Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan dolgozzam ezt fel hívő...

Hogyan dolgozzam ezt fel hívő lányként?

Figyelt kérdés
Hívő lány vagyok, saját döntésem alapján. 18 éves koromig nem volt barátom. Nem is csókolóztam. Viszont egy éve, találkoztam egy fiúval. Nagyon megszerettem, és Ő lett a mindenem. Szex nem volt, szűz vagyok, de orális igen. Azóta, nagy lelkiismeret furdalásom van, mert tudom hogy kihasznált így is, de sem magamnak nem tudom ezt megbocsájtani, és azóta Istentől is elfordultam. Nem értem miért adta nekem ezt a fiút, és utána miért hagyott el ez a fiú ( megcsalt). Közben meg az a helyzet, hogy bánom hogy nem feküdtem le vele, de még magamnak sem merem bevallani, mert ugye házasság után lehet csak ilyet. Totálisan összezavarodtam... Megváltozott azóta az életem rossz irányba. Kicsit lehet hogy hosszú lett, de aki tudna segíteni, az kérem írjon, mert szükségem lenne rá. 19/L
2012. júl. 8. 19:29
1 2 3 4
 11/39 Basztet D ***** válasza:
68%
Sorold fel kedves ismeretlen a hibáimat. Ha a 325-ös nikaiai zsinat kiválogatott akkori érdekekkel összeegyeztetett tanokat követném akkor bizony rossz lesz nekem ha meghalok, de neked is hisz percenként hány helyen is szegjük meg a tanokat? Igaz én református ként kicsit szerencsésebb vagyok, de nem én választottam a vallásom, hanem pár hónaposan rám erőszakolták. Azért az egyik legfontosabb dolgot ne feledjük el, miszerint Jézust a kereszténység megalapítója kijelentette, hogy csak az kövesse aki hisz az ő nézeteiben, aki meg nem követi azt nem ítéli el, szabad akarattal rendelkezünk. A kereszténység csak egy összeollózott vallás akár csak a többi. És ha én bűnhődni fogok, mert élvezem az életem akkor akik több ezer és több millió embert megöltek, meggyaláztak, tönkretettek Isten és az egyház nevében azokkal mi van?
2012. júl. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
82%

Én is vallásos családba születtem, de az, hogy házasságig nincs szex... már régen sem volt túl népszerű, csak épp nem hirdették ennyire nagyanyáink... Sőt...

Nem kell rosszul érezni magad, mert ez mindenkivel előfordul, nem vagy egyedül a problémáddal(lásd megcsalás). Azt javaslom, ülj el egy erdő közepén és lazíts kicsit. Miért pont erdő? Az állatok miatt, segítenek megnyugodni. De lehet ez bármi ahol nyugi van és egyedül tudsz lenni a gondolataiddal. (vízpart, mező, hegytető, a lényeg a magány) Szépen gondold végig mi miért történhetett, játszd le újra az egészet. Ha valamit máshogy csinálnál, szólj nekem is...

Mert szerintem akkor sem csinálnád máshogy, ami annyit jelent nincs miért bűntudatot érezned.

2012. júl. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
értem! nagyon köszönöm a válaszokat!!! utolsó, még annyit, hogy arra gondoltam hogy elmondom annak a fiúnak hogy menniyre szerettem, de félek, lehet visszacsábítana. Tudom az eszemmel hogy semmi jo nem lenne belőlle.
2012. júl. 8. 20:19
 14/39 A kérdező kommentje:
ja és igen változnak az idők, többen néznek ez miatt hülyének, hogy csak házasság után. Csak nállunk a családba mindenki várt, és nem tudnék a szemükbe nézni, sem Isten előtt. De magamban meg néha ugyérzem hogy nem akarok addig várni
2012. júl. 8. 20:22
 15/39 anonim ***** válasza:
27%

a lányok hülyék azt se tudják mit akarnak csinálni, vagy mit is gondolnak valójában.... röhej

piálj azt mondom neked, isten is borrá változtatta a vizet hogy igyunk! xD

2012. júl. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 Basztet D ***** válasza:
76%
Tegyük fel 33 évesen házasodsz meg, addig vársz? Nehéz ma már olyan fiút találni aki kitart a házasságig szex mentesen. De sok sikert kívánok neked hozzá, hogy találj egy ilyen fiút, mert valahol szép ez is.:D
2012. júl. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim válasza:
83%

Na, amikor azt mondom, hogy a vallás mételyezi az embereket, akkor erre (is) gondolok.


Nagyon buta és szűk látókörű vagy kérdező. A szex nem egy tisztátalan dolog, és nem jelzi azt, hogy te "megadtad" magad, és bűntudatot kell érezned. Arra való, hogy kifejezd a szerelmet, és egyesülj testileg és lelkileg is a pároddal. Gratulálok, ha te a rövid élet alatt problémázol ezen, meg hogy jaj, házasság, ahelyett, hogy túllépnél a megcsalós s*ggfejen, aztán találnál valakit, akivel élvezitek és szeretitek egymást...

Gyanítom, hogy nem tapasztaltad még azt a szenvedélyt, amikor szinte nem lehet nem megtenni.


Úgy dolgozd meg, hogy nyisd ki végre a szemed! Nem biztos, hogy az a helyes, amibe születtél. Használd a fejed, gondolkozz, és gyakorolj egy kicsit több önismeretet, aztán majd megtalálod az utadat.:)

2012. júl. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
0%
Hát Basztet akkor a te elméleted az egész Bibliát felborítja. Én nem vádaskodom, de te elég merész vagy. Érezd úgy ahogy akarod, de akkor is útat törsz. Isten legyen veled.
2012. júl. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 Basztet D ***** válasza:
73%
Merész mert élvezem a párommal az együttlétet és a közös életet és nem érdekel holmi vacak papír? Persze a pedofil papok, az inkvizíció lefolytatói és az álszent emberek jobbak nálam..
2012. júl. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
45%
Úgy lettünk megteremtve, hogy élvezzük, de nem mindegy kivel és hogyan. Ám meg te erősködsz itt, mert csak figyelmeztettelek. Ha nekem akarsz esni akkor szólj, de engem tuti nem ringatsz meg.
2012. júl. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!