét: valaminek a nem létezését nem lehet bebizonyítani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!