Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan dolgozzam ezt fel hívő...

Hogyan dolgozzam ezt fel hívő lányként?

Figyelt kérdés
Hívő lány vagyok, saját döntésem alapján. 18 éves koromig nem volt barátom. Nem is csókolóztam. Viszont egy éve, találkoztam egy fiúval. Nagyon megszerettem, és Ő lett a mindenem. Szex nem volt, szűz vagyok, de orális igen. Azóta, nagy lelkiismeret furdalásom van, mert tudom hogy kihasznált így is, de sem magamnak nem tudom ezt megbocsájtani, és azóta Istentől is elfordultam. Nem értem miért adta nekem ezt a fiút, és utána miért hagyott el ez a fiú ( megcsalt). Közben meg az a helyzet, hogy bánom hogy nem feküdtem le vele, de még magamnak sem merem bevallani, mert ugye házasság után lehet csak ilyet. Totálisan összezavarodtam... Megváltozott azóta az életem rossz irányba. Kicsit lehet hogy hosszú lett, de aki tudna segíteni, az kérem írjon, mert szükségem lenne rá. 19/L
2012. júl. 8. 19:29
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
92%

"Nem értem miért adta nekem ezt a fiút, és utána miért hagyott el ez a fiú ( megcsalt)."


Szabad akaratról hallottál-e már? Nem tehetetlen bábok vagyunk, akiket valamilyen felsőbb akarat madzagon rángat. Az emberek cselekedeteit nem Isten befolyásolja.

Ez a fiú saját akaratából választott és aztán hagyott ott téged, mint ahogyan téged sem Isten sodort az ágyába. Azért kaptuk a földi életet, hogy megtapasztaljuk mindazt, amit csak itt tapasztalhatunk, nem pedig azért, hogy mindent elutasítsunk. Isten soha nem "mondta", hogy csak házasság után lehet szexelni, az már az egyház agyszüleménye volt, ami mindig az aktuális társadalmi-politikai érdekeket szolgálta ki. Lazíts, és éld az életed! Az egyetlen fontos, hogy másokat ne bánts! Jézus egyetlen és legfontosabb valódi tanítása a szeretet. Minden más csak az emberek által hozzáköltött maszlag.

2012. júl. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 Basztet D ***** válasza:
70%
Szia.A katolikus vallással az a baj, hogy nem engedi a szellem és a test szabadságát. A testünk által felkínált gyönyörök élvezete nem bűn. Gondolj bele vajon az Isten miért formált olyanra minket amilyenek vagyunk, ha nem azért, hogy élvezzük azt. Házasság után lehet csak mondja a vallás, de mit jelent ma általában a házasság? Egy papírt csupán. Szerintem az, hogy megbízik egymásban két ember és tiszta szívből szeretik egymást és ezt megpecsételik a testi egyesüléssel jelent inkább egy házasságot. Persze én ebbe nem értem bele az egy éjszakásokat. Szóval az, hogy le akartál vele feküdni nem baj, ember vagy és egy olyan társadalomban élsz ahol ez elfogadott. Magadban találd meg istent vagy azt amit annak tartasz és ne egy 318 ember által megszerkesztett és kitalált vallást kövess.Persze ezt mindenki magában dönti el, de nem könnyebb a magad által kijelölt utat követni? Magadnak eldönteni mi helyes és mi nem? Ha te szexelni akarsz hát szexelj csak ésszel :)
2012. júl. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
74%
Fordulj vissza Istenhez és rendezd vele a kapcsolatod!
2012. júl. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
0%
Ha hiszel Istenben akkor ne fordulj el tőle. Maradj tiszta mint tisztátlan. Engem is ért csalodás, de már kaptam Istentől az igazit, mert nem fordultam el tőle. Ne kívánd azt amit Isten nem szeret. Ha hiszel benne akkor megkell, hogy értsd.
2012. júl. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Igen azon vagyok hogy megértsem, csak ebbe a nyugalmas világomba beletért egy fiú senkit sem szerettem ennyire mint Őt, és nem értem ezt az egészet... Szeretném élni az életemet, csak az a baj, hogy szüleim is, ha kicsit jobban érzem magam vagy elmennék ide oda mindig jönnek ezzel a dologgal
2012. júl. 8. 19:55
 6/39 Basztet D ***** válasza:
91%
Milyen dologgal? Akkor most a saját döntés alapján vagy hívő vagy az ő döntésük?
2012. júl. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
0%
Basztet kicsit erős kijelentést tettél. Ha tévedsz akkor igen csak Isten haragjával fogsz szembe szállni. Bibliát módosítsz és le van írva mi lesz azokkal. Jól gondold át, mert egyszere két hibát követtél el, ha nem többet.
2012. júl. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Én ebbe születtem bele, de elfogadtam, soha nem erőltették. Csak igazból sosem tudtam hogy milyen egy buli, vagy milyen beülni este barátokkal beszélgetni ilyesmik. De vágyom Isten közelébe lenni, csak nem értem ezt, és összezavarodtam, nehéz kijönni belőle nagyon
2012. júl. 8. 20:04
 9/39 anonim ***** válasza:
0%
A keresztény vallásnak az a lényege, hogy ne vétkezz, tartsd meg a tízparancsolatot. A Biblia tanítása pedig azt mutatja meg, ezt hogyan érheted el. Minden más csak körítés, belemagyarázás!
2012. júl. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, megkérdezhetem hogy miért vagyok buta?
2012. júl. 8. 20:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!