Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan dolgozzam ezt fel hívő...

Hogyan dolgozzam ezt fel hívő lányként?

Figyelt kérdés
Hívő lány vagyok, saját döntésem alapján. 18 éves koromig nem volt barátom. Nem is csókolóztam. Viszont egy éve, találkoztam egy fiúval. Nagyon megszerettem, és Ő lett a mindenem. Szex nem volt, szűz vagyok, de orális igen. Azóta, nagy lelkiismeret furdalásom van, mert tudom hogy kihasznált így is, de sem magamnak nem tudom ezt megbocsájtani, és azóta Istentől is elfordultam. Nem értem miért adta nekem ezt a fiút, és utána miért hagyott el ez a fiú ( megcsalt). Közben meg az a helyzet, hogy bánom hogy nem feküdtem le vele, de még magamnak sem merem bevallani, mert ugye házasság után lehet csak ilyet. Totálisan összezavarodtam... Megváltozott azóta az életem rossz irányba. Kicsit lehet hogy hosszú lett, de aki tudna segíteni, az kérem írjon, mert szükségem lenne rá. 19/L
2012. júl. 8. 19:29
1 2 3 4
 31/39 Basztet D ***** válasza:
8%
Mert hogy? Amúgy meg milyen hívő keresztény vagy, hogy így ismeretlenül nekem támadsz és elítélsz?
2012. júl. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
0%
Egy, hívő vagyok és nem szent ember. Kettő, nem írtam semmi rosszat ami bűn. Ráadásul te még szabadabb embernek érzed magad azzal, hogy a Biblia kamu. Három, nem írtam azt, hogy ne szexelj! Milyen alapon vádaskodsz? Annyiban szóltam bele, hogy nyugodt szívvel írod át a Bibliát. Ennyi. Még valami?
2012. júl. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 Basztet D ***** válasza:
Mikor írtam én át a Bibliát? Nem mondtam, hogy szent ember vagy, nem kamuztam le a Bibliát, egy összerakott könyv ennyi. Nem azért érzem magam szabadabbnak, hanem, mert engedek a korlátaimon. Érdekes ember lehetsz.
2012. júl. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim válasza:
Bocsáss meg a fiúnak is és magadnak is! Ez a legfontosabb. De a szívedből ám! Az élet ilyen. Nos, ha le is feküdtél volna vele, talán még gyereket is csinált volna Neked. Akkor aztán tényleg aggódhatnál!
2012. júl. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

"Mikor írtam én át a Bibliát?"

Ezt írtad te: "Ha te szexelni akarsz hát szexelj csak ésszel :)"

Ezt írja a Biblia: "De ha magukat meg nem tartóztathatják, házasodjanak meg: mert jobb házasságban élni, mint égni."

"Legyen megbecsült a házasság mindenki előtt, és a házasélet legyen tiszta! A paráznákat és a házasságtörőket pedig ítéletével sújtja az Isten."


Ez a nézet is érdekes tőled: "mit jelent ma általában a házasság? Egy papírt csupán."

Az előbbi idézet a Bibliából minnek tartózkodjon a házasságig, ha azzal házasodik? Érdekes vagy.



"nem kamuztam le a Bibliát"

Írtad ezt: "kitalált vallást"

Megszerkesztett és kitalált lenne a Biblia? Ha nem kamuzod le akkor mit csináltál? Nem azt olvasom, hogy egyetértesz a Bibliával. Szintén érdekes vagy.



Innentől kezdve bármit írhatsz úgy se fogok reagálni rá. Részeg emberre emlékeztetsz aki tagadja, hogy részeg lenne. Nevetséges vagy.

2012. júl. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 Basztet D ***** válasza:
0%
Úgy se reagálsz rá, de leírom, mert nem szívlelem ha bántanak, főleg ha olyan aki nem is ismer. A mai világban szinte csak érdekházasságokat meg válást lát az ember és házassági szerződést. Mi a párommal úgy vagyunk majd lesz esküvő ha lesz pénzünk rá, de megvagyunk papír nélkül is mert az számít szeretjük egymást és nem az, hogy a nevére vesz. Mint minden vallást a kereszténységet is elindította valaki, az értékrendjét és a világról alkotott képét átadta másiknak majd keletkeztek leírások és a követői megalapították a keresztény egyházat ami átvette más egyházak szokásait is. Ezért kitalált ez is mint a többi. A Bibliát is írták, nem termett valahol. Bántasz, átkozol és szitkozódsz, de közben hívő kereszténynek állítod be magad te is érdekes vagy. És ha lefekszem a párommal akkor mi van? Azt mondod elégek majd, az téged miért érdekel? Ezt a világot ismerem, most tudom, hogy mit tehetek meg hagy éljek már kérlek mikor van lehetőségem és ne arra készüljek amiről senki semmit se tud. Írtad nem reagálsz hát legyen, de az én lelkiismeretem tiszta amiért hosszabb idő után lefeküdtem azzal akit szeretek és mert esetleg más vallást követek.
2012. júl. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Ajánlom minden ilyen téren szenvedőnek: Mary Beth Bonacci Igazi szerelem könyvét :)
2012. júl. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim válasza:
0%

Mondj 1 dolgot ami legalább csak sejteti Isten létezését!

A Bibliát meg bárki kitalálhatta és megírhatta anno. Mint most a szcientológia "egyház", ami egy nagy baromság, de van aki hisz benne.(Mondjuk azokat csak sajnálni tudom.)

Az ember keresi azt amiben hihet, ami reménysugarat ad neki. Hát én magamban hiszek, nem keresek természetfeletti erőket, ami majd segít.

2012. júl. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
Bánd meg a bűneidet őszintén Istennek, és kérj bűnbocsánatot! Én is jártam hasonló cipőben.
2013. jan. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!