Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan dolgozzam ezt fel hívő...

Hogyan dolgozzam ezt fel hívő lányként?

Figyelt kérdés
Hívő lány vagyok, saját döntésem alapján. 18 éves koromig nem volt barátom. Nem is csókolóztam. Viszont egy éve, találkoztam egy fiúval. Nagyon megszerettem, és Ő lett a mindenem. Szex nem volt, szűz vagyok, de orális igen. Azóta, nagy lelkiismeret furdalásom van, mert tudom hogy kihasznált így is, de sem magamnak nem tudom ezt megbocsájtani, és azóta Istentől is elfordultam. Nem értem miért adta nekem ezt a fiút, és utána miért hagyott el ez a fiú ( megcsalt). Közben meg az a helyzet, hogy bánom hogy nem feküdtem le vele, de még magamnak sem merem bevallani, mert ugye házasság után lehet csak ilyet. Totálisan összezavarodtam... Megváltozott azóta az életem rossz irányba. Kicsit lehet hogy hosszú lett, de aki tudna segíteni, az kérem írjon, mert szükségem lenne rá. 19/L
2012. júl. 8. 19:29
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
34%

Arra nem gondoltál hogy ez az egész isten sztori egy kitaláció?

Én nem hiszek istenben és tökéletesen megvagyok, nincs elszámolni valóm senki mögé és nem parázok egy olyan dolog miatt amire aztán semmilyen bizonyíték sincsen.

2012. júl. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim válasza:
0%

Nezd meg ezt a filmet Paul (2011)

- 104 perces amerikai,angol film - lehet sokat fog segiteni ...

2012. júl. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim válasza:
0%
http://www.youtube.com/watch?v=9N9wXOv0BXk a témája hasonló ennek a filmnek.nézd meg ha van időd
2012. júl. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
72%

Isten ellen és az emberek ellen akkor vétkezel, ha rosszindulatú vagy, ha lelkileg vagy testileg bántasz másokat. Gondold át hideg fejjel ezt az egészet.

Nem az az igazi hívő, aki a pap által szájába rágott dogmákat hajtogatja untig, és minden vasárnap ott van a templomban, hanem az, aki mindig azt lesi, hogy hol segíthet a másik embernek, egy szóval érintéssel, vagy bármivel.

Illetve az is nagyon nagyon fontos, hogy ne bánts más embereket.

Senkit nem bántasz azzal, ha megismered a testiséget.

Gondolj bele, az ember halála után a vagyona a családjára marad. A papoknak család hiányában az életében megszerzett vagyonuk átszáll....az egyházra. Ezért van a cölibátus. Egy jó, igaz kapcsolatban a szeretkezés öröm mindkét fél számára. A szexuális ösztönök elnyomása meg még pszichoszomatikus betegségeket is okozhat.

Felnőtt ember vagy, ezeket gondold át, mert nagyon nagyon pofonokat fogsz kapni az élettől.

Az életed meg nem egy film, aminek Isten a forgatókönyvírója. Ő adott neked családot, egészséget, tudsz nevetni, boldog is voltál, tán a gyerekkorod is jó volt, nem sírsz azért mert 3 napja nincs kenyered...mit akarsz még? Nézz már körül, mi van a világban!

Az Isten szeretet. Vagyis szeress, segíts másokon! Ezzel teszel jót a világnak. Nem akkor, ha 28 évesen, 3 hónaposan 5 naposan engedsz behatolni egy péniszt a vaginádba. Nem ezen áll vagy bukik a világ.


De azt tanuld meg, hogy ha valaki igazán szeret, az bármeddig képes várni rád. Akár fél évet is várhatsz még az orális szexszel is. Az igazi szerelem bizonyítéka a hűséges kitartás.

Rendbe fogsz jönni, ne aggódj! Istenre meg ne így tekints...hogy bármi rossz történik veled, ő büntet...elsietted ezt a dolgot, nem vártál eleget ezzel a fiúval. Fogd fel úgy, hogy ez egy tanulság. Legközelebb okosabb leszel.

20/l

2012. júl. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim válasza:
27%

"Engem is ért csalodás, de már kaptam Istentől az igazit, mert nem fordultam el tőle. Ne kívánd azt amit Isten nem szeret."

"Ha tévedsz akkor igen csak Isten haragjával fogsz szembe szállni."

Hát ezeken nagyon jót nevetek.Nem kapsz te Istentől semmit, mindent magadnak köszönhetsz...

2012. júl. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
0%
Ezt te látod így csak. Ahogy én is csak nevetek rajtad. Istenben nem hiszel, ezért gondoklkodsz úgy.
2012. júl. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
0%
Ám Basztet, hogy felvilágosítsalak az utolsó 27 könyvet írták a keresztények amely az újszövetség, de.. De van kőbe vésett írások amit soha nem tudnak meghamisítani vagyis igaz írások.
2012. júl. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
0%

Nos kedves Kérdező, Én egyike vagyok azoknak, akik ragaszkodnak a Biblia és így Jézus Tanításához, ezért aztán nem vagyok népszerű magam sem, de engem nem ez érdekel.

Az apostolok is azt mondták, hogy nem embereknek kell tetszeni, hanem istennek, ember nem tud megmenteni.

Nos ha valaki a Krisztusi gondolkodást szeretné elsajátítani, az nem veszi fél vállról a tanításait.


Mert ha felhígítod a tanítását akkor elárulod mennyire értékeled az életét, munkásságát.

Javaslom a sok imát, és kerüld azokat a helyzeteket amelyek ide vezetnek.

Hidd el nem te vagy az egyedüli akik szüzen mennek férjhez.

Én ismerek sem nem egy sem nem két embert akik a 30-as évei után mentek szüzen kötöttek házasságot legyen az férfi, vagy nő.persze ugyan úgy ismerek fiatalabbakat is a 20-as éveikből is.

Nem fogsz lemaradni semmiről.

Persze ha keresztény életet akarsz élni akkor fel kell venned a saját oszlopodat, és hordoznod kell Krisztusért.

Ez a te" "terhed". Mások terhét pedig ne vedd a nyakadba.


Jézus azt mondta, hogy aki utánam akar jönni, az tagadja meg magát....

Az az megtagadni magad=Nem az a fontos te mit akarsz hanem Isten érdekeit kell előtérbe helyezned és akkor megkapod a többit ráadásban

A Máté 6:33 verse

Keresd először Isten királyságát, és annak igazságosságát, és ezek az egyebek megadatnak nektek ráadásként.

Vagy is a kellő időben lesz párod aki megfelelő.

S olyat keress aki osztja a nézetedet. Erre mondta Pál, hogy csak az Úrban házasodj.

Igy nem fog érzelmi csalódottságot okozni neked senki, mert egyféle képen gondolkoztok.


Hangsúlyozom, hogy ha ezt komolyan veszed, csak akkor fog működni.

Tudom a világban ez nem divat, és nem népszerű.

Jézus nem is mondta soha hogy a keresztényi élet fenékig tejfől, mert pont ez az amiért nem leszel népszerű.

Sosem árult zsákba macskát. Meg mondta, hogy ha Őt bántják a követőit is bántani fogják. de aki mindvégig kitart az részesül megmentésben(Máté 24:13)

2012. júl. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 Basztet D ***** válasza:
Nem mondod? Tanult ember vagyok, nem kell bemutatni, hogy keletkezett a Biblia és tudod lehet ez a gond, tanulmányai és önszorgalmam során túl sokat tudok meg a keresztény egyházról azért, hogy utáljam.. Nem mellesleg ezt pár évemet hagy éljem már le úgy ahogy én élvezem, mert most tudom mily lehetőségeim vannak, a halál után senki nem tudja mi lesz. Ha én nyitott szemmel járok és meg akarok ismerni új dolgokat akkor hagyj tegyem. Te is éled a saját életed, ne ítélj el mert nem a te világod a megfelelő nekem, várjunk csak te ítélkezel mások felett, hopp még egy szabályszegés...
2012. júl. 10. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
0%
Nem szabtam meg neked semmit te agyzseni. Kicsit beképzelt vagy.
2012. júl. 10. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!